BOLİVARCI DEVRİMİN 13. YILI DÜNYA HALKLARINA KUTLU OLSUN!

 

BOLİVARCI DEVRİMİN 13. YILI DÜNYA HALKLARINA KUTLU OLSUN!

 

Venezüella Halkının yoksulluğa dur dediği, Parababalarının emperyalistlerle işbirliğini görüp isyan ettiği günlerin sonucunda gerçekleşti Chavez’in Bolivarcı Devrimci Hareketi. Ülkenin onca yeraltı ve yerüstü zenginlikleriyle hem kendilerini ihya eden hem de emperyalist ağababalarının kârlarına kâr katmasının aracılığını yapan yerli Parababalarına dur diyen Venezüella Bolivar Cumhuriyeti, ABD-AB Emperyalistlerinin korkulu rüyası, dünya halklarının gözbebeği oldu.

Ülkedeki kaynakların millileştirilmesi, barınma, sağlık ve eğitim gibi halkın temel ihtiyaçlarındaki büyük iyileştirmeler Bolivarcı Devrimin antiemperyalist yönünü belli etmişti. ABD Emperyalizminin böyle bir yenilgiyi kabullenmesi mümkün değildi; çünkü Venezüella bugüne kadar onlar için köpeksiz köyde değneksiz gezmek demekti. 2002 yılında Parababalarının darbesiyle iktidardan alınan Chavez’i Venezüella Halkı yine aynı özveriyle yüzlerce ölü verme uğruna iktidara taşıdı. Halk 13 yıl önce başlayan bu süreci, Chavez’i o günden bugüne iktidara taşıyarak sahiplendiğini gösterdi.

Venezüella Halkı ve Chavez, devrimlerini Bolivarcı Devrim olarak nitelendirdiler. Bolivar’ın tüm Latin Amerika halkları arasına emperyalistlerce çizilmiş yapay sınırları kaldırmak için verdiği mücadeleyi örnek aldılar mücadelelerine aynı Jose Marti gibi, Fidel gibi, Che gibi… Sosyalist Küba ve diğer Latin Amerika halklarıyla, dayanışarak Bolivar’ın ruhunun aralarında olduğunu her defasında kanıtladılar.

Kurtuluş Partisi de 02 Şubat 1999’da Chavez’in iktidara gelişinin yıldönümünü Venezüellalı ve Kübalı yoldaşlarla Simon Bolivar Parkı’nda kutlamanın heyecanı içindeydi.

Venezüella Büyükelçisi Raul Betancourt Seeland ve Küba BüyükelçisiJorge Quesada Concepcion Yoldaşların konuşmasından sonra söz alan Ankara İl Başkanı’mız Sait Kıran Yoldaş, emperyalizme korku salan; ezilen, sömürülen halklara umut olan Venezüella Halkını yürekten selamladığını belirtti.02.02.2012

 {gallery}venezuela_2_subat{/gallery}


Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Kuvvet Yenemez!

Emperyalizm Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak!

Yaşasın Bolivarcı Devrim!

Yaşasın Dünya Halklarının Kardeşliği!

 

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

 

       

Print Friendly, PDF & Email