“Çarşı Davası” ertelendi

Çarşı“Çarşı Davası” ertelendi

Hatırlanacağı gibi Gezi Direnişi’miz AB-D uşağı Ortaçağcı bir iktidara karşı milyonların ayaklanmasıyla sonuçlanan bir halk hareketi haline gelmişti. İşte o halk hareketinin en renkli ve dinamik unsurlarından biri de Çarşı Grubu’ydu. Alanlarda binlerce insanı coşturmuş ve peşinden sürüklemişti. Halka saldıran Tayyipgiller’in Çevik Kuvvet Polislerine karşı da direnişin en ön saflarındaydı Çarşı Grubu.

İşte bu sebepten dolayı Çarşı Grubu üyeleri, Gezi Direnişi sırasında “hükümeti devirmeye teşebbüs” etmekle suçlandılar. Böylece dünya tarihinde ilk kez bir taraftar grubu bu tür bir gerekçeyle yargılanmaya başladı.

Bir taraftar grubu olmanın çok ötesine geçerek yüzbinlerce insanın gönlünde taht kuran Çarşı Grubu’nun yargılandığı davanın üçüncü duruşması bugün İstanbul Çağlayan Adliyesinde 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşma, çeşitli tetkiklerin yapılabilmesi için 11 Eylül 2015 tarihine ertelendi.

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer olarak Çarşı Grubu’nu bu düzmece yargılama sırasında bizler de yalnız bırakmadık. “Çarşı vicdandır, yargılanamaz!” sloganını hep bir ağızdan haykırdık. 26.06.2015

İstanbul’dan
Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email