Bir kez daha haykırıyoruz; ABD Emperyalizminin temsilcisi John Kerry, ülkemizden defol!

 

Bir kez daha haykırıyoruz; ABD Emperyalizminin temsilcisi John Kerry, ülkemizden defol!

 

Halkın Kurtuluş Partisi olarak 7 Nisan günü ABD Emperyalizminin temsilcisi John Kerry’nin ülkemize gelişini Taksim Meydanı’nda eylemle protesto ettik.

Basın açıklamasını okuyan Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Sekreteri Ramazan Kap konuşmasında; AB-D’nin, Suriye’nin yurtsever ve halksever lideri Beşar Esad’ı devirip Suriye’nin sahip olduğu tüm zenginlikleri bir an önce sömürmek, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) adı altında Ortadoğu’nun haritasını yeniden çizmek ve bu amaca ulaşmanın önünde engel oluşturan, ABD’ye karşı duran hangi ülke ya da iktidar varsa bunların sesinin kesmeyi hedeflediğini söyledi.

Kap, Kerry’in ABD’nin bu amacına ulaşabilmesi için Tayyipgiller’in ABD’ye nasıl hizmet edebileceğini konuşmak, daha doğrusu talimatlarını vermek üzere Türkiye’ye geldiğini belirterek yağma ve talan politikaları için Tayyipgiller’e de bu amacı için kasap satırlığı görevinin verildiğini söyledi.

Sık sık; “Katil ABD Ortadoğu’dan defol”, “Yankee Go Home”, “Katil ABD işbirlikçi AKP”, “Katil ABD Suriye’den Defol”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”  sloganlarının atıldığı eylem basının ve halkın yoğun ilgisiyle devam etti.

Kap, “Dünyanın başhaydudu, sömürmek için girdiği ülkelerde milyonlarca insanı katleden ABD Emperyalizminin temsilcisi, kanlı ayaklarıyla topraklarımızı kirletiyor. Bu halk düşmanı, insanlık düşmanı Coniyi lanetliyoruz. 60 yıldır uygulanan psikolojik bombardımana rağmen, hâlâ ABD’ye en fazla tepki duyan halk bizim halkımız. Halkımız bugün örgütsüz. Ama Halkımız elbet örgütlenecek, bilinçlenecek ve işsizlik, pahalılık, yoksulluk gibi tüm acılarımızın yaratıcısı olan ABD Emperyalizmini ve onun yerli işbirlikçilerini tarihin çöplüğüne süpürecektir” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Okunan Açıklama:

 

Kanlı Zalim ABD Emperyalizminin temsilcisi John Kerry, topraklarımızdan defol!

Türkiye’ye ilk resmi ziyaretini 1 Mart 2013tarihinde yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, bu cumartesi günü yine geldi ülkemize, Tayyipgiller’le görüşmeye. Görüşme bugün gerçekleşecek. ABD Dıişleri Bakanlığı Sözcüsü, Kerry’nin Türkiye’yi ziyaretinde, Suriye’deki krizin sona erdirilmesinden bölgesel istikrar, barış ve güvenliğin desteklenmesine uzanan stratejik önceliklerin yanı sıra, terörle mücadelede işbirliği de dahil olmak üzere ABD-Türkiye işbirliğinin geliştirebileceği alanları ele almak üzere Türk yetkililerle bir araya geleceğini bildiriyor.

Kerry’nin sebebi ziyaretini şöyle okumak lazım:

Suriye’nin yurtsever ve halksever lideri Beşar Esad’ı devirip Suriye’nin sahip olduğu tüm zenginlikleri bir an önce sömürmek, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) adı altında Ortadoğu’nun haritasını yeniden çizmek ve bu amaca ulaşmanın önünde engel oluşturan, ABD’ye karşı duran hangi ülke ya da iktidar varsa bunların sesinin kesilmesi ve ABD’nin bu amacına ulaşabilmesi içinTayyipgiller’in ABD’ye nasıl hizmet edebileceğini konuşmak, daha doğrusu talimatlarını vermek üzere Türkiye’ye geliyor, Kerry.

