Çanakkale Geçilmedi, Geçilmeyecek!

Çanakkale zaferi; Türkiye Devrimi’nin Önderi, Ustamız Hikmet Kıvılcımlı’nın sözüyle “Tüm mazlum ulusların emperyalizme karşı ilk zaferidir.”  

Çanakkale zaferi; Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın Mayasıdır.

Çanakkale zaferi; Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla Yaşlısıyla tüm halkımızın yazdığı Destandır.

Çanakkale zaferi; emperyalistlerin silah, cephane, teknoloji gücü ne kadar fazla olursa olsun, haklılığına ve yeneceğine inanmış bir Halk karşısında duramayacağını ve bir hiç olacağını ispatlayan bir Zaferdir.

Biz Kurtuluş Partililer de 14 Mart günü sabahın ilk ışıklarıyla beraber Çanakkale sokaklarına, meydanlarına bu sloganlarımızı ulaştırıp, Çanakkale zaferini Çanakkale halkıyla kutladık. Sokaklara ve caddelere afişlerimizi astık, standımızı kurup bildiriler dağıttık, araçla gezerek sesli anonslar yaptık. Çanakkale zaferimizi şanına yaraşır bir şekilde kutladık.

Selam olsun “Çanakkale Geçilmez!”i yaratanlara!
Selam olsun Mustafa Kemal’e!
Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi!
Yaşasın Çanakkale Zaferimiz!
Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız! 14 Mart 2020

***

Halkımıza ulaştırdığımız el ilanımızın tam metni:

Çanakkale Zaferi, sadece bizim değil, tüm mazlum milletlerin emperyalizme karşı ilk zaferidir.

Çanakkale Zaferi, Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın da mayasıdır.

Çanakkale Zaferi, Kürdüyle Türküyle, Lazıyla Çerkeziyle, kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla yaşlısıyla tüm halkımızın kanı pahasına kazanılan, o güne kadar Tarihin gördüğü en büyük Haçlı donanmasını yenen ve Birinci Emperyalist Paylaşım Savaşı’nın seyrini değiştirerek tarihe “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” sözünü yazdıran ve bu büyük destanı yaratanların oluk oluk akan kanlarıyla kazanılan bir büyük zaferdir.

Çanakkale Zaferi, 105 yıl önce birçok lisenin mezun vermemecesine öğrencilerinin şehit düştüğü, cesaret ve azmin insana neler yaptırdığını gösteren bir destandır.

İnsanüstü bir kuvvetle 280 kiloluk top mermisini kucaklayıp omzuna alarak topun namlusuna süren Seyit Onbaşı’ların yazdığı bir destandır.

105 yıl önce emperyalistleri, ölmeyi emreden Mustafa Kemal’in emrine uyup canları pahasına Çanakkale’den geçirmeyen, emperyalist “savaş köpeklerini” kuyruklarını kıstırıp inlerine geri gönderen önderlerimizin, atalarımızın onurunu ve gururunu yaşatmak onlara olan borcumuzdur. Ülkemizin bağrına sokulacak hançerler olacak, Boğazlar Anlaşmasını işlevsiz bırakacak, Karadeniz’imizi ABD’nin gölüne çevirecek, ayrıca doğa ve çevre katliamına neden olacak Kanal İstanbul ve Çanakkale Kanalı projelerine karşı çıkmak, “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ”in tarihsel önemini daha da artırmaktadır.

Bu nedenle, ABD-AB emperyalistlerinin Ülkemize ve Ortadoğu halklarına dayattığı BOP’a, Ortaçağcı Gericiliğe karşı; Antiemperyalist İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı zafere ulaştırmak için Halkın Kurtuluş Partisi olarak Halkımızla birlikte mücadeleye devam edeceğiz.14/03/2020

Şan olsun bu destanı yaratanlara!

Şan olsun Mustafa Kemal’e ve Birinci Kuvayimilliyecilere!

Kahrolsun ABD-AB emperyalizmi! Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!

Print Friendly, PDF & Email