AKP’giller’in Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’a açtırdıkları davaların sonu gelmiyor! Davalar zinciri devam ediyor!

Kamuoyunun da bildiği gibi AKP’giller iktidarının, Türkiye’nin tek gerçek muhalefet partisi olan Halