Borusan Lojistik’in İşçi-Sendika Düşmanlığını Gemlik’te de protesto ettik

 

Borusan Lojistik’in İşçi-Sendika Düşmanlığını Gemlik’te de protesto ettik

 

Borusan Holding’in bünyesinde bulunan tüm işletmeler Direniş alanı olmaya devam ediyor.

Borusan Lojistik’in işçi kıyımını protesto etmek için Bursa Gemlik İskele Meydanı’nda Direnişçi işçiler ile birlikte bir basın açıklaması yaptık. Saat 14.30’da Gemlik İskele Meydanından yapılan Basın açıklamasının ardından Gemlik Halkına ve Borusan Holding işçi servis duraklarında işçilere bildiriler dağıtıldı.

Basın açıklamasını Sendikamız Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal yaptı.

Yapılan basın açıklamasında, Borusan Lojistik’in yasa tanımaz, işçi-sendika düşmanı tutumu teşhir edildi. Borusan Lojistik işçileri çalışma koşulları giderek ağırlaştığı, ücretlerin reel olarak düştüğü duruma isyan ederek, insanca bir yaşam ve çalışma koşulları için, Anayasal haklarını kullanıp sendikamıza üye olduğu ifade edildi. Kültür-sanat ve sosyal etkinlilere destek veren Borusan Holding’in iki yüzlülüğü,   Borusan Lojistik İşçilerinin Anayasal hak olan sendikaya üye oldukları için işten atılması ile ortaya çıktığının altı çizildi.

Açıklamada, Gemlik Halkı, Borusan Holding işletmesinin işçi kıyımına, adaletsizliğe, haksızlığa işçi ve sendika düşmanı tutumuna ortak olmamaya, boykot ve protesto etmeye çağrıldı.

Borusan Holding’in bağlı işletmelerinde çalışan işçilerin servislerine bildiriler dağıtılarak Borusan Lojistik İşçileri ile birlik olmaya, dayanışmaya ve mücadeleye çağrıldı.

Basın açıklamasında, Nakliyat-İş öncülüğünde Gemlik’ten İstanbul’a yürüyen, günlerce kışın soğuğunda İstanbul İş Bankası kuleleri önünde direniş çadırı kurarak mücadelelerini zafer ile sonuçlandıran Nemtrans İşçileri;  işi, ekmeği, anayasal hakları için mücadele eden Borusan Lojistik İşçilerini yalnız bırakmadı.

Ayrıca Gemlik Organize Sanayi bölgesinde çalışan, Gemport İşçileri, Çimtaş İşçileri, Borusan Boru İşçileri, Halkın Kurtuluş Partisi ve Devrimci İşçi Hareketi eyleme destek verdi. Gemlik Halkı da alkışlarıyla eyleme desteğini gösterdi.

Eylemde “Yaşasın Borusan Lojistik Direnişimiz”, “Atılan İşçiler Geri alınsın”, Borusan Lojistik’te İşçi Kıyımına Son” ,“İşçi Kıyımına Ortak Olma”, Borusan Holding’i Boykot Et” , “Sendika Hakkımız Engellenemez” sloganları atıldı.13.06.2012

 

Borusan Lojistik Direnişçi İşçileri

Print Friendly, PDF & Email