Chavez Yoldaş’ın Zaferi, ABD ve AB Emperyalistlerinin kâbusu oldu

Chavez Yoldaş’ın Zaferi, ABD ve AB Emperyalistlerinin kâbusu oldu

Dünya Halklarının gözü aydın!

Kutlu olsun Chavez Yoldaş’ın, Venezüella Halkını eski karanlık günlerine döndürmek isteyenlere karşı elde ettiği seçim zaferi!

Venezüella Halkı, Chavez Yoldaş’tan, Sosyalizmden vazgeçmeyeceğini bir kez daha gösterdi tüm dünyaya. Yerlisi, yabancısı el ele verdi, satılık kalemşorlar azimle çalıştılar, ellerinden gelenin fazlasını yaptılar Parababaları ama Venezüella Halkını Chavez Yoldaş’tan vazgeçiremediler.

Venezüella Halkı ve Chavez Yoldaş bir kez daha gösterdiler tüm dünyaya, umudun tükenmediğini, tükenmeyeceğini, insanlığın tek bir sosyalist aile olma mücadelesinin yok edilemeyeceğini.

Chavez Yoldaş’ın yeni seçim zaferi, Chavez Yoldaş’ın hastalığı nedeniyle hız kesen Latin Amerika’dan esen sol rüzgârların yeniden hız kazanacağını da gösterdi tüm dünya halklarına.

Bu zafer Chavez Yoldaş’ın, Latin Amerika Halklarını ve ülkelerini tek bayrak, tek devlet çatısı altında birleştirme idealinin Venezüella Halkı tarafından onaylanması anlamına gelir. Ki bu ideal; Miranda’nın, Simon Bolivar’ın, Jose Marti’nin, Che’nin, Fidel’in de idealidir. Bu önderlerin uğruna yaşamlarını adadığı yüce davanın sonuca ulaşmasını da hızlandıracaktır bu seçim zaferi.

Bu ideal, insanlığın başbelası, Che’nin deyişiyle “insan soyunun en büyük düşmanı”, uluslararası emperyalist haydutlar çetesinin başhaydut devleti ABD Emperyalistlerinin ve onların yerli işbirlikçisi hainlerin Latin Amerika’dan tümüyle defedilmesiyle gerçekleşecektir. Chavez Yoldaş bunun mücadelesini veriyor. İşte bu zafer, Chavez Yoldaş’ın bu ideali gerçekleştirme mücadelesine Venezüella Halkının verdiği onaydır. Ve bu zaferle birlikte Chavez Yoldaş’ın seçim zaferi sonrası“Halkın Balkonu”ndan yaptığı konuşmada belirttiği gibi; “Venezüella, neoliberalizme asla geri dönmeyecek ve 21’inci yüzyılın Sosyalizmini inşa etmeye devam edecektir.”

Bu zaferle birlikte, Chavez Yoldaş’ın verdiği devrimci savaş, büyük devrimci fırtınalar, rüzgârlar yaratacak, bahar yağmurları kadar verimli olan bu fırtınalar dünya halklarına da umut, moral ve mücadele azmi verecek. Bu devrimci fırtınalar, ABD ve AB Emperyalist haydutlarının tüm dünyada estirdiği gerici rüzgârları da yavaşlatacak.

Dünya halklarının, emperyalist saldırganlığın azgınlaştığı bir dönemde umutları yeniden yeşertecek böylesi bir zafere gereksinimi vardı. Bu zaferle birlikte yükselecek olan Chavez Yoldaş’ın ve Venezüella Halkının şanlı, onurlu, yiğit mücadelesi, tüm dünya halklarına güç verecek, güven verecek. Dünya halklarına güç ve güven gelmesiyle birlikte, ABD ve AB Emperyalistlerinin korkusu ve kâbusu da başlayacak, kaçınılamaz sona doğru gittiklerini de göreceklerdir o zaman.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Yiğit Başkan Chavez Yoldaş’ın ve Venezuela Halkının zaferini kutluyoruz.

Bu zafer aynı zamanda bizlerin ve tüm dünya halklarının da zaferidir. 08.10.2012

Hasta la victoria siempre!

Venceremos!

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email