Ankara Kumrular Sokak’ta insanlıktan nasibini almamış canavarlar tarafından yapılan saldırıyı lanetliyoruz

Ankara Kumrular Sokak’ta insanlıktan nasibini almamış

canavarlar tarafından yapılan saldırıyı lanetliyoruz


     Ankara’da Kızılay’ın göbeğinde Kumrular Sokak. Ankara’nın insan ve taşıt trafiğinin en yoğun olduğu yerlerden. Çankaya Kaymakamlığı, kütüphane, ilkokul, kreş ve dar gelirli halkımızın, öğrencilerin yemek ihtiyaçlarını karşıladığı birçok lokanta bu sokak üzerinde.

Bu sokak 20 Eylül 2011 Salı günü saat 11:05’te sadece sureti insan olan, gözlerini kan bürümüş insanlık düşmanları tarafından kana bulandı. Asgari ücretle geçimini sağlamaya çalışan 2 genç, yeni emekli olup eski mesai arkadaşlarını ziyarete gelen bir emekçi kadın yaşamlarını kaybetti bu hain saldırıda.

İnsanlık dışı bu eylem, siyasi amaçları ne olursa olsun, insanlıktan uzak, alçakça ve korkakça yapılan bir eylemdir. Ne adına yapılırsa yapılsın, kim için yapılırsa yapılsın bu eylem insanlığa karşı işlenen suçlar kapsamına giren bir eylemdir. Bu eylemi yapanlar, isimlerinin önüne hangi örgütü koyarlarsa koysunlar, halk düşmanıdır, canavardır ve bin yılı aşkın süredir bir arada yaşamış Halklarımızın arasına nifak tohumları ekmeye yarayan bu tür eylemleriyle halklarınıza karşı ihanet içerisindedirler.

Ankara’nın göbeğinde 3 masum, yoksul halk insanını katleden 34’ünü yaralayan bu insanlık dışı eylemi yapanlar, AB-D Emperyalistleri ve Siyonist İsrail Devletiyle aynı kategoridendir. İnsan değildir, canavardır… Başka ne denilebilir?..

Halkımıza ve katledilen insanlarımızın yakınlarına başsağlığı diler; acılarını yüreğimizde duyarak paylaşır ve yaralı kardeşlerimize şifalar dileriz. 24.09.2011

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email