ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!

 ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!


 

Çanakkale Zaferi, sadece bizim değil, tüm mazlum milletlerin emperyalizme karşı ilk zaferidir.

Çanakkale Zaferi, Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın da mayası­dır.

Çanakkale Zaferi, Kürdüyle Türküyle, Lazıyla Çerkeziyle, kadınıyla erkeğiyle, çocu­ğuyla yaşlısıyla tüm halkımızın kanı pahasına kazanılan, o güne kadar Tarihin gördüğü en büyük Haçlı donanmasını yenen ve Birinci Emperyalist Paylaşım Savaşı’nın seyrini değiştirerek tarihe ÇANAKKALE GEÇİLMEZsözünü yazdıran ve bu büyük destanı yaratanların oluk oluk akan kanlarıyla kazanılan bir büyük zaferdir.

Çanakkale Zaferi, 97 yıl önce birçok lisenin mezun vermemecesine öğrencilerinin şe­hit düştüğü, cesaret ve azmin insana neler yaptırdığını gösteren bir destandır.

İnsanüstü bir kuvvetle 280 kiloluk top mermisini kucaklayıp omzuna alarak topun nam­lusuna süren Seyit Onbaşı’ların yazdığı bir destandır.

97 yıl önce emperyalistleri, ölmeyi emreden Mustafa Kemal’in emrine uyup canları pa­hasına Çanakkale’den geçirmeyen, emperyalist “savaş köpeklerini” kuyruklarını kıstırıp inlerine geri gönderen önderlerimizin, atalarımızın onurunu ve gururunu yaşatmak için Halkın Kurtuluş Partisi olarak yapacağımız basın açıklamasına tüm Çanakkale Halkını davet ediyoruz.

Şan olsun bu destanı yaratanlara!

Şan olsun Mustafa Kemal’e ve Birinci Kuvayimilliyecilere!

 

Basın Açıklamasının yapılacağı;

Tarih : 18 Mart 2012 Pazar

Saat  : 09.30

     Yer   : Cumhuriyet Meydanı / Çanakkale

Print Friendly, PDF & Email