Ankara OSTİM’ de İş Cinayeti

ANKARA’DA ALTI İŞÇİNİN DAHA KANI PARABABALARININ ve KUKLALARI TAYİPGİLLER İKTİDARININ ELLERİNE BULAŞMIŞTIR
 
Parababaları ve Tayyipgiller İktidarı tarafından iş kazası olarak görülen; ancak bize göre bir cinayet olan olaylara bir yenisi daha eklenmiştir. Ankara OSTİM’de kuralsız, esnek ve denetimsiz çalışmanın sonucu nedeniyele meydana gelen patlamada 7 İşçi Sınıfı evladı yaşamını yitirmiş,  27’nin üzerinde de işçi kardeşimiz de yaralanmıştır.
Ülkemizde buna benzer iş cinayetleri, İşçi Düşmanı Tayyipgiller’in 8 yıllık iktidarında hergün bir yenisi eklenerek devam ediyor. Hatta AKP Hükümetinin Bakanları bu cinayetleri bir kader olarak gösterip, en son yaşadığımız büyük maden ocağı kazasında “Ölümleri temiz oldu, hiç acı çekmeden öldüler ” şeklinde pervasızca açıklamalar yapmaktadır. Böylece Tayyipgiller, halk düşmanı yüzlerini artık saklamak gereği bile duymadan açıkça göstermektedirler.
 
 
Aynı AKP iktidarı, Mecliste görüşülmeye başlanan adına “Torba Yasa” dedikleri yasa ile İşçi Sınıfımızın ve emekçi haklarımızın kazanılmış haklarını ellerinden almak, esnek ve kuralsız çalışmayı iyice yasallaştırmak istemektedir. Yani Tayyipgiller, bu yasa ile zaten sıklıkla görülen işçi cinayetlerini olağan hale getirip, katil Parababalarının ellerini daha da rahatlamaktadırlar.
Ankara OSTİM’de yaşanan cinayetin olduğu dakikalarda, İşçi Sınıfımız da çıkartılmaya çalışılan bu yasayı protesto ediyordu. İşçileri “ayak takımı” olarak gören Tayyipgiller, bu eylemde de demokratik haklarını kullanan insanların üzerine tazyikli su, gaz bombaları ve coplarla müdahale etmiştir. ABD’den aldığı direktif doğrultusunda Mısır Halkı için “demokratik haklarını kullanıyorlar” diyen Tayyipgiller’in başı Tayyip, bu eylemde polisleri işçilere azgınca saldırtmıştır.
Genelde Parababaları iktidarı, özelde ise insanlığı Ortaçağ karanlığına götürmeye yeminli Şeriatçı Tayyipgiller iktidarı yıkılmadıkça bu yaşanan cineyetler ne ilk ne de son olacaktır. Örgütsüz halk yenilmez! Örgütsüz halk ise ne yazık ki bu tür cinayetlere ve hak gasplarına her zaman maruz kalır.
Bu cinayetlerin ve halkımızın yaşadığı acıların hesabı bu aşağılık Parababaları düzeninden bir gün mutlaka sorulacaktır. İşçi Sınıfımız gerçek bir proletarya partisini yeniden örgütlediğinde, insanın insanca yaşayabileceği bir vatan mutlaka kurulacaktır. Bundan hiç süphemiz yoktur! 03.02.2011
 
İşçi Cinayetlerine Son!
İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!
 
Kurtuluş Partisi
Ankara İl Örgütü
Print Friendly, PDF & Email