Amerikancı Faşist Din Devleti’nin Sultanı ve Sadrazamı

Gözün bir türlü doymak bilmedi be Hafız…

Bütün sülaleni dolar milyoneri yaptın. Ekonomi Profesörü ve AKP kurucularından Abdüllatif Şener’in öne sürdüğüne göre 100 ila 120 milyar dolar arasında kamu malını iç ettin.

Kısıklı’daki villanı dolarlar, avrolarla doldurdun. 17-25 Aralık günlerinde Bilal, bir tam gün uğraşmasına rağmen, o villada biriktirdiğin, Karun hazinelerine taş çıkartan servetini arabalarla boşaltmayı tamamlayamadı. 1 gün sonrasında bile “Sıfırlayamadım Babacım. Hâlâ 30 milyon avro var şu anda burada”, diyordu. “Ona da Şehrizar Konakları’ndan 6 tane villa almayı planladık”, diyordu. Ve 6 villa da, tapuları Damat Berat’ın üzerine olmak üzere alınıyordu.

“Kupon arsalar benden habersiz el değiştirmesin”, diyordun, AKP’giller’e mensup suç ortaklarına. Yani demiş oluyordun ki, kupon arsaların rantı benim payımdır, ona kimse göz dikmesin!

Elinin altındaki örtülü ödenekte yine milyarlar var be Hafız…

Hesabını kimsenin soramayacak olduğu milyarlar senin kullanımına sunulmuş…

Şimdi de, kapsamı içinde 200 milyar dolar miktarında kamu serveti bulunduğu tahmin edilen Türkiye Varlık Fonu AŞ’nin yönetimine atadın kendini be Hafız…

Yardımcılığına da yine gözden ve halefin Damat Berat’ı getirdin. Yönetim Kurulunun diğer üyelerini de Damat Berat’ın tez hocası ve onun benzerlerinden oluşan yandaşlarından oluşturdun.

Bu Varlık Fonu’nun hesabını kitabını da, yani nasıl yönetip, buradaki serveti hangi metot ve biçimlerle harcadığının hesabını de hiç kimse senden soramayacak be Hafız…

Öylesine hukuk dışı, sözde kanun ve yönetmenliklerle belirledin ki bu fonu; bunu ne TBMM, ne de Sayıştay denetleyebilecek. Yani gönlünüzce at oynatacaksınız, bu 200 milyar dolar miktarındaki servetin üzerinde.

Bu fonun içinde Türkiye Cumhuriyeti’nin maddi zenginliğe sahip en son elde kalmış hemen bütün kurumları yer almaktadır.

Şunlar:

“Devredilen Şirketlerin Listesi

“Türkiye Cumhuriyet Ziraat Bankası AŞ, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Türkiye Petrolleri AO (TPAO), Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT), Borsa İstanbul AŞ, Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme AŞ’nin (TÜRKSAT) sermayelerinde bulunan Hazineye ait hisselerin tamamı, Türk Telekomünikasyon AŞ’nin yüzde 6,68 oranındaki Hazineye ait hissesi ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (Çaykur), THY’nin yüzde 49,12, Halkbank’ın yüzde 51,11 hissesinin Varlık Fonu’na devrine karar verdi.” (https://www.paradurumu.com/yatirim/varlik-fonu-nedir-hangi-sirketler-devredildi-haberi-2336)

Böylece Hafız, Türkiye’yi siyaseten de, ekonomice de, yargıca da, eğitimce de, orduca da; velhasıl tüm alanlarıyla da tek başına sen yöneteceksin…

Yardımcın da sadece Damat Berat olacak…

Sözde diğer kamu görevlilerin ise garnitür cinsinden, suretleri var asılları yok olan kişiciklerden oluşacak…

Bu ekonomi de, bu Türkiye de batar be Hafız…

Amerikancı Faşist Din Devleti’nin Sultanı ve Sadrazamı. Bu böyle gitmez, kesinkes gitmez…

Zaten her alanda batağa saplanmış durumdadır. Zaten devşiricin, yapımcın ve efendin ABD Emperyalist Haydut Çakalı da seni ve avaneni Türkiye’yi batırsınlar diye bu görevlere getirdi, makamlara getirdi.

Seninse, Şeytan önüne düşmüş durumda. Tümüyle İblis yönetmektedir seni. Bu sebeple de bir türlü ihanete doymuyorsun. Bu millete, vatana ve halka karşı ihanet üstüne ihanet yapıyorsun.

Türkiye’yle birlikte kendini de uçuruma sürüklediğinin farkında değilsin. Hızla trajik sonuna doğru gidiyorsun.

Sen ve avanen iflah da olmaz, ıslah da olmaz artık. Sizi sadece toprak ıslah eder…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

17 Eylül 2018

Nurullah Ankut
HKP Genel Başkanı

Print Friendly, PDF & Email