COPUNUZ, TAZYİKLİ SUYUNUZ, GAZINIZ VIZ GELİR BİZE, VIZ

COPUNUZ, TAZYİKLİ SUYUNUZ, GAZINIZ VIZ GELİR BİZE, VIZ

28 Mart’ta Meclis gündemine getirilecek olan 4688 Sayılı Kamu Sendikaları Kanunun ve 4+4+4 kesintili eğitim yasasının geri çekilmesi için, KESK’in çağrısı üzerine Ankara’ya gitmek istememiz, İzmir Emniyeti tarafından faşizan yöntemlerle engellendi.

            27.03.2012 Salı günü, Konak’ta 22.30’da Ankara’ya hareket etmek üzere bir araya geldiğimizde, otobüslerimize türlü bahanelerle el konuldu ve Emniyet Müdürlüğünün garajına çekildi. Son kalan otobüsün gönderilmesine sessiz kalmadık ve otobüsün önüne geçerek gitmesini engelledik. Daha sonra da çok hareketli olan cadde de oturma eylemi başlattık. Yaklaşık olarak yarım saat süren oturma eylemimiz halkımızın daha fazla mağdur edilmemesi için bitirildi.

 Telefonlarla, mesajlarla, Ankara’ya gelemeyen arkadaşlarımızı arayarak destek olmaları için çağırdık. Bu arada Karşıyaka, Narlıdere, Buca, Bornova’da aynı şekilde araçlarımıza el konuldu ve hareket etmemiz engellendi. Bunun üzerine buralarda ki arkadaşlarımız da, farklı yollarla Konak’a geldiler. İlk başlarda yaklaşık 100 kişi olan sayımız, diğer arkadaşlarımızın da gelmesi ile 500’ü buldu.

            Gece saat 01.10’da sorunun çözümü için bekledik ama çözülen bir şey olmadığı içinde yürüyüşe geçtik, yaklaşık olarak 100 metre yürüdükten sonra önümüz kesildi ve üzerimize  gaz, su sıktılar ve coplarla saldırdılar. Kısa bir bekleyişten sonra bir açıklama yapıldı ve Eğitim-Sen 1 Nolu Şube’nin önüne çekildik ve eylemimiz burada oturma eylemi olarak sabaha kadar devam etti.

            28.03.2012 Çarşamba günü, saat 12.00’de Konak Sümerbank önünde yapılacak olan basın açıklaması için Konak’a geldiğimizde, polis orantısız güç kullanarak eylemimizi ve bizim bir araya gelmemizi engellemeye çalıştılar. Karşıyaka’dan vapurla Konak vapur iskelesine gelen Eğitim-Sen 2 Nolu Şube üyelerinin etrafını çevirerek, Konak’a yürümelerini engellediler,  gaz ve coplarla saldırdılar ama direngen ve kararlı direnişimiz sonucu geri adım atmak zorunda kaldılar. Aynı zamanda Konak eski Sümerbank önünden, basın açıklaması yapacağımız yer olan Büyükşehir Belediyesi’nin önüne barikata doğru hareket ettiğimizde, yine tazyikli  boyalı su, gaz ve coplarla meydan muharebesini andıran bir müdahale ile karşı karşıya kaldık. Ama direngen ve kararlı direnişimiz sonucunda buradaki barikatın da kaldırılmasını sağladık Bu saldırıda onlarca arkadaşımız çeşitli yerlerinden yaralandı ve hastanede tedavileri yapıldı.

            Yediğimiz gaz, cop ve boyalı suya rağmen, onurluca direnmiş olmanın ve barikatları aşmanın gururuyla halaylarımızı çektik. Eyleme oturma eylemi yaparak devam ettik. KESK aracından dönem sözcüsünün yaptığı basın açıklaması ile yarın ki eylemde buluşulmak üzere saat 16.30’da eylemimiz sonlandırdık. 

            29.03.2012 Perşembe günü saat 12.00’de Konak’ta yapılacak eylem için Karşıyaka’dan vapur ile gelen Kamu Emekçisi arkadaşlarımızı yine engellemeye çalıştılar, ama yine kararlı bir direniş karşısında barikatlarını kaldırmak zorunda kaldılar. Büyükşehir Belediyesinin önünde bir araya gelen arkadaşlarımızla, coşkulu sloganlarımız, halaylarımızla eylemimiz devam ederken, Ankara’da Meclise yürümeye çalışan Kamu Emekçisi arkadaşlarımıza yapılan saldırıyı öğrenmemiz üzerine AKP İl Binasına doğru yürüyüşe geçtik.

            AKP’nin önüne kadar sloganlarla, protestolarla yürürken İzmir halkından da büyük ilgi gördük. AKP İl binasının önünde alınan yoğun güvenlik önlemine rağmen 50 m. kadar yakınına yürüdük. Eylemimize oturma eylemiyle devam ettik. Ankara’da ki saldırı ve AKP iktidarının politikalarını konuşmalarla, sloganlarla, alkışlarla, ıslıklarla sık sık protesto ettik Ankara’da ki saldırının son bulması üzerine dönem sözcüsü tarafından yapılan açıklama ile eylemimiz sonlandırıldı.

            Biz Kurtuluş Partili Kamu Emekçileri, Kurtuluş Partisi üyeleri ve yöneticileri olarak, en başından tüm eylemlerin içinde olmuş, ülkemizin ortaçağın karanlığına götürülmesine sessiz kalmayan, haklarına, geleceğine, onuruna sahip çıkan Kamu Emekçileri ile birlikte omuz omuza  ve en ön saflarda, 4688 ve 4+4+4’ün geri çekilmesi için mücadele ederek, her yeri mücadele alanına çevirdik.

Ülkemizin ortaçağın karanlığına götürülmesine karşı direndik, direnmeye de devam edeceğiz. Ne biber gazı, ne tazyikli boyalı sular, ne de coplar bizi yıldırmadı. “Gavur İzmir” gavurluğunu bir kez daha gösterdi. İzmir’li Kamu Emekçileri tek ses, tek yürek olduk, Tayyipgilere karşı omuz omuza mücadele ettik ve mücadele tarihimize onurlu bir gün armağan ettik. 29.03.2012

DİRENDİK, DİRENECEĞİZ KAZANACAĞIZ!

YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ!

 

                                               KURTULUŞ PARTİLİ KAMU EMEKÇİLERİ/ İZMİR

Print Friendly, PDF & Email