İşçi Sınıfının Yiğit Evladı Recep Vurmuş Yoldaş Bedence Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında İzmir’de Anıldı.

İşçi Sınıfının Yiğit Evladı Recep Vurmuş Yoldaş Bedence Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında İzmir’de Anıldı.

Recep VURMUŞ Yoldaş İzmir’de yoldaşları tarafından 23 Mayıs günü bir kez daha anıldı.

İPSD İzmir Şubesinde yapılan anmayı Elif yoldaş yönetti. Açış konuşmasından sonra Recep yoldaşın; gençlik ve işçi sınıfı içindeki, halk örgütlenmesindeki mücadelesini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Elif ve Anılcem yoldaşlar tarafından okunan şiirlerin ardından HKP Bayraklı İlçe Başkanı Yusuf Gençer yoldaş, Recep yoldaşımızın yaşamı ve mücadelesini anlattığı konuşmasında; bir devrimcide olması gereken niteliklerin hepsinin Recep Vurmuş yoldaşta bulabileceğimizi ve özlü sözlerimizden olan “Devrimcilikte Bazen 1 Büyüktür 100’ den” sözünün tam da Recep Vurmuş yoldaşı ifade ettiğini söyledi.

 Daha sonra; birlikte mücadele ettiği yoldaşları ve abisi söz alarak Recep yoldaşın devrimci mücadelesini çeşitli yönleriyle anlattılar. Recep’i anmanın O’nun yürüttüğü mücadele bayrağını daha yükseklere çıkartmak, Türk ve Kürt Halklarının kurtuluş davasını başarmak olduğunu vurguladılar. Günümüzde HKP saflarındaki mücadelenin her geçen gün artarak devam ettiğini, fakat mücadeleyi zaferle taçlandırdığımızda gerçekten O’nu anmış olabileceğimizi belirttiler. 23.05.2012

 

Print Friendly, PDF & Email