AKP’giller’in Salda Gölü’ndeki talanını teşhir eden Burdur Yeşilova Belediye Başkanı’na yapılan alçakça saldırıyı lanetliyoruz

Mümtaz Şenel; Burdur’un şirin ilçesi Yeşilova’nın Belediye Başkanı.

Bilimsel, Laik ve Demokratik eğitim anlayışıyla Ankara’da öğretmenlik yaparken, emeklilik sonrasında memleketine hizmet etmek için dönmüş ve yörede sevilen sayılan bir eğitimci olarak bilindiğinden Yeşilova Halkı kendisini Belediye Başkanı seçmiş.

Seçildiği günden itibaren AKP’giller’in Salda Gölü’nü talan ve yağma projelerinin ortasına düşmüş. İlerici, halkçı ve devrimci birikimiyle bu vurgun projesine kararlı bir şekilde karşı çıkmıştır.

İlçe halkına önderlik ederek yasal ve fiili mücadelenin önderliğini yürütmektedir.

Salda Gölü’nün tahribatıyla ilgili Partimiz tarafından 08 Ağustos 2019 günü Salda Gölü’nde yapılan eylem ve Adliye’deki Suç Duyurusundan sonra, kendisini ziyaret eden Parti Yöneticilerimizi de bilgilendirmiş ve verilen desteğe İlçe Halkı adına teşekkür etmişti.

Kendisi, Salda Gölü’nde yapılacak tahribatının nasıl bir doğa ve çevre katliamına yol açacağını ayrıntılarıyla halka anlatmaktadır. Son olarak da göl kenarındaki beyaz kumların iş makineleri ile taşınmasını resimleyerek, Salda Gölü’ndeki katliamın boyutunu kamuoyunun gündemine taşımıştı.

Salda Katliamı’na karşı yürüttüğü mücadelede partisinin desteğini yeterince göremeyen Mümtaz Şenel; İlçede Belediyeye ait bir otelde “fuhuş yapıldığı”nın tespit edilmesi üzerine de korkusuzca gitmiş ve oteli anında mühürlemiştir.

Kendisinin bu davranışı, gayrimeşru yollardan “kazanç” elde etmeyi alışkanlık edinmiş çakal sürülerinin tepkisini çekmiş, gece yarısı evinde silahlı saldırıya maruz kalmıştır.

Kendisi ile birlikte eşini de ayağından kurşunlayan bu alçaklardan hesap sorulmalıdır.

Sayın Başkanın ameliyat sonrasında yaptığı açıklamaya göre; kendilerine polis süsü vererek gece yarısında kapıyı açtıran saldırganlar; kendisine beş el, eşine de bir el ateş edip kaçmakla korkaklıklarını ve acizliklerini de göstermişler.

Halkın çıkarlarını her türlü mafyatik ilişkinin, kamu malı aşırmasının üstünde tutan Mümtaz Şenel ve eşine acil şifalar diliyoruz.

Kamu Malını savunan, Doğa ve Çevre katliamına dur demek için bütün gücünü kullanan, ahlâksız çakallara karşı yılmadan mücadele eden Sayın Mümtaz Şenel’in yanındayız. 20 Nisan 2020

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email