Ayhan, Mahmut, İbo, Sadi Yoldaşlar Ölümsüzdür

             ayhan kaya anma_HKP HKP İzmir İl Örgütü ve sevenleri olarak kanser illeti sebebiyle aramızdan ayrılan Ayhan Kaya yoldaşımızı aramızdan bedence ayrılışının birinci yılında mezarı başında andık.
1978 Yılının 1 Eylül'ünde Ankara Şentepe'de eli kanlı faşistler tarafından katledilen üç taze fidanımız; Mahmut, İbo, Sadi Yoldaşları da Ayhan yoldaşla birlikte andık.

            Seneyi devriyesi sebebiyle ailesi tarafından Yamanlar Cemevi'nde verilen yemek sonrası Doğançay Mezarlığına intikal edilerek Ayhan yoldaşımız ile mezarı başında hasret giderdik.

            Mezar başı anmasında HKP İzmir İl Örgütü Başkanı ve MYK Üyesi Av. Tacettin Çolak konuşma yaparak Ayhan Kaya yoldaşın genç yaşta aramızdan ayrılması neticesi yaşadığımız üzüntüyü bir kez daha dile getirirken, yoldaşımızın devrimci, cesur, çalışkan bir insan olduğunu; örnek alınacak bir hayat yaşadığını dile getirdi. Yine devrimci mücadelemiz içinde 1978 yılında faşistler tarafından haince katledilen Mahmut, İbo ve Sadi yoldaşlarımız da aynı şekilde gencecik yaşta aramızdan koparıldığı halde kısacık hayat sürecinde yaptıklarıyla bizlere örnek teşkil ettiklerini ve aramızdan ayrıldıktan sonra da mücadeleleriyle yaşayacaklarını belirtti.

ayhan_kaya_HKP

            Daha sonra Ayhan yoldaşımızın amcası ve dava arkadaşı İzmir İl Yönetim Üyesi Fahri Kaya da söz alarak üzüntülerini dile getirirken, Ayhan yoldaşın kısacık hayatında örnek bir insan olduğunu parti görevlerini yerine getirirken kararlı tavrı, gerek sendikal gerekse parti örgütlenmesindeki çabalarını dile getirirken, Ayhan yoldaşın da, Mahmut, İbo ve Sadi yoldaşların da devrimci mücadelemizin içinde sonsuza dek yaşayacaklarını belirtti. Anma genç yoldaşların şiirlerini okumaları ile son buldu.

ayhan kaya_HKP

            Hayatları ve mücadeleleri mücadelemize ışık tutacaktır!

            Ayhan Kaya yoldaş ölümsüzdür!

            Üç Şehitler Mahmut, İbo, Sadi Yoldaşlar devrimci kavgamızda yaşıyor!  04.09.2016

                                                                                                          HKP İzmir İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email