Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın Ölümsüz Önderi Mustafa Kemal’i Ankara ve İzmir’de andık

Ankara:
“Bağımsızlık Benim Karakterimdir” Ruhunu Taşıyan Kalpaklı Mustafa Kemal’i Yok Edemeyecekler!
Çünkü Biz Yaşatıyoruz Mücadelemizle!
Yıllardır her 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 10 Kasım’larda ellerinde Kalpaklı Mustafa Kemal ve Onun mücadelesine ve bizlerin bugün mücadelesine yol gösteren özlü sözü “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” yazılı bayrak ve flamalarıyla Anıtkabir’de yerlerini alan Halkın Kurtuluş Partisi neferlerine ikinci kez yasak konuldu.
Bugün Mustafa Kemal’in bedence aramızdan ayrıldığı 10 Kasım’da görev yerimizi almak üzere Tandoğan’da buluştuk. Anıtkabir’e doğru yürüyüşe geçtik. Yürüyüşümüz devam ederken iki AKP kolluk kuvveti görevlisi yanımıza gelerek Anıtkabir Komutanlığından görevli bir üsteğmenin görüşmek istediğini söyledi.
Partimiz Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Av. Metin Bayyar ve MYK Üyesi Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran’ın yaptığı görüşmede Valiliğin yasak kararı olduğundan söz edilerek bayrak ve flamaların içeri alınmayacağı bildirildi. Bu yasak kararının yazılı olarak deklare edilmesi istendiğinde ise hiçbir şey gösteremediler. Çünkü bu keyfi bir uygulamaydı. Bunun üzerine Av. Sait Kıran tarafından bu tutumu protesto eden bir açıklama yapılarak Anıtkabir’den ayrılındı.
İlk yasağını 29 Ekim’de uyguladı AKP’giller, kolluk kuvvetleri aracılığıyla. İkinci yasağını da bugün, 10 Kasım’da uyguladılar. Ve görünen o ki bundan sonra da uygulayacaklar. Hem de yasal hiçbir dayanak gösteremeden. Hem de NATO emrine girmiş tören paşalarını da bu şeytani plana alet ederek. Ya da tören paşaları bu şeytani plana gönüllü emir eri olarak.
Ne derseniz deyin. Amaç aynı:
Partimizin Mustafa Kemal’e ve onun mücadelesine saygı, minnet ve özlemle sahip çıkan halkımızla kucaklaşmasına engel olmak…
Anıtkabir’i Mustafa Kemal’in emperyalistlere karşı vermiş olduğu ilk başarılı Ulusal Kurtuluş Mücadelesine sahip çıkan ve onun devamını getirme mücadelesi veren, “EMPERYALİSTLER, İŞBİRLİKÇİLER! GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER”, “YENİ SEVR’E KARŞI YAŞASIN İKİNCİ KURTULUŞ SAVAŞIMIZ” sloganlarıyla inleten HKP’lilerin halkımızla hemhal olmasına engel olmak…
Bu topraklarda halkımızın dertlerine derman olan HKP’nin sesini kısmaya, soluğunu kesmeye çalışarak…
Provokasyon yaratarak HKP’lileri Anıtkabir içindeki kara yağız, emir komuta zinciri altında görev yapan, yurdun dört bir köşesinden gelen Mehmetçikle karşı karşıya getirmeye çalışarak…
Yanılıyorlar! Biz bu oyuna gelmeyiz!
Bizim mücadelemiz bugün Meclisteki Amerikancı Dörtlü İhanet Çetesinin yaptığı gibi sadece böylesine özel günlerde göstermelik Anıtkabir ziyaretiyle ağızlara bir parmak bal çalma mücadelesi değildir.
Bizim mücadelemiz cesaret vatanına sahip olmakla yurdun her karış toprağına kök salma mücadelesidir.
Halkımızın gönüllerine girme mücadelesidir.
Bu mücadelemiz zafere ulaşıyor.
Görüyoruz. Görüyorlar.
Cesaretimiz halklarımızı zafere ulaştıracağımıza olan inancımızdandır. Elde silah sırım gibi delikanlı iken Yörük Ali Efe Çetesinde emperyalist yedi düvele karşı mücadele veren, ömrünün son soluğuna dek de nöbet yerini bir an olsun terk etmeyen Ustamız Hikmet Kıvılcımlı’nın teorik ve pratik mücadelesini devam ettirmemizdendir. Nöbet yeri bütün vatandır. 10 Kasım 2017

Halkız Haklıyız Yeneceğiz!
Halkın Kurtuluş Partisi
Ankara İl Örgütü

İzmir:
Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal’in bedence aramızdan ayrılışının 79’uncu yıldönümünde İzmir’de yapılan anma yürüyüşüne katıldık.
Saat 12.00’de Alsancak Limanı’ndan başlayan yürüyüşe, 29 Ekim’de Anıtkabir’e alınmayan Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözlerinin yer aldığı pankart ve flamalarımızla katıldık.
Yürüyüş boyunca pankartımıza halkın yoğun ilgisi oldu. Bu ilgi pankartı taşımaya kadar vardı. Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüş, Meydanda yapılan konuşmalar ve konserin ardından sona erdi.
Mustafa Kemal’li “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözlerinin yer aldığı pankart meydanda çok yoğun ilgiyle karşılandı. Geçen yıllara oranla daha kalabalık bir katılımın olduğu yürüyüşte, halkın Mustafa Kemal’e ve onun ilkelerine, Birinci Kuvayimilliyenin kazanımlarına sahip çıkacağını bir kez daha gözler önüne serdi.
Halkın Kurtuluş Partisi
İzmir İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email