ABD tarafından İsrail’in Türkiye’den özür dilemesi sağlanıyor. Böylece, halk nezdinde inandırıcılığı azalan ve yapılan bazı anketlerde oy oranı düşen Tayyipgiller iktidarı, itibarını yeniden kazanmış oluyor. Bunun karşılığında da ABD, Tayyipgiller’i Ortadoğu’yu yağmalama ve talan etme projesinde istediği gibi kullanma hakkını kazanıyor. ABD ile Tayyipgiller arasında pazarlıklar başlıyor. Tayyip, aylardır beklediği Obama görüşmesini kapıyor sonunda. Dışişleri Bakanı Kerry, bir gazetecinin aktardığına göre, halefi Ahmet Davutoğlu’yla o kadar sık görüşür duruma geliyor ki, meseleleri yüz yüze görüşmenin daha faydalı olacağına karar veriyorlar.

Yine aynı gazeteci Dışişleri Bakanlığından bir yetkilinin verdiği bilgileri aktarıyor. Bu yetkilinin verdiği bilgilerin gerçek anlamına baktığımızda, Kerry, Türkiye’nin kardeş Filistin Halkını ve Filistin’de başı çeken unsurları İsrail’e boyun eğme yönünde ikna etmesini isteyecek.

ABD, Suriye’nin halksever, yurtsever lideri Beşar Esad’ı bir an önce devirebilmek için, kendihalkını hergün katleden, bir avuç çapulcu ve Ortaçağcı insan suretindeki canavarlardan oluşan sözde ‘Özgür Suriye Ordusu’na olan yardımları arttırma karar verdi. ABD, Bu Ortaçağcı çapulculara Ürdün’de silahlı eğtim verdirecek. Sürecin hızlandırılması için Tayyipgiller’in daha fazla nasıl hizmet edebileceğini konuşacaklar bu görüşmede. ABD Emperyalizmi tarafından lağım deliğinden süpürülmemek için insanlıkla ilgili tüm değerlerinden sıyrılan Tayyipgiller,zaten kendilerine uşaklık için bir fırsat verilmesini bekliyorlar. Bu yüzden Dünyanın başhaydudu, kanlı zalim ABD Emperyalizminin temsilcileriyle görüşmek için aylar öncesinden randevu istiyorlar, kapılarını aşındırıyorlar.

Aynı köşe yazarının verdiği bilgilere göre, konuşulacak bir diğer konu da Kıbrıs Meselesi. Tayyipgiller, halktan gelen tepkileri yumuşatabilmek için, Kıbrıs konusunda zaman zaman esip gürlüyor. Ama olayın iç yüzüne baktığımızda, Tayyipgiller, Kıbrıs’ı çoktan ABD-AB Emperyalizmine sattı geçti.

Dünyamız, bütün dünya halklarına yetecek kadar zenginliğe sahipken, içinde yaşadığımız Parababaları düzeninin bir sonucu olarak bir avuç Parababası için cennet, halklar için cehenneme dönmüş durumda. İşte, dünyanın başhaydudu, sömürmek için girdiği ülkelerde milyonlarca insanı katleden ABD Emperyalizminin temsilcisi, kanlı ayaklarıyla topraklarımızı kirletiyor. Buhalk düşmanı, İnsanlık düşmanı Coniyi lanetliyoruz.

Yeni katliamların, yağma ve talanların planını yapmaya, Tayyipgiller’e de bu amacı için kasap satırlığı görevini vermeye geliyor.

60 yıldır uygulanan psikolojik bombardımana rağmen, hâlâ ABD’ye en fazla tepki duyan halk bizim halkımız. Halkımız bugün örgütsüz. Ama elbet örgütlenecek, bilinçlenecek ve işsizlik, pahalılık, yoksulluk gibi tüm acılarımızın yaratıcısı olan ABD Emperyalizmini ve onun yerli uşağı Tayyipgiller’i tükürüğüyle boğacak. 07.04.2013

 

Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

İSTANBUL İL ÖRGÜTÜ

 

Print Friendly, PDF & Email