Amerikan Vatandaşını Malezya’ya Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi diye atadı, Kaçak Saray’daki…

Saygıdeğer Halkımız;

Kaçak Saray’da mukim şahıs ve avanesi Ege’deki 18 Adamızı Yunanistan’a peşkeş çekti 2004’te, senin hiç umrunda olmadı…

Sanki o adalar senin değil de Patagonyalılarındı…

Bak, şimdi de bir Amerikan Vatandaşını Malezya’ya Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi diye atadı, Kaçak Saray’daki aynı şahıs.

Sen yine tık demiyorsun yahu…

Bak, bu ihtiyar feryat ederek uyarıyor seni: Vatan topraklarına, ulusal onuruna ve namusuna sahip çıkmayan milletler, var olma haklarını yitirirler. Tarih bunun yüzlerce örneğiyle doludur. Tarihin affı olmaz.

Sen sahip çıkmıyorsun. Amerikan devşirmelerini, Amerikan işbirlikçilerini doldurdun Meclise vekil diye, bakan diye, Başbakan diye, Devlet Başkanı diye. Hiç aklını kullanmadın. “Kim bunlar?” diye araştırıp öğrenmedin. Kulaktan dolma kuru gürültüyle kandırdılar seni.

Allah’la aldattı, büyük aldatıcı seni. Ülken parçalanıyor. ABD Haydut Emperyalist Devleti’nin “BOP” dediği “Yeni Sevr” hayata geçiriliyor.

Senin yine hiç umrunda değil bu olup bitenler. Parçalanacak ülken, Türkiye Cumhuriyeti tarih olacak. Tarihe karışacak…

O zaman belki uyanacaksın ama iş işten geçmiş olacak.

Kaçak Saraylı Tayyip, on yılların Amerikan Vatandaşını Malezya’ya Büyükelçi olarak atadı. 80 milyonluk ülkede Büyükelçi yapacak Türk Vatandaşı bulamamış demek ki. Ya da, evet ya da, ona Türk Vatandaşı gerekmiyor. Amerikan Vatandaşı arıyor özellikle. İhanette sınır tanımasın, şu tepesine tünediğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin bir an önce işini bitirelim elbirliğiyle diye…

Baş ve tarak hikâyesi yani…

Vay be!

Ne günlere kalmışız…

İsterseniz, Merve Kavakçı namındaki bu Gürcü kökenli Amerikan Vatandaşının kimliğine bakalım bir:

“Merve Kavakçı kimdir? Yeniden T.C. vatandaşlığına kabul edildi

“Fazilet Partisi’nden 18 Nisan 1999 seçimlerinde İstanbul milletvekili olarak seçildi. 2 Mayıs 1999’da TBMM’de and içme törenine başörtülü gelince meclisten çıkartıldı. Bakanlar kurulu kararıyla ABD vatandaşı olduğunu bildirmediği için vatandaşlıktan çıkartıldı. 1999 yılında ABD’ye yerleşti. Halen Washington’da George Washington Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

“HAYATI

“Kavakçı, 19 Ağustos 1968’de Sakarya doğumlu İslam hukuku profesörü Yusuf Ziya Kavakçı ile Ispartalı, Alman dili ve edebiyatı uzmanı Gülseren Gülhan Kavakçı’nın kızı olarak Ankara’da doğdu. Merve Kavakçı’nın çocukluğu Erzurum’da geçti. TED Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. Burada iki yıl okuduktan sonra başörtüsü yasağı nedeniyle okuldan ayrıldı. Daha sonra ABD’ye giderek Texas Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi aldı. Üniversite birinci sınıftayken Ürdün asıllı ABD vatandaşı Ali Ahmad Abushanab ile evlendi. Babası, 1970’li yıllarda Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi dekanıydı. Anne ve babası 1974 yılından sonra üniversitelerde ilk türban eylemi yapanlar arasında anılmaktadır. Türbanından dolayı üniversitede tepki çeken annesi Atatürk Üniversitesi’ndeki görevinden istifa etti. Temmuz 2010’da Adalet Partisi milletvekillerinden Nadir Latif İslam’ın oğlu doktor Cihangir İslam ile üçüncü evliliğini yaptı. Kavakçı’nın Harvard Universitesi’nden kamu yonetimi yuksek lisansı ve Howard Universitesi’nden siyasal bilim doktorası var.

“SİYASİ HAYATI

“ABD’den Türkiye’ye döndükten sonra, 1994 yılında Refah Partisi’ne katıldı ve kadın kollarında çalıştı. Refah Partisi’nin kapatılmasından sonra 1999 yılında Fazilet Partisi İstanbul milletvekili olarak seçimlere katıldı, İstanbul milletvekili olarak seçildi. 2 Mayıs 1999’da, Yüksek Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan, Kavakçı 21. Dönem 1. Yasama yılı birinci birleşime katıldığı sırada DSP’li milletvekilleri tarafından protesto edildi. And içme törenini yapamadan meclis salonundan çıkartıldı. Türkiye’nin Houston Başkonsolosluğu’nun ABD Dallas Göç ve Vatandaşlık Bürosundan temin ettiği belgelere göre 2 Mayıs 1992 tarihinde Green Card’a hak kazandığı, 5 Mart 1999 tarihinde ise yemin ederek ABD vatandaşlığına geçtiği İsmail Cem tarafından açıklandı. Kavakçı, vatandaşlıktan çıkartılma kararı alındıktan sonra, haklarını tekrar elde etmek için Danıştaya başvuruda bulundu. Ağustos 1999’da DGM cumhuriyet başsavcısı Nuh Mete Yüksel, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması için fezlekeyi TBMM Adalet Bakanlığına gönderdi. Başbakanlıkça ve Adalet Bakanlığınca dokunulmazlığının kaldırılması kabul edildi. Ancak vatandaş olmayan birinin dokunulmazlığının da olmayacağı tartışmaları yapıldı. 13 Ekim 1999’da yurt dışına çıkış yasağı konuldu ve Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı, 18 Ekim 1999 gecesi, Kavakçı’nın evinde arama yaptı. Yüksel, bu arama ve yapılış biçiminin usulsüz yapıldığı gerekçesiyle eleştirildi ve uyarı cezası aldı.

“KİTAPLARI

“Başörtüsüz Demokrasi: Tarih İçinde Tarih

“Örtünün Altında Kalanlar

“Siyasetin Oyunu

“Dünyanın Güzel İnsanları

“Batı’da Müslüman Olmak

“ÖDÜLLERİ

“Yılın Annesi Ödülü: Ankara Başkent Kadın Platformu Ulusal Gençlik Organizasyonu (1999, Türkiye)

“İnsanlığa Hizmet Ödülü: Haus der kulturellen Aktivitat und Toleranz (2000, Avusturya)

“İnsan Haklarının Gelişmesi ve Müslüman Kadının Güçlenmesi Çabalarının Tanınmasında Örnek Hizmet Ödülü Uluslararası Kadın ve Çocuk Derneği (2000, ABD)

“En Başarılı Kadınların Tanınması NAACP/GWU (2004, ABD)

“Sosyal Adalet Takdirname Belgesi New York Universitesi (2006, ABD)

“Dünyanın En Etkili 500 Müslümanı (Georgetown University) (2009, ABD)

“Vefa Ödülü: İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) (2011, Türkiye)” (http://www.sozcu.com.tr/2017/gunun-icinden/merve-kavakci-kimdir-yeniden-t-c-vatandasligina-kabul-edildi-1917513/)

Saygıdeğer Halkımız;

İşte gördün, Merve Kavakçı adındaki Amerikan Vatandaşının soyunu sopunu, gelmişini geçmişini. CIA’nın doğrudan ya da dolaylı biçimde yönettiği-etkilediği yığınla dernek, kuruluş, vakıf vs. ödüllere boğmuş bu işbirlikçi şâhsı.

İşte böyleleri temsil ediyor seni.

Mutlu musun?

Varsın etsinler mi?

Ne dersin?

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

31 Temmuz 2017

Nurullah Ankut
HKP Genel Başkanı

Print Friendly, PDF & Email