Amerikan operasyonlarının önde gelen yerel piyonu bugün operasyondan yakınıyor…

Tayyip, diyorsun ki “ABD Türkiye’ye operasyon çekiyor.”

Doğru bak bu sözün…

Fakat sen tüm siyasi hayatın boyunca Türkiye’ye operasyon çeken ve Yeni Sevr peşinde koşan ABD Emperyalist Çakalının ve onun müttefiki AB Emperyalist Haydutlarının emrinde oldun, hizmetinde oldun.

Siyasi ikbalini, milletvekilliğini, başbakanlığını, devlet başkanlığını ve 16 yıldan bu yana Türkiye’nin başına bela kesilmişliğini hep ABD’ye borçlusun.

Bak, hatırlatalım, 10 yıl kadar öncesinden başlamak üzere yaşanan olayları ve senin ABD’ye hizmetlerini…

“Amerika ve Avrupa Birliği Türkiye’nin dostu değil, düşmanıdır. NATO Türkiye’ye düşmanca planlar hazırlamıştır. Onlar Türkiye’yi parçalamak istemektedirler. Bu sebeple Atlantik İttifakı’ndan uzaklaşıp Doğu’ya, Asya’ya yönelmeliyiz”, diye düşünen ve konuşan, Mustafa Kemal’ci ruha sahip, Birinci Kuvayimilliye Geleneğinden gelen Türk Ordusu’nun namuslu askerlerine ve aydınlarına, biliminsanlarına operasyon çektiniz, ABD’nin direktifleri üzerine. Yerli ortağın Feto’yla birlikte.

“Milli Orduya kumpaslar kur”dunuz, haince ve sinsice. Bu kumpasın Yargı ve Polis ayağını FETÖ’nün tarikatına mensup müritler yürüttü. Siyasi ayağını da sen ve avanen AKP’giller yürüttü.

Bu hainane işinizi dünya âlem bilmektedir artık…

Ne zaman ki FETÖ’yle Ganimet Paylaşım Savaşı’na giriştiniz; o zaman ömürlerinin üç beş yılını, hatta daha da fazlasını Silivri, Metris, Hasdal, Sincan Zindanlarında geçirmiş bu namuslu yurtseverleri salıverdin.

Kumpasınız bozulmuştu artık, ortaklığınızla birlikte…

Bir başka örnek:

ABD Emperyalist Çakalı’nın Irak’ı işgali için Türkiye topraklarında 70 bin askerini ağır silahlarıyla birlikte mevzilendirmesini öngören 2003 1 Mart Tezkeresi’ni Meclise getirdiniz. Tezkere, kıl payı farkla da olsa geçemedi Meclisten.

Fakat sen, İncirlik başta gelmek üzere tüm ABD üslerini istedikleri gibi kullanmaları için emrine sundun Emperyalist Çakalın. Oradan kalkan uçaklar vurdu, dost Irak ülkesini, insanlarını.

Tabiî İskenderun Limanı’ndan kara yoluyla sevk edilen her türden ABD silahı da ulaştırıldı Irak’taki Haydut Devlet’in ordusuna.

Bununla bitmedi hizmetlerin; dost ve kardeş Libya Lideri Muammer Kaddafi’nin linç edilerek canavarca katledilmesinde ve ülkesinin cehenneme çevrilmesinde sınırsız hizmetler sundun ABD ve AB Emperyalist devletlerine.

100 bin civarında masum Libyalı Müslümanın kanına girdiniz, elbirliğiyle…

Şu anda da Libya, üzerinde dumanlar tüten bir yangın yeri görünümündedir…

Bu saldırıların ana karargâhı da İzmir oldu, bildiğin gibi. Sen sundun İzmir’imizi bu emperyalist canavarların ve onların katliamlacı ordularının hizmetine.

2011’de de, efendin ABD Çakalı’ndan aldığın emir üzerine; “Biz kardeşten de yakınız.”, diye nitelediğin, Suriye’nin antiemperyalist lideri Beşşar Esad’a ve onun devletine karşı savaş açtın.

ABD Çakalı, AB Haydutları, Suudi ve Katar Alçaklarıyla birlikte, yarım milyonu aşkın Suriyeli Müslümanın canına kıyılmasına sebep oldunuz.

6 milyon civarında insan vatanını terk etti, canını kurtarabilmek için. 5 buçuk milyon Suriyeli de şu an Türkiye’de sığınmacı olarak bulunmaktadır. Onları da bu yoksul, çilekeş halkımız beslemektedir.

