Basın Emekçilerine Çağrımızdır:

HKP_Genel_BaskaniBasın Emekçilerine Çağrımızdır:

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığınca açılan soruşturma nedeniyle 19 Ağustos 2015 saat 10:30’da Çağlayan Adliyesinde basın açıklaması yapılacak ve ardından Efkan Ala’yla davalaşmanın ilk etabı gerçekleştirilecektir

13 yıldır Türkiye Halklarının üzerine bir kabus gibi çöken Tayyipgiller İktidarının, başta IŞİD olmak üzere Suriye’deki Ortaçağcı örgütlere tırlar dolusu ölüm kusan silah ve mühimmat göndermesinin ardından Partimiz, yerel mahkemelerden sonuç alamaması üzerine Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne başvurmuş, mahkeme de bu başvurumuzu değerlendirmeye almıştı, hatırlanacağı gibi.

İhanetlerini teşhir edişimizin ardından İçişleri Bakanlığınca, Partimiz Genel Başkanı Nurullah Ankut’a savcılığa müraacatla şikayette bulunuldu. Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Savcılığı da Genel Başkan’ımız hakkında soruşturma başlattı. Tayyipgiller’in attığı bu adım göstermektedir ki dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala başta olmak üzere Tayyipgiller’in tümü, ihanetlerinden dolayı derin bir korkuya kapılmış, sözde soruşturmalarla, yargılamalarla Partimizi ve Genel Başkan’ımızı sindirebileceklerini, yıldırabileceklerini zannetmişlerdir.

7 Haziran Seçimleri için yapılan TRT konuşmalarında halka devrimci seslenişin, Amerikan işlbirlikçisi  burjuva partilerinin mahkum edilişinin ve dünyayı kana, ateşe bulayan emperyalist haydutlar sürüsünün teşhir edilişinin eşsiz bir örneğini veren Partimiz ve Genel Başkanımız; Tayyipgiller’in açtığı bu davada da Parababaları siyasilerine karşı onların mahkemelerinde devrimci davalaşmanın ve onları en kesin biçimiyle hezimete uğratmanın aynı parlaklıkta bir örneğini verecektir.

Konuyla ilgili 19 Ağustos Çarşamba günü saat 10.30’da İstanbul Çağlayan Adliyesinde HKP tarafından bir de basın açıklaması yapılacaktır.

Genel Başkan’ımızın halk düşmanlarını yargılayacağı bu davaya tanık olmak isteyen, ilgi duyan medya emekçilerine çağrımızdır, davetimizdir. 18.09.2015

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

 

 

Print Friendly, PDF & Email