BASINA VE HALK ÖRGÜTLERİNE

BASINA VE HALK ÖRGÜTLERİNE

94 YIL ÖNCE EGE KIYILARIMIZA-GÜZEL İZMİR’İMİZE ASKER ÇIKARTARAK ÜLKEMİZİ AÇIK İŞGALE BAŞLAYAN BATILI EMPERYALİSTLER,  BUGÜN DE YERLİ İŞBİRLİKÇİLERİ ELİYLE, GÜNEY SINIRIMIZDA YARATTIĞI KAOS ORTAMIYLA ÜLKEMİZİ SURİYE SAVAŞININ İÇİNE ÇEKMEKTEDİR.

Emperyalistler, Paris Konferansı’nda aldıkları ülkemizi işgal kararını 94 yıl önce uygulamaya koymuşlardı. Bir gün önceden de zamanın işbirlikçisi Vali İzzet Paşa’ya haber vererek güzel İzmir’imizi 15 Mayıs 1919 günü işgale başladılar. Yakıp yıktılar, insanlarımızı hunharca katlettiler.

Bu işgalcilerden kurtulmak için dört yıla yakın bir Ulusal Kurtuluş Savaşı vermek zorunda kaldık.

Bugün de aynı emperyalistler, yerli işbirlikçileri Tayyipgiller eliyle Ortadoğu’da ülkemize  “Kasap Satırlığı” yaptırmaktadırlar.

İki yıldır yıkamadıkları Suriye’nin antiemperyalist liderini devirmek, mezhep çatışmaları yaratmak ve Ortadoğu’yu yeniden dizayn etmek için oluk oluk kan akıtmaktadırlar. Son olarak Reyhanlı’da yaptıkları katliamla onlarca insanımızı katlederek, ülkemizi sıcak savaşın içine çekmekteler.

Bu katliamlarla ülkemizde de mezhep ve etnik çatışmalar çıkartarak halklar arası boğazlaşma süreci hızlandırılmaktadır. Tıpkı Yugoslavya’da Irak’ta Afganistan’da olduğu gibi..

Bu hainane gidişe karşı çok uyanık olunmalıdır. AB-D Emperyalistleri ve yerli işbirlikçilerinin Ortadoğu Halkları üzerindeki planlarının boşa çıkartılması gerekiyor. Tıpkı Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşımızda olduğu gibi..

Konuyla ilgili Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak Basın Açıklaması yapılacaktır.

Tüm basın emekçileri ve halk örgütleri davetlimizdir.

BASIN AÇIKLAMASININ :

TARİHİ : 15 MAYIS 2013  ÇARŞAMBA

SAATİ   : 18.00

YERİ     : HASAN TAHSİN ANITI      KONAK

HKP İZMİR İL ÖRGÜTÜ

Print Friendly, PDF & Email