“Casusluk Davası” CIA’nın Oyunudur

 

“Casusluk Davası” CIA’nın Oyunudur

Tayyipgiller tarafından, ordudaki genç, Mustafa Kemal’ci, Yurtsever subayların tasfiyesi için başlatılan ve CIA tarafından planlanan, “Ergenekon”, “Balyoz” davalarından sonraki en önemli operasyon olan sözde “Askeri Casusluk” davası İzmir’de 16 Nisan’da başladı.

Halkın Kurtuluş Partisi yöneticileri ve üyeleri olarak, bu davanın görüldüğü Bayraklı Adliyesi önündeydik. Bayraklarımız ve pankartlarımızla gittiğimiz adliye önünde sloganlarımızla Tayyipgiller tarafından yapılan bu saldırıları protesto ettik.

Adliye önündeki eylemde sık sık “Casusluk Davası CIA’nın Oyunudur”, “Kahrolsun MİT-CIA-Kontrgerilla”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayipgiller Halka Hesap Verecek”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız” sloganlarını attık. Pankartlarımızı bizi engellemek için kurulan barikatlara astık.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu davaların düzmece davalar olduğunu bulunduğumuz her yerden halklarımıza anlatmaya devam edeceğiz.16.04.2013

İzmir’den Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email