BOP’un bombaları bu kez de Atatürk Havalimanında patladı

havalimani-saldırısı_HKP28 Haziran tarihinde İstanbul’un Uluslararası havaalanı olan Atatürk Havalimanı’nda üç intihar bombacısı tarafından düzenlenen eylemde şu an itibarıyla resmi rakamlara göre 10’u yabancı 41 kişi hayatını kaybetti, 239 kişi de yaralandı.

Her ne kadar henüz üstlenilmemiş olsa da bu saldırıyı ABD Emperyalistlerinin ve yerli işbirlikçilerinin örgütlediği-eğittiği-donattığı-yetiştirdiği IŞİD’in gerçekleştirdiği ortada. Daha önceki alçakça katliamlarda da ifade ettiğimiz gibi, bu insanlık dışı caniler sürüsünün ülkemizde yaptığı her katliamda akan her damla kan AB-D Emperyalistlerinin ve onlara uşaklık eden AKP’giller’in de ellerine bulaşmıştır. Bu katliamın da dolaysız sorumlusu Ortadoğu’yu kana bulayan AB-D Emperyalistleri ve onların hizmetkarlığını yapan yerli uşaklardır.

Bildiğimiz gibi bu patlama ilk değildi, bu gidişle son da olmayacak gibi görünüyor. Genelde Ortadoğu’da, özelde ise ülkemizde patlayan herbir bomba, düzenlenen herbir intihar saldırısı AB-D Emperyalistlerinin Büyük Ortadoğu Projesi’nin taşlarını döşemektedir.

Her zaman ifade ettiğimiz gibi bu alçakça projenin Türkiye’deki uygulanış biçimi ise Yeni Sevr’dir. Ve ne yazık ki AB-D Emperyalistleri ve onların uşaklığını yapan AKP’giller bu planları çerçevesinde hızla ilerlemektedirler.

AB-D Emperyalistleri ülkemizin cehenneme çevrilip en az üç parçaya bölünmesi için birçok enstrümanı bir arada kullanıyor. Bugün IŞİD, yarın TAK, ertesi gün başka bir piyon örgüt… Herbir enstrüman ise görevini layıkıyla yerine getiriyor ve Suriyeleşen Türkiye’nin iyice ayrışması, tamamen diz çökmesi için elinden gelen her tür gayreti gösteriyor. Emperyalist uşağı satılmış AKP iktidarı ise güya bunlarla savaşıyor izlenimi yaratarak halklarımız arasındaki ayrışmayı derinleştiriyor, Suriyeleşen ülkemizin BOP’ta emperyalistlerce biçilen rolü tam anlamıyla üstlenmesi için halk düşmanı politikalarını hayata geçiriyor.

Diğer taraftan AB-D Emperyalistleri ve AKP’giller her zamanki ikiyüzlülüklerinden geri kalmayarak timsah gözyaşları dökmeye devam ediyor. Sanki bu katliamların yaratıcısı, uygulayıcısı değillermiş gibi “başsağlığı” diliyorlar, ülkemize yönelik “dayanışma” mesajları gönderiyorlar.

Şöyle diyor ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner:

Soruşturma boyunca Türk makamları ile yakın temas halinde olacağız. Terör tehdidi ile mücadelede NATO müttefiki Türkiye ile dayanışma içindeyiz.”

Behey emperyalist haydutlar;

Ortadoğu’nun bütün zenginliklerini yağmalamak için aşağılık BOP Haritasını hazırlayan sizler değil misiniz?

O haritanın hayata geçirilmesi için Ortadoğu ülkelerine “demokrasi götür”erek o ülkeleri parçalayan, o ülkelerde yaşayan milyonlarca masum insanı katleden, mülteci durumuna düşüren, çocukları öksüz kadınları dul bırakan sizler değil misiniz?

Irak’ı, Libya’yı, Suriye’yi ve şimdi Türkiye’yi ölüm tarlalarına çeviren sizler değil misiniz?

Behey satılmış AKP’giller iktidarının eli kanlı temsilcileri;

Emperyalistlere uşaklıkta sınır tanımayan, onların her dediğini emir telakki eden sizler değil misiniz?

BOP’un eşbaşkanı olma utancını, ihanetini bir övünç vesilesi haline getiren sizler değil misiniz?

Ortaçağcı sapık ve katillerden derleşik IŞİD için “Öfkeli Sünni Gençler” deyip onlara siyasi, askeri ve lojistik destek sağlayan sizler değil misiniz?

Bu katiller sürüsünün delik deşik olmuş sınırlarımızdan ellerini kollarını sağlayarak girip çıkmasına göz yuman, hatta onları teşvik eden sizler değil misiniz?

Onlarca insanımızın hayatına mal olan bu alçakça saldırılardan sonra satın aldığınız medya kuruluşlarında boy göstererek rol yapmaya utanmıyor musunuz?

Biz biliyoruz ki utanmıyorsunuz! Çünkü o duyguyu çoktan kaybetmişsiniz, insani değerlerden kendinizi arındırmışsınız…

Bu acıların, bu katliamların, gözyaşlarının sorumluluğunu asla üzerinizden atamayacaksınız, buna izin vermeyeceğiz. İşlediğiniz herbir suçun, döktüğünüz her damla kanın hesabını birer birer vereceksiniz!

Bu gidişatı yıllar öncesinden gören ve bu hayasızlığa karşı savaşım yürüten Halkın Kurtuluş Partisi var olduğu sürece bu suçlardan aklanamayacaksınız. Eninde sonunda halkımızı örgütleyip katliam, vurgun, yalan, talan düzeninizi baştan ayağa yıkacağız. Bundan hiçkimsenin kuşkusu olmasın.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, saldırıda yaşamını yitiren insanlarımızın yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı, yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Ve şimdilik son söz olarak diyoruz ki;

Bugünler AB-D Emperyalistlerine, Yerli Uşaklarına, Ortaçağcı Gericiliğe, Şovenizme karşı mücadele günleridir!

Bugünler Halkın Kurtuluş Partisi Saflarında Örgütlenme ve Mücadele günleridir!

Bugünler II. Kurtuluş Savaşı bayrağını en yukarılarda dalgalandırma günleridir!

Bugünler Demokratik Halk Devrimi’ni gerçekleştirme günleridir! 29.06.2016

 

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email