AKP’giller’in kur oyunlarıyla bir gecede halkımızın cebinden çaldığı 7 milyar doların peşini bırakmıyoruz, bırakmayacağız!

Partimiz, cevabı malum soruları halk adına sormaya devam ediyor!
Kurtuluş Partililer, ülkemizin dört bir köşesinden sordu: “7 milyar dolar nerede?”

Halkın Kurtuluş Partisi olarak AKP’giller’in ülkemizin tüm değerlerini; halktan toplanan vergileri, Hazinedeki paraları, kamu mallarımızı, dağlarımızı, ovalarımızı, nehirlerimizi, ormanlarımızı yandaşlarına peşkeş çekmesine, tüm vurgun, talan, hırsızlık ve yolsuzluklarına karşı her alanda yürüttüğümüz mücadelemizi hukuk alanında da sürdürmeye, Tarihe notlar düşmeye devam ediyoruz.

AKP’giller, Tefeci-Bezirgân Sermayenin temsilcisi oldukları için, doğası gereği üretimle doğrudan doğruya ilgilenmedikleri için hep hazır paraları gözleri doymamacasına kasalarına akıtırlar. Hem de milletin, yoksul halkımızın gözlerinin içine baka baka… AKP’giller’in Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin bizzat kendi ifadesiyle “gözlerinin içindeki pırıltıyla” yaparlar bu talanları, vurgunları…

7 milyar dolarlık vurgunun hesabını soruyoruz!

Bu ülkenin en Vatansever, en Halksever Partisi olan Halkın Kurtuluş Partisi olarak tüyü bitmemiş yetimin hakkını bıkmadan, usanmadan, korkmadan sorduk ve sormaya, aramaya devam ediyoruz. Bu bizim Halkımıza karşı görevimiz ve sorumluluğumuzdur.

Bu sorumluluğumuzdan hareketle, Merkez Bankasının şubelerinin bulunduğu illerde dilekçeler vererek 20 Aralık 2021 gecesi gerçekleşen 7 milyar dolarlık vurgunun akıbetini sorduk. Yine il binalarımıza “7 Milyar Dolar Nerede?” pankartları astık. Ayrıca sosyal medyada Twitter üzerinden hashtag çalışması yaparak bu konudaki çabalarımızın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağladık.

***

İzmir

İlk eylemimiz 29 Aralık Çarşamba günü İzmir’de yapıldı. İzmir’de bulunan Merkez Bankasına giden Yönetici ve üyelerimiz konuyla ilgili dilekçemizi vermek istediler. Böyle bir dilekçe karşısında ne yapacaklarını şaşıran banka personeli, yaklaşık yarım saat beklettikten sonra dilekçemizi aldı. Çıkışta Merkez Bankasının önünde basın açıklaması yapmak isteyen Yoldaşlarımıza polis engel olmak istedi. Ancak Yoldaşlarımızın kararlı duruşu sonucunda basın açıklamamızı gerçekleştirdik. Basın açıklaması Halkın Kurtuluş Partisi Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanımız Av. Tacettin Çolak tarafından yapıldı.

İstanbul

İstanbul’da da aynı gün yönetici ve üyelerimiz Merkez Bankası Şubesine giderek 7 milyar doların akıbetini soran dilekçemizi verdiler. Sonrasında bina önünde basın açıklamamızı gerçekleştirdik. Bankanın özel güvenlik görevlilerinin ve polisin “burada yapamazsınız” diyerek engelleme girişimlerine rağmen yapılan eylemde basın açıklaması İstanbul İl Başkanımız Av. Pınar Akbina tarafından yapıldı.

Gaziantep

Gaziantep’te de yönetici ve üyelerimiz Merkez Bankası Şubesine giderek dilekçemizi verdiler. Çıkışta Gaziantep İl Başkanımız Deniz Korkmaz basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Konya

Konya’da yönetici ve üyelerimiz aynı şekilde Merkez Bankası Şubesine giderek dilekçemizi banka yetkililerine teslim ettiler.  Sonrasında Konya İl yöneticimiz Batuhan Kuşçu konuyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Ankara

30 Aralık günü Ankara’daki yönetici ve üyelerimiz Merkez Bankası Şubesine giderek dilekçemizi verdiler. Çıkışta Ankara İl Başkanımız Av. Sait Kıran basın açıklamasını gerçekleştirdi. Yoldaşlarımızı Merkez Bankası önünde adeta bir polis ordusu karşıladı.

Eskişehir

Eskişehir’de de yönetici ve üyelerimiz aynı gün Merkez Bankası Şubesine giderek 7 milyar doların akıbetini soran dilekçemizi teslim ettiler. Çıkışta Eskişehir İl Yöneticimiz Hüseyin Esen basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Bursa

Bursa’daki yönetici ve üyelerimiz de yine aynı şekilde Merkez Bankası Şubesine dilekçemizi verdiler. Sonrasında Bursa İl Başkanımız Av. Halil Ağırgöl basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Adana

Adana’da da yönetici ve üyelerimiz Merkez Bankası Şubesine giderek konuyla ilgili dilekçemizi yetkililere teslim ettiler. Çıkıştaki basın açıklaması Adana İl Yöneticimiz Mesut Küçükosmanoğlu tarafından yapıldı.

Kocaeli

7 milyar doların akıbetini sormaya 2021 yılının son günü de devam ettik. 31 Aralık günü Kocaeli’de İl yöneticilerimiz ve üyelerimiz Merkez Bankası Şubesine giderek dilekçemizi verdiler. Çıkışta Kocaeli İl Yöneticimiz Murat Kızıltaş konuyla ilgili açıklama yaptı.

***

Kurtuluş Partililer olarak AKP’giller’in tüm vurgun, talan ve hırsızlıklarının hesabını soracağız. Halkımızı mahkûm ettikleri yoksulluk, işsizlik, pahalılık, zam, zulüm cehennemini, Parababalarının azgın sömürü düzenini ortadan kaldırıncaya dek korkusuzca, sonumuzu düşünmeyen kahramanlar olarak mücadele etmeye devam edeceğiz.

Halkız Haklıyız Yeneceğiz!

31 Aralık 2021

***

Türkiye’nin dört bir tarafındaki Merkez Bankası Şubeleri önünde yaptığımız açıklamanın tam metni

Değerli Basın Emekçileri;

Bu ülkenin en Vatansever, en Halksever Partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak tüyü bitmemiş yetimin hakkını bıkmadan, usanmadan, korkmadan sormaya ve aramaya devam ediyoruz. Bu bizim Halkımıza karşı görevimiz ve sorumluluğumuzdur.

İşte bu anlayışımız gereği Türk Lirasının pula dönüştürülmesi ve Halkımızın İşsizlik-Pahalılık-Zam-Zulüm Cehennemine mahkûm edilmesi ile sonuçlanan Döviz Vurgunlarını yargıya taşıyıp, AKP’giller’in bu suçlarını da kayıt altına aldırdık.

19 Kasım’da, 22 Aralık’ta konu ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. 27 Aralık’ta da bir avuç Parababasının kur farkı zararının kapatılması için çıkarılmış Merkez Bankasının “Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat” Tebliğinin yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştayda dava açtık.

Bugün de; 20 Aralık 2021 gecesi gerçekleşen 7 Milyar dolarlık vurgunun hesabını soruyoruz.

4982 sayılı Bilgi Edinme Kanununa göre; Merkez Bankasına aşağıdaki soruları sorduk ve sonucunun kamuoyuna açıklanmasını talep ettik:

1- 20 Aralık akşamı ve devamında satılan 7 milyar dolar nerede ve kimler tarafından satılmıştır? Ayrıca satılan dolarlar nereden gelmiştir?

2- 20 Aralık Akşamı dolar kuru 18.40 TL iken kimler dolar bozdurma işlemi yapmıştır? Bu bozdurma işlemini yapanlara öncesinde kim veya kimler haber vermiştir?

Değerli Basın Emekçileri;

Bu vurgunlarda dönen paralar 84 milyon insanımızın alınteridir, geleceğidir, ekmeğidir. 84 milyon insanımızın alınterinin bir avuç Parababasının kasasına akıtılmasıdır.

İşte Partimizin bilimli-bilinçli-inançlı-kararlı mücadelesi; bir avuç Parababasından yana dönen bu çarkın kırılması mücadelesidir. İnanıyoruz ki bu onurlu mücadelemiz başarıya ulaşacak. Bu çark Halktan yana dönecek.

Halkız Haklıyız Yeneceğiz!

Print Friendly, PDF & Email