AYHAN KAYA YOLDAŞ BEDENCE ARAMIZDAN…

AYHAN KAYA YOLDAŞ BEDENCE ARAMIZDAN AYRILIŞININ 2. YILDÖNÜMÜNDE İZMİR’DE MEZARI BAŞINDA ANILDI

          Bundan iki yıl önce yakalandığı kanser illeti yüzünden bedence aramızdan ayrılan; partimizin Karşıyaka İlçe Örgütü yöneticisi, milletvekili adayımız, işçi sınıfının mücadelesinin yılmaz neferi, Yamanların korkusuz çocuğu Ayhan Kaya yoldaşı bedence aramızdan ayrılışının ikinci yıldönümünde yoldaşları, ailesi ve sevenlerinin katılımıyla andık.

            2 Eylül Cumartesi günü Yamanlar Doğançay Mezarlığı girişinde Ayhan Yoldaşın resminin olduğu döviz, pankartlar ve bayraklarla kortej oluşturup sloganlarla mezar başına kadar yürüyüşe geçildi. Yürüyüş sırasında “Ayhan Yoldaş Ölümsüzdür”, “Ayhan Kaya Yaşıyor HKP Savaşıyor”, “Ayhan Kaya Onurumuzdur” sloganları atıldı. Mezar başında polisin yoğun bir önlem aldığı dikkatlerden kaçmadı. Polisin kitleyi terörize amaçlı bu konumlanışına rağmen sloganlar daha gür atıldı. Mezar başında Ayhan Kaya ve tüm devrim şehitleri için yapılan saygı duruşunun ardından Bayraklı İlçe Başkanı Yusuf Gençer tarafından bir açış konuşması yapıldı.Yusuf Gençer  konuşmasında; 41 yıl önce Pol-Bir’li faşist polisler tarafından katledilen Ankara Şentepe’li Mahmut-İbo-Sadi Yoldaşlar, yine faşistler tarafından katledilen Engin Yüzbaşıoğlu Yoldaş nasıl unutulmadıysa Ayhan Yoldaş’ın unutulmayacağını, ondan devraldıkları mücadele bayrağını zafere kadar taşıyacaklarını söyledi.

            Halkın Kurtuluş Partisi adına anma konuşmasını Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Avukat Tacettin Çolak yaptı. Tacettin Çolak konuşmasında “Önemli olan az yaşamak, çok yaşamak değil, dolu dolu yaşamak, doğru dürüst yaşamak, adam gibi yaşamaktır. İşte Ayhan Yoldaş böyle yaşadı. 26 yıllık yaşamına kaliteli bir mücadele bırakması en büyük servetidir. Bizler mücadele sırasında bizden önce yaşamını yitiren yoldaşların ardından sadece ağıtlar yakarak vakit geçiren bir anlayışa sahip değiliz. Onların mücadele deneyimlerinden yararlanıp, bundan sonraki gelecek kuşakların bu deneyimler ışığında halkın kurtuluş mücadelesinde saflarını belirlemesi için dersler çıkaran bir anlayışı savunuyoruz. Bu nedenle bir işçi önderi olan, bir halk önderi olan, Yamanlarda dostunun da düşmanının da kabul ettiği gibi Yamanların korkusuz çocuğu olan Ayhan Yoldaşın mücadelesi, Halkın Kurtuluş Partisinin mücadelesinde yaşayamaya devam edecektir.” dedi. Anma programı atılan sloganlarla sonlandırıldı.

 AYHAN KAYA YOLDAŞ ÖLÜMSÜZDÜR!

SELAM OLSUN BİZDEN ÖNCE GEÇENE,SELAM OLSUN SAVAŞIRKEN DÜŞENE!

02.09.2017
HKP İzmir

Print Friendly, PDF & Email