Senin, avanenin ve kendine önder bellediğin geçmişteki din bezirgânlarının Kıbleleri hep Washington olmuştur.

Said-i Nursi’den Necip Fazıl’a kadar tüm ilham aldığın Ortaçağcı, Laiklik ve Kuvayimilliye düşmanları hep Amerikancı olmuşlardır, Avrupa Emperyalist Devletlerinden yana olmuşlardır.

“Hocam” dediğin ve ziyaretlerine gittiğin Fesli Kadir ne diyordu?

“Keşke Yunan galip gelseydi.”

İşte alayınızın ruhiyatını dile getirmiş oluyor bu cümlesiyle o hain…

Hepiniz emperyalistler yandaşısınız; antiemperyalistlerin, yurtseverlerin, laiklerin, devrimcilerin, sosyalistlerin, komünistlerinse en azılı düşmanlarısınız. Hiç bıkıp usanmazsınız, efendiniz ABD Hayduduna hizmetten.

Bak nasıl da sayıyorsun, dünkü konuşmanda bile yaptığın bu hizmetlerin bir bölümünü:

“Ya ben senin stratejik ortağınım. Afganistan’da beraberim, Somali’de beraber olduk. Ve şu anda Kabil’de havalimanını biz koruyoruz. Böyle müşterek stratejik bir ortağına kalkıp da PYD YPG gibi terör örgütlerini sahiplenerek bir kenara nasıl koyarsın?” (https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-45162487)

Afganistan’ı, Pakistanı’ı cehenneme çevirenler kimlerdir Tayyip?

Bu ABD ve AB Çakalları değil mi?

Hâlâ bu emperyalistlere Türkiye tarafından yapılan hizmetlerle övünüyorsun.

Bir de hiç utanıp sıkılmadan; “Ben senin stratejik ortağınım.”, diyorsun.

Bak Tayyip; ABD Çakalı’nın dünyada üç stratejik ortağı vardır sadece: İngiltere, İsrail ve Kanada…

Onun dışında stratejik ortağı da yoktur, dostu da yoktur…

AB’nin emperyalist devletleriyle ise sadece çıkar ortaklıkları vardır. Menfaat işbirliğidir aralarındaki. Mecburiyetten doğan bir işbirliği, dostluktan değil…

Sputnik’te iki gün önce yayımlanan şu haberde söylenenlere bak bir:

“ABD yönetimi, seçimler öncesi ‘önünü açtıklarını’ düşündükleri iktidarın, sözlerini tutmamasından dolayı kızgın’” (https://tr.sputniknews.com/ceyda_karan_eksen/201808101034707164-abd-turkiye-kriz-yaptirimlar-trump-erdogan/)

Sözün sahibi, Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Zeynep Gürcanlı.

Gazeteci Gürcanlı, Sputnik’e verdiği uzun röportajda, şöyle de diyor:

“Çünkü ABD’den pek çok kişiyle ikili ilişkilerin durumu hakkında konuştum. Edindiğim izlenim şu: ABD’de ‘aldatıldık’ havası var.” (age)

Demek ki seçim öncesi ABD Haydudunun Türkiye için ihanet anlamına gelen bütün taleplerini yerine getireceğine dair söz vermişsin onlara. Onlar da senin önünü açmışlar, bir kez daha sana seçim kazandırtmışlar.

Biz hep diyoruz ya Halkımıza; aslında gerçek anlamıyla seçim meçim yok. Sandıkta kimin kazanacağına, kimin kaybedeceğine sadece ABD Emperyalist Çakalı karar verir, diye.

İşte bu gerçeğin bir kanıtı daha…

İhanet anlaşmasını yapmışsınız seçim öncesi ABD’yle. Şimdi ise o anlaşmanın gereklerini yerine getirdiğin anda, meczuplaştırılmış “hülooğğ”cularının bile uyanıp sana başkaldıracağını ve iktidardan tekerleneceğini sezinlediğin için ayak sürüyorsun demek ki. Efendilerin de bunun için sana kızgınlar…

Senin de dile getirdiğin gibi, onlar da harekete geçmiş durumdalar sana karşı.

