HKP, Ege adalarının peşini bırakmıyor

Bilindiği üzere Ege Denizi’ndeki 18 adamız Yunanistan tarafından 2004 yılından bu yana işgal edilmiş durumda. AKP Hükümeti de sessiz kalarak bu işgale onay vermiştir.  Daha önceleri gerek Çeşme’de, gerek Didim’de, gerekse de Bodrum’da partimiz bu işgalle ilgili suç duyurularında bulunmuştu.

Ancak geçtiğimiz günlerde, görevi sınırlarımızı ve vatanımızı korumak olan Sahil Güvenlik Komutanlığı subaylarına verilen bir talimat olayın vehametini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Milli Savunma Bakanlığı Eski Genel Sekreteri Kurmay Albay Ümit YALIM’ın verdiği bilgilere göre; Komutanlar tarafından Sahil Güvenlik devriye ekibine verilen sözlü talimat “işgal altındaki adalara yaklaşmama” yönünde idi. Ancak devriye gezen ekibin yazılı emir istemesi üzerine, böyle bir yazılı emir verilmeyeceği belirtilmiştir. Yani rutin devriye görevleri arasında olan adalara yaklaşmama talimatı verilerek, görev yapmaları engellenmiş oldu.

Partimiz bu duruma sebep olan ilgililer hakkında bir basın açıklaması yaparak ilgililer hakkında Çeşme Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunacaktır.

Katılımınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz. 22.05.2017

Halkın Kurtuluş Partisi
İzmir İl Örgütü

 

BASIN AÇIKLAMASININ :

TARİHİ   : 23.05.2017 SALI

SAATİ     : 11.00

YERİ        : ÇEŞME CUMHURİYET MEYDANI

SUÇ DUYURUSU : ÇEŞME ADLİYESİ

 

İRTİBAT TEL:

İl Başkanı Av. Tacettin ÇOLAK

0532 673 98 38

Print Friendly, PDF & Email