AKP’giller’in Genel Başkan’ımıza yönelik komplosu Mahkeme aşamasında bozuldu: Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut Adli Kontrol şartıyla serbest bırakıldı

ABD-AB Emperyalizmine ve onların emir eri olan AKP’giller iktidarına karşı cepheden en net mücadeleyi veren Partimizin Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut’un yazdığı her yazıya, yaptığı her konuşmaya dava açan, emirleri altına aldıkları, hukuk bürolarına dönüştürdükleri mahkemelerinde görülen siyasi davalarda Genel Başkan’ımıza şu ana kadar 11 yıl 8 ay hapis cezası verdiren, 42 yıl hapis cezası istemiyle yargılayan AKP’giller; kullandıkları bu yöntemle Genel Başkan’ımızın ve Partimizin mücadelesine en ufak bir sekte vuramayacaklarını anlayınca komplolara, provokasyonlara başvurmaya başlamışlardır.

Dün öğle saatlerinde, çoğunluğu AKP’lilerden oluşan insan, hayvan ve doğa düşmanları, Genel Başkan’ımızın hayvansever ve doğasever olduğunu bildikleri için evinin hemen yanındaki binanın bahçesindeki yaş ağacı kesmeye ve çalmaya yeltenerek alenen provokasyon yapmışlardır.

Bu Ortaçağcı güruh, böyle bir şey yaptıkları takdirde Genel Başkan’ımızın tepki göstereceğini, müdahale edeceğini adları gibi bilmektedirler. O yüzden bu Ortaçağcılar aynı zamanda yanlarına bıçak ve sopa alarak gelmişlerdir. Yani Genel Başkan’ımıza dün yapılan bu saldırı, tepeden tırnağa planlı, örgütlü ve bilinçli bir saldırıdır.

Komplonun birinci aşamasında bu Ortaçağcı güruhun kendilerine ait olmayan bahçedeki yaş ağacı kesip hırsızlık yapmaya yeltenmesi üzerine Genel Başkan’ımız duruma müdahale etmiş, provokatörler buna küfürle karşılık vermişler; Genel Başkan’ımıza ve oğlu Hikmet Efe’ye bıçak ve sopalarla saldırmaya başlamışlardır. Genel Başkan’ımız ise nefsi müdafaa kapsamında bu saldırıya cevap vermiştir. Yaşanan olay sonrası Genel Başkan’ımız başından yaralanmış, Ortaçağcı güruhun bıçaklı saldırısından dolayı eli kesilmiş, parmağına dikiş atılmıştır. Genel Başkan’ımızın oğlu Hikmet Efe ise dizinden ve vücudunun başka yerlerinden yaralanmıştır.

Provokasyonun ikinci aşaması polis karakolunda devam etmiş, Genel Başkan’ımız gece boyu nezarette tutulmuştur. Bir sonraki aşama Savcılıkta yaşanmış, Genel Başkan’ımız haksız yere tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmiştir.

AKP’giller’in provokasyonu Mahkeme aşamasında bozulmuş ve Genel Başkan’ımız, adli kontrol kapsamındaki ev hapsi tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır. Genel Başkan’ımızın oğlu Hikmet Efe de yine adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Yaşanan bu süreç ne hikmetse neredeyse dakikası dakikasına İHA’ya servis edilmiş, oradan da Sabah Gazetesi’ne ve oradan da tüm medyaya dağıtılmıştır. Tabiî bu işler, tarafsız bir gazetecilik anlayışıyla yapılmamıştır. AKP’giller beslemesi Havuz Medyası tarafından iradi olarak çarptırılmış, olay bütünüyle başka bir şekilde, tamamen tek taraflı ve Genel Başkan’ımızı linç edecek biçimde lanse edilmiştir. Havuz Medyasının bu tutumu, belli bir aşamadan sonra olayın baştan sona örgütlü ve siyasi bir komplo, bir provokasyon niteliğinde yürütüldüğünün açık bir kanıtıdır.

Başta da ifade ettiğimiz gibi bu olay, Genel Başkan’ımızla ve Partimizle siyaseten başa çıkamayan AKP’giller’in Genel Başkan’ımızı ve Partimizi susturmak için tertiplediği aşağılık bir komplo ve provokasyondur. Fakat AKP’giller amacına ulaşamamış, Parti avukatlarımızın da çabasıyla Mahkeme; tüm dezenformasyona ve yalancı tanıklara rağmen hukuka ve yasalara uygun karar vermiştir.

Ömrünü, kaydı hayat şartıyla ABD-AB Emperyalist Haydutlarına ve onların Türkiye’deki uşaklarına karşı mücadeleye vakfeden Genel Başkan’ımıza ve Türkiye’nin en mücadeleci partisi olan Halkın Kurtuluş Partisi’ne bu komplolar ve provokasyonlar sökmez, sökmeyecektir.

Ne koşulda olursa olsun Genel Başkan’ımızın ve Partimizin mücadelesi kesintisiz bir şekilde devam edecektir.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

4 Eylül 2023

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email