Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerini ve Öğretim Görevlilerini tehdit eden gerici Cevdet Kılıç hakkında…

Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerini ve Öğretim Görevlilerini tehdit eden gerici Cevdet Kılıç hakkında Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk!

Bilindiği üzere Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı koltuğunu işgal eden Cevdet Kılıç, aynı zamanda üniversitenin de Genel Sekreteridir.

Bu gerici, 09.02.2021 tarihinde Facebook hesabından yaptığı paylaşımda şu sözleri sarf etmiştir:

“Boğaziçili misiniz, Boğazdışılı mısınız onu bunu bilmem. Aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Biz abdest alır dışarı çıkmayız. Bizim zaten abdestimiz var. Bilin istedik de. Şöyle söyleyeyim. Siz hani bir ayı geçti eylem yapıyorsunuz ya. Biz eylem falan yapmayız. BİZ GECE VAKTİ İŞİ BİTİRİR ertesi gün işe gideriz bilin istedim.”

Halk düşmanı Cevdet Kılıç bu paylaşımıyla Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerini ve Öğretim Görevlilerini hem tehdit etmiş, hem de hedef göstererek alenen halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir.

Şüphesiz bu düşmanlık ve tehdit eylemi aynı zamanda yasadışı bir edimi ifa etmektedir. Şüpheli açıkça toplumun bir kesimini yok etmeyi, katletmeyi ima etmektedir.

Keza bu gerici, kamu görevi yürüttüğünden, üstelik de “işini bitirmeyi” taahhüt ettiği öğrencilerle aynı akademik eğitim sistemi içerisinde bir idareyi temsil ettiğinden, atılı suç bu göreviyle asla bağdaşmaz. Bu nedenle görevinden el çektirilmesi sağlanmalı ve yürüyen adli soruşturmanın gereği, Yükseköğretim Kurumuna ve bağlı bulunduğu Üniversiteye de bildirilmelidir.

Belirtmek isteriz ki, üniversitelerdeki rektör seçimlerini, hukuksal bağlamıyla ilgisiz bir OHAL KHK’siyle iptal etmek ve tek kişiye bağlamak, akademik özerkliğe ve ÜNİVERSİTELERİN ÖZERKLİĞİNİ DÜZENLEYEN Anayasanın 130. maddesine açıkça aykırıdır. Bu yönüyle üniversiteler üzerinde siyasi tahakküm kuran ve OHAL rejimini fiilen sürdüren Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetinin, üniversite bileşenlerini hiçe sayarak doğrudan ve dışarıdan, üstelik akademik unvanlarını intihallerle aldığı ortaya çıkan bir AKP siyasetçisini “rektör” olarak ataması demokratik de değildir, anayasal da değildir, meşru da değildir. Olaylara aydın, bilimsel ve bağımsız bir akıl ile bakan her yurttaşın meseleyi bu bakış açısıyla görmesi son derece haklıdır. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri bu nedenlerle çok haklıdırlar.

Ne kayyum sisteminin başındaki Kaçak Saraylı, ne de oradan aldığı güçle kendini dokunulmaz zanneden bu gerici dekan bozuntusu erken bayram etmesinler!

Er geç hukuk kendileri için işleyecektir. Unutulmasın, demokratik halk iktidarında, hiçbir suç için zamanaşımı olmayacaktır!

12 Şubat 2021

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email