Hani şöyle dedin ya Trabzon’da iki gün önce:

“Provokasyonla darbeyle yapamadıklarını şimdi parayla gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Buna açık ifadeyle ‘ekonomik savaş’ derler.” (https://tr.sputniknews.com/turkiye/201808121034711627-erdogan-darbe-para-ekonomik-savas-/)

Emperyalist Haydutlar tarafından devşirilmeyi, iktidara getirilmeyi ve uzun yıllar iktidarda kalabilmeyi kabul ettin miydi Tayyip; onların her emrini ve onlara verdiğin her sözü yerine getirmeye mecbursun. Duraksadığın anda, başına işte böyle türlü felaketler getirirler.

Hâlâ diyorsun ki; “Biz ABD’yle stratejik ortağız.”

Bu sözün bile ihanetten vazgeçmemiş olduğunu gösteriyor.

Neyin ortağısınız siz?

Hangi konuda ortaksınız?

Adam Yeni Sevr peşinde. Onun haritası demek olan BOP Haritası meydanda. Sense yıllar boyu övündün durdun ekranlarda, meydanlarda; efendim ABD beni “Büyük Ortadoğu ve Genişletilmiş Afrika Projesi’nin Eşbaşkanlarından bir tanesi” yaptı, “Biz bu görevi yapıyoruz”, diye.

Yahu BOP Haritasında Türkiye üç parçaya bölünmüş durumdadır. Sen o hainane işi yapma konusunda söz verdin efendine ha?..

Daha başka ihanet sözleri de verdin. O da seni iktidar yaptı, 16 yıldan bu yana da orada tutmakta…

Bunları gönüllü kabul ettin sen, Tayyip!

İktidar için, mevki makam, koltuk için, ün poz için ve miktarı trilyonlarca doları bulan kamu malını yandaşlarınla birlikte aşırabilmek için ihanet anlaşmalarına girdin, Amerika Birleşik Devletleri’yle. Ülkemize ve Ortadoğu kardeş ülkelerine karşı yapmadığınız ihanet ve kötülük kalmadı.

Şimdi de kalkıp yakınıyorsun; “Amerika Türkiye’ye operasyon çekmekte”, diye.

Bugüne kadar o emperyalist haydudun ülkemize ve Müslüman ülkelere çektiği operasyonların en önde gelen maşalarından, piyonlarından biri sendin, senin AKP’giller’indi.

Demek ki neymiş, Tayyip?

Eden bulurmuş…

Şu anda iki dünya var, Tayyip, birbiriyle yerle gök kadar farklı.

Bir; ABD, AB ve Japon Emperyalistlerinin başını çektiği, insanlık düşmanı, kan içici, talancı emperyalistler dünyası ve onların her türden ve soydan, senin gibi, Suudi Kralları, Prensleri gibi, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri Kralları ve Emirleri gibi, FETÖ ve benzeri Ortaçağcı tarikat şeyhleri, mollaları gibi ve onların arkasındaki Antika ve Modern Parababaları gibi hain yerel müttefiklerinden, yandaşlarından, daha da açığı kuklalarından, piyonlarından oluşan dünya.

Bunlar, ahlâki, vicdani ve insani değerler taşımazlar. Bütün amaçları, kârdır, sömürüdür, vurgundur, talandır, işgaldir, kan dökmedir, iktidardır ve küp doldurmadır. Sevgi ve acıma da bilmezler bunlar. His yoksunudurlar, bir anlamda robotlaşmış, sadece görünüşte insandırlar.

İkinci dünya ise; bu insanlık düşmanı sömürücü kan içicilere karşı mücadele eden, insani ve vicdani değerleri savunan; özetçe insancıl olan her şeyi savunan gerçek antiemperyalistlerden oluşan, laiklerden oluşan, antişovensitlerden oluşan devrimciler dünyası, sosyalistler dünyası, komünistler dünyası.

Senin, avanenin ve benzerlerin olan tüm burjuva siyasilerinin ve Parababalarının ömrü, Birinci Dünyanın içinde geçmiştir ve de geçecektir.

Bizse, bu yaşımıza kadar hep ABD, AB vb. emperyalistlere karşı mücadele ettik, onların yerli, hain işbirlikçilerine karşı mücadele ettik. Ömrümüzü bu kavga içinde geçirdik. Bundan sonrasını da aynı yolda geçireceğimizden adımız gibi eminiz…

Özetçe; siz insanlık düşmanları safındasınız.

Biz ise insanlığı savunuyoruz.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

14 Ağustos 2018

Nurullah Ankut
HKP Genel Başkanı

Print Friendly, PDF & Email