Bu ülkenin başına gelebilecek en büyük felaket olan AKP’giller iktidardan gönderilmediği sürece Halkımız depremle, sellerle kırılmaya devam edecek

Bilimi, bilim insanlarını mürşit kılmayan, vicdanı, ahlakı referans almayan, ama rantı, vurgunu, soygunu, hırsızlığı, yağmayı, peşkeşi mürşit kılan, referans alan AKP’giller’in eserleri Deprem Felaketi oluyor, sel felaketi oluyor.

Deprem Felaketinin vurduğu illerimizi şimdi de sel felaketi vurdu. Doğal bir olay olan yağmur bile felakete dönüşebiliyor güzelim ülkemizde.

Yağan yağmur Adıyaman ve Şanlıurfa’da 14 insanın ölümüne neden oldu. 5 insanımızın da kayıp olduğu bildiriliyor. Bölgelerden gelen görüntüler içler acısı. Deprem sonrası kurulan çadır kentleri de su basmış durumda.

İnsanım diyen nasıl isyan etmez buna. İnsanım diyenin yüreği nasıl dayanır böylesine arka arkaya ve göz göre göre gelen felaketlere.

Sormak lazım AKP’giller’in Reisine: Bu sel felaketi de kader planının içerisinde? Daha 2022 yılının son ayında “Şanlıurfa nefes alacak” sloganıyla açılışını yaptığınız köprü ve altgeçit kâbusa dönüşüp nefesleri tıkadı. Tabiî ki bütün bu felaketlerin sorumlusu siz değilsiniz, bunları size yaptıran kader planının planlayıcısı.

Sen altyapı yatırımlarına ağırlık verme, kanalizasyonlar yapma, rant uğruna yağmur suyunun yoluna binaları dik, bilimin, bilim insanlarının sesine kulaklarını tıka, ondan sonra Halkımızı Dinle, Allahla aldatmaya devam ederek höykür: “Bütün bunlar kader” de işin içinden çık.

AB-D Emperyalistleri tarafından iktidara taşındıkları 2002 yılından bugüne AKP’giller Halkımıza hep acılar çektirdiler, çektirmeye devam ediyorlar. Çünkü bu mafyatik suç örgütünün gözlerini para, rant, vurgun, soygun bürümüş, anlaşılan gözlerini de topraktan başka bir şey doyuramayacak bunların.

Kurtulmadığımız sürece AKP’giller’den, bu felaketleri yaşayacağız. Halkın örgütlü gücü sel olup bunları silip süpürmediği sürece acılar mazlum Halkımızı bulacak. Ama yolun sonuna geldiler, hesap vakti yaklaşıyor.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak sel felaketini yaşayan illerdeki insanlarımızın acılarını paylaşıyoruz. Hayatlarını kaybeden insanlarımızın yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Temennimiz, vefat sayısının daha da fazla artmaması. Umuyoruz ki kayıp olarak bildirilen insanlarımıza sağ salim ulaşırız.

15 Mart 2023

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email