Bilderberg Organize Suç Örgütü üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunduk

Bilderberg Organize Suç Örgütü üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunduk

Bilindiği gibi, 1954 yılından bu yana düzenli olarak yapılan Bilderberg toplantılarına her yıl pek çok farklı alandan gelen politikacılar, devlet adamları, askerler, istihbaratçılar, iş adamları, CEO’lar, uzmanlar, akademisyenler, medya temsilcileri katılmaktadır.

1954 yılından beri aralıksız toplanan bu oluşum, tüm dünyayı kendi çıkarları doğrultusunda dizayn etmeye çalışan Uluslararası Finans-Kapitalistlerin, yani Tekelci Şirketlerin temsilcilerinden oluşan ve illegal yöntem ve amaçlarla çalışan bir örgüttür. Bu toplantıyı düzenleyenler ve katılımcılar dünya sermayesinin % 70’e yakınını elinde tutan kişilerdir.

Her ne kadar bir kısım katılımcı ve idarecilerin ismi açıklansa da toplantılar gizli olarak yapılmakta ve görüşme içerikleri açıklanmamaktadır. Öyle ki toplantılarda telefon gibi haberleşme araçlarıyla bulunmak bile yasaktır. Katılımcılardan hiçbiri bu güne kadar neler konuşulduğu konusunda basına, kamuoyuna bir bilgi vermemiştir, yapılan görüşmeler hep gizli tutulmuştur. Bu illegal organize suç örgütünün bu seneki toplantılarına katılarak, temel ulusal çıkarlar aleyhine faaliyet yürüten Mehmet Şimşek (Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı), Ömer Koç (Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı), Canan Dağdeviren (Fizik Mühendisi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) akademisyen), Murat Yetkin (Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni), Behlül Özkan (Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde görevli Doç. Dr.) hakkında bu nedenlerle suç duyurusunda bulunduk.

Emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı mücadelemiz sürecek… 21 Haziran 2018

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Suç Duyurusu Dilekçesini aynen yayımlıyoruz:

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

Şikayetçi…………….: Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanlığı

Karanfil Sk. No:24/15 Kızılay/ANKARA

V e k i l l e r i……..:  Av. Metin BAYYAR, Av. Ayhan ERKAN, Av. Ali Serdar ÇINGI,Av. Tacettin ÇOLAK, Av. Sait KIRAN, Av. Ferit CÖHCE, Av. Ayça OKUR, Av. Halil AĞIRGÖL, Av. Pınar AKBİNA, Av. Doğan ERKAN,

Ortak Adres: Sezenler Cad. No: 4/15 Sıhhıye/ANKARA

Ş ü p h e l i l e r…..:

1-    Mehmet Şimşek (Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı)

2-    Ömer Koç (Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı)

3-    Canan Dağdeviren (Fizik Mühendisi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT)’de akademisyen)

4-    Murat Yetkin (Hürriyet Daily News genel yayın yönetmeni)

5-    Behlül Özkan (Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde görevli Doç. Dr.)

S u ç……………….: Suç Örgütüne Üye Olma (TCK m. 220), Temel Millî Yararlara Karşı Faaliyette Bulunmak İçin Yarar Sağlama (TCK m. 305).

A ç ı k l a m a l a r…….: 1- Bilindiği gibi, 1954 yılından bu yana düzenli olarak yapılan

Bilderberg toplantılarına her yıl pek çok farklı alandan gelen politikacılar, devlet adamları, askerler, istihbaratçılar, iş adamları, CEO’lar, uzmanlar, akademisyenler, medya temsilcileri katılmaktadır.

2- Basın yayın organlarından öğrendiğimize göre bu yılki Bilderberg toplantısı 7-10 Haziran 2018 tarihleri arasında İtalya’nın Torino kentinde düzenlenmiştir.

3- Bilderberg’in bu yılki katılımcıları arasında Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic, Belçika Başbakanı Charles Michel, Estonya Başbakanı Jüri Ratas, Hollanda Başbakanı Mark Rutte gibi siyasetçilerin, Vodafone CEO’su Vittorio Colao, Total CEO’su Patrick Pouyanné, Fiat-Chrysler Grubu Başkanı John Elkann, İsrail Bankası’nın eski yöneticilerinden Stanley Fischer gibi iş dünyasından isimleri de vardır.

https://www.takvim.com.tr/dunya/2018/06/07/2018-bilderberg-davetli-listesi-2018-bilderberg-toplantilarina-davet-edilen-turkler-kim-canan-dagdeviren-kimdir

4- Bu yıl Torino’da yapılan toplantının ana gündemi aşağıdaki gibi açıklanmıştır;

1. Avrupa’da Popülizm, 2. Eşitsizlik, 3. İşin Geleceği, 4. Yapay Zeka, 5. Ara Dönemden Seçimlerinden Önce ABD, 6. Serbest Ticaret, 7. ABD Dünya Liderliği, 8. Rusya, 9. Kuantum Hesaplama, 10. Suudi Arabistan ve İran, 11. “Gerçekler Ötesi” Dünyası, 12. Güncel Olaylar

Gündeminden de anlaşılacağı üzere bu yıl yapılan toplantıda;
gelecekte insanlığı kökünden değiştirecek teknolojiler, Rusya başta olmak üzere, Şanghay işbirliği örgütüne üye ülkelere karşı çok daha sert bir politika izlenmesi gerektiği tartışılmıştır.

5- Öte yandan bu yılki Bilderberg toplantısıyla birlikte, 7-8 Haziran 2018 tarihinde 44. G7 zirvesi, yine 7-8 haziran 2018 tarihinde NATO savunma bakanları toplantısı, 8 haziran 2018 tarihinde Şanghay İşbirliği Örgütü 18. yıllık zirvesi düzenlenmiştir. 1954 yılından beri yapılmakta olan Bilderberg toplantılarının bu yılki 66’ncısı ise diğer Emperyalist Askeri, Ekonomik ve Siyasi üst örgütlerin toplantı ve zirveleriyle birlikte yapılmıştır. Bu yılkı toplantıda yaşanan başka bir ilk ise, ilk defa bir Bilderberg toplantısına Vatikan’dan katılım gerçekleşmiştir. Vatikan katılımcısı; Kardinal ve Dışişleri Bakanı olan ve Vatikan’da Papa’dan sonra en çok sözü geçen Pietro Parolin’dir. Yine bu yılki Bilderberg toplantısı daha üst kademelerden katılımcılardan oluşmuştur. Ayrıca bu yıl, coğrafi olarak Rusya’ya yakın olan Doğu Avrupa ülkelerinin üst düzey yetkilileri de bu toplantıya katılmışlardır.

https://eksisozluk.com/66-bilderberg-toplantisi–5682649

6- Bilderberg Toplantılarının masumane tartışma toplantıları olmadığını bugün tüm dünya kamuoyu bilmektedir. 1954 yılından beri aralıksız toplanan bu oluşum, katılımcılarından da anlaşılacağı üzere tüm dünyayı kendi çıkarları doğrultusunda dizayn etmeye çalışan Uluslararası Finans-Kapitalistlerin, yani Tekelci Şirketlerin temsilcilerini kapsamaktadır. Bu toplantıyı düzenleyenler ve katılımcılar dünya sermayesinin % 70’e yakınını elinde tutan kişilerdir. Her ne kadar bir kısım katılımcı ve idarecilerin ismi açıklansa da toplantılar gizli olarak yapılmakta ve görüşme içerikleri açıklanmamaktadır. Öyle ki toplantılarda telefon gibi haberleşme araçlarıyla bulunmak bile yasaktır. Katılımcılardan hiçbiri bu güne kadar neler konuşulduğu konusunda basına, kamuoyuna bir bilgi vermemiştir, yapılan görüşmeler hep gizli tutulmuştur.

7- Türkiye’den de yukarıda isimleri yazılı şüpheliler bu yılki toplantıya katılmışlardır. Geçtiğimiz yıllarda da başta iktidar partisi olmak üzere muhalefet partilerinden, iş dünyasından ve akademisyenlerden de katılımcılar olmuştur. Ama Koç Holding’den mutlaka bir kişi hep katılmıştır. Bu yıl da Ömer M. Koç katılımcılar arasındadır ve her nedense Bilderberg’e geliş görüntüsü Hollanda merkezli WeAreChangeRotterdam adlı YouTube kanalı tarafından yayımlanmıştır.

https://odatv.com/kocun-bilderberg-videosunu-yayimladilar-15061827.html

8- Bilderberg isimli bu oluşum; yabancı tekelci şirketlerin (emperyalist şirketlerin) ve ABD ve AB ülkeleri gibi emperyalist devletlerin ve bunların kurmuş olduğu örgütlerin güdümünde ve yönetiminde olan gizli bir yapılanma, teşkilattır. Bu yapılanma temsil ettiği şirket ve devletler namına diğer yabancı ülkelerin iç işleyişine müdahale etmekte ve yön vermektedir. Yugoslavya, Irak, Libya, Suriye ve benzeri ülkelerde iç savaşların çıkması ve ülke bütünlüğünün bozulması konusunda pay sahibidirler. Bu nedenle bu oluşum, Uluslararası planda Organize bir suç örgütüdür.

9- Basına açıklanan ve yukarıda yazdığımız gündem maddelerinden bile “toplantı” adı taşıyan bu yapılanmanın amacı ve faaliyet alanı açığa çıkmaktadır. Avrupa’dan Rusya’ya, İran’a, Suudi Arabistan’a ve tüm Ortadoğu’ya kadar bütün coğrafyalardaki siyasi ve ekonomik düzen, bu emperyalist şirketlerin aldıkları karara göre şekillendirilmek istenmektedir. Yönetimini ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA)’nın yaptığı bu organizasyon, Türkiye gibi ülkeler için projeler belirlemekte ve katılımcılar, üyeleri aracılığıyla bu projeleri hayata geçirmektedir.

10- Bunun için de Türkiye’nin de içinde bulunduğu birçok ülkeden temsilci ve üyeleri vardır. Yukarıda şüpheliler olarak bir kısmını verdiğimiz kişiler, Türkiye’den bu toplantılara katılarak bu örgütlenmede alınan kararlar neticesinde Türkiye’nin ekonomik ve siyasi olarak konumlandırılmasını sağlamışlardır. Son 50 yıl boyunca Türkiye’yi yönetenlerin çoğunluğu, Ali Babacan, Kemal Derviş, Erdal İnönü, Hikmet Çetin, Mesut Yılmaz, Bülent Ecevit, İsmail Cem, Ümit Boyner, Fehmi Koru, Gazi Erçel gibi isimler ya bu yapıya üye olmuş, ya da toplantılarına katılmış kişilerdir.

11- Sınıraşan Örgütlü Suçlara Karşı Birleşmiş Milletler Sözleşmesi madde 2-a’ya göre; “Örgütlü suç grubu” doğrudan veya dolaylı olarak mali veya diğer bir maddi çıkar elde etmek amacıyla belli bir süreden beri var olan ve bu Sözleşmede belirtilen bir veya daha fazla ağır suç veya yasadışı eylemi gerçekleştirmek amacıyla birlikte hareket eden, üç veya daha fazla kişiden oluşan yapılanmış bir grup anlamına gelmektedir. (Kanun No: 4800 Kabul Tarihi: 30.01.2003)

12- Türk Ceza Kanunu 220/1. maddesinde de örgütlü suç; “Kanunun suç saydığı fiilleri işlemek amacıyla örgüt kuranlar veya yönetenler, örgütün yapısı, sahip bulunduğu üye sayısı ile araç ve gereç bakımından amaç suçları işlemeye elverişli olması halinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Ancak, örgütün varlığı için üye sayısının en az üç kişi olması gerekir.” şeklinde tanımlanmıştır.

Dolayısıyla bu yapının bu yasal tanımlarda belirtildiği şekliyle bir suç örgütü olduğu açıktır. Zira sayısı birkaç yüz kişiyi geçmeyen tekelci boyut kazanmış uluslararası şirketlerin ve dünyada hegemonya kurmak isteyen ABD ve AB ülkelerinin çıkarları doğrultusunda hareket edilmekte, üyeler eliyle diğer ülke politikalarına yön verilmektedir. Bu yapılırken de dünya ölçeğinde tekelleşmiş şirketlerin tüm maddi olanakları kullanılmaktadır.

13- Bu suç örgütüne dahil olan şüpheli konumdaki Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları da bu uluslararası örgütlü yapıdan aldıkları talimatlarla Türk Halkının çıkarları yerine bu şirket ve ülkelerin çıkarları doğrultusunda hareket ederek Türk Ceza Kanunu madde 305’te belirtilen “Temel millî yararlara karşı faaliyette bulunmak için yarar sağlama” suçunu işlemektedirler.

“Temel millî yararlara karşı faaliyette bulunmak için yarar sağlama” başlıklı Türk Ceza Kanunu Madde 305- “(1) (Değişik fıkra: 29.6.2005 – 5377/38 md.) Temel millî yararlara karşı fiillerde bulunmak maksadıyla veya bu nedenle, yabancı kişi veya kuruluşlardan doğrudan doğruya veya dolaylı olarak kendisi veya başkası için maddi yarar sağlayan vatandaşa ya da Türkiye’de bulunan yabancıya, üç yıldan on yıla kadar hapis ve on bin güne kadar adlî para cezası verilir. Yarar sağlayan veya vaat eden kişi hakkında da aynı cezaya hükmolunur.

(2) (Değişik fıkra: 29.6.2005 – 5377/38 md.) Fiilin savaş sırasında işlenmiş olması hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(3) Suç savaş hali dışında işlendiği takdirde, bu nedenle kovuşturma yapılması Adalet Bakanının iznine bağlıdır.

(4) Temel milli yararlar deyiminden; bağımsızlık, toprak bütünlüğü, milli güvenlik ve Cumhuriyetin Anayasada belirtilen temel nitelikleri anlaşılır.” şeklinde düzenlenmiştir.

14- Uluslararası bir Organize Suç Örgütü olan Bilderberg’in gerek bu yılki toplantısına katılan şüpheliler gerekse önceki yıllarda katılan diğer şüpheliler açıkça Vatana İhanet suçunu işlemektedirler. Geçen yıllardaki toplantılara katılanlar için yine müvekkil parti adına Savcılığınız nezdinde suç duyurusunda bulunmuştuk. Örneğin; 12.06.2015 tarihinden yaptığımız suç duyurumuzla ilgili bugüne kadar tarafımıza herhangi bir sonuç tebliğ edilmemiştir. Yargı mekanizmasının Ulusal çıkarlarımızı emperyalist tekellere peşkeş çekmeye yönelik böylesine önemli konuda hareketsiz kalmasını da yadırgadığımızı ayrıca belirtmeliyiz.

Sonuç ve İstem……..: Belirtilen nedenlerle uluslararası gizli bir suç örgütünden talimat alan, ellerindeki maddi olanakları ve devlet yönetimindeki mevkilerini kullanarak ulusal çıkarlarımıza aykırı hareket eden şüpheliler hakkında soruşturma başlatılmasını ve kamu davası açılmasını vekaleten talep ederiz. 21/06/2018

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNAN

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

VEKİLLERİ

Av. Sait KIRAN           Av. Ayça OKUR        Av. Doğan ERKAN

Print Friendly, PDF & Email