AKP’giller’in İstanbul Sözleşmesi’nden tek taraflı çekilmesinin Danıştay tarafından “hukuka uygun” bulunması kabul edilemez!

İstanbul Sözleşmesi’nden kadın düşmanı AKP’giller’in Reisi’nin imzasıyla tek taraflı çekilme kararı yok hükmündedir! Tam kanunsuzluk halidir!

AKP’giller’in emir erine dönüşen Danıştayın bu kararı kabul edilemez!

Kurtuluş Partili Kadınlar olarak haykırıyoruz: Kadın düşmanı AKP’giller’e de getirmek istedikleri şeriat yargısına da HAYIR diyoruz!

İstanbul Sözleşmesi’nin tarafı olmak demek; 6 yaşındaki küçücük kız çocukları ile rahatça evlenememeleri demektir!

İstanbul Sözleşmesi’nin tarafı olmak demek; Ortaçağcı vakıflarda, tarikatlarda, Kur’an Kurslarında, derneklerde çocuklara rahatça tecavüz edememeleri demektir!

İstanbul Sözleşmesi’nin tarafı olmak demek; AKP’giller’in kadınları istedikleri gibi dövememeleri, taciz edememeleri, öldürememeleri demektir!

AKP’giller, İstanbul Sözleşmesi’ni tek adam rejimi eliyle bir gecede işte bu nedenle feshetmişlerdir.

Kadın düşmanı Ortaçağcı AKP’giller’in kanunsuz bir şekilde, tek taraflı olarak İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesinin Danıştay tarafından “hukuka uygun” bulunması ülkemizde yargı bağımsızlığının olmadığını bir kez daha ortaya koymuştur.

Her gün bir yenisi eklenen kadına yönelik şiddetten ve katiamlardan; ülkemizi Ortaçağcı Faşist-Din Devleti’ne götürmek isteyen kanlı, pislik ellerine kadınlarımızın saçlarını dolayan Amerikancı AKP’giller İktidarı kadar, onların yollarını açan, onlara her türlü desteği veren Amerikancı Muhalefet de sorumludur.

Amerikan işbirlikçilerinin kadın ve halk düşmanı politikalarına karşı mücadelemize durmaksızın devam edeceğiz. AKP’giller işledikleri binbir suçun hesabını eninde sonunda vereceklerdir!

Gün, kadın erkek el ele Ortaçağcı Gericiliğe ve Emperyalizme karşı mücadele günüdür!

Laiklik Kadının Özgürlüğüdür!

İstanbul Sözleşmesi Yetmez, Devrim Olmadan Kadın Sorunu Çözülmez!

Ortaçağcı Gericiliğe ve Emperyalizme Karşı, Yaşasın Emekçi Kadınların Devrim Mücadelesi!

03 Ocak 2023

Kurtuluş Partili Kadınlar

Print Friendly, PDF & Email