Bedence Aramızdan Ayrılışının 6. Yılında Recep Vurmuş Yoldaşı Coşkuyla Andık.

 Bedence Aramızdan Ayrılışının 6. Yılında Recep Vurmuş Yoldaşı Coşkuyla Andık.

İnsanlığın kurtuluş mücadelesinde, yiğitliğiyle, fedakârlığıyla, sevecenliğiyle, dostluğuyla, önderliğiyle, yoldaşlığıyla örnek dava insanı Recep Vurmuş Yoldaş, bedence aramızdan ayrılışının 6’ncı yıldönümünde HKP’li yoldaşları tarafından düzenlenen bir toplantıyla anıldı.

Recep Yoldaş’ın şahsında tüm devrim şehitleri için yapılan saygı duruşunun ardından, mücadelesini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Ardından Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Yöneticisi ve Grand Plaza İşyeri Baştemsilcisi Fahri Kaya, Recep Yoldaş’ın kısa fakat her anı devrimci kavgayla yoğrulmuş yaşamı üzerinden Devrimci Aydının nasıl olması gerektiğini anlattı. Recep Yoldaş’ın, hareket ve kitle adamı olduğunu, Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın “Devrimci Aydın Nedir? Henri Barbüs” kitabından örneklendirerek anlattı.

Fahri Kaya’nın ardından söz alan HKP Bayraklı İlçe Başkanı ve İzenerji İşyeri Baştemsilcisi Yusuf Gençer sözlerine, “Bizler için Yoldaşlarımız anmak onların ardından ağıtlar yakmak değildir. Onlardan devraldığımız mücadele bayrağını daha yükseklere çıkarmaktır.” diyerek başladı.

Y. Gençer Yoldaş’ımız daha sonra ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu siyasi durumun kısa bir değerlendirmesini yaparak, Partimizin bu süreçlere uygun çözümlemeler ve davranışlar geliştirdiğini örneklerle anlattı. Partimizin her geçen gün adının daha da yaygınlaştığına ancak bunun yeterli olmayacağına, dolayısıyla Recep Vurmuş Yoldaş’ımız yaptığı gibi yaşamın her alanında örgütlenme çalışmalarının hızlandırılması gerektiğine vurgu yaptı. Lenin’in; “Daha az devrimci gevezelik, daha çok günlük iş” şiarının örnek alınması gerektiğini belirtti. Sözlerini Recep Vurmuş Yoldaş’ın anısını yaşatmanın HKP’yi daha da büyütmekten geçtiğini söyleyerek sonlandırdı Y. Gençer Yoldaş.

Bu konuşmaların ardından söz alan yoldaşları, Recep Vurmuş Yoldaş’ın devrimci kişiliği üzerine örnekler vererek toplantıya katkılarını sundular.

Recep Yoldaş’ın abisi de söz alarak, Recep’in ağabeyleri olmaktan onur duyduklarını, Yoldaşlarının Recep’i bu derece sahiplenişlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

İnsanlık var oldukça, insanlığın kurtuluş davasına ömrünü verenler asla unutulmazlar!

Sen rahat uyu Recep Yoldaş, Partimiz her gün emekçi halk yığınlarına umut olmaya devam ediyor!

Devrimciler Ölür Devrimler Sürer!

Recep Vurmuş Yoldaş, Kürt ve Türk Halklarının Kurtuluş Mücadelesinde Yaşıyor!

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer

 

 

Print Friendly, PDF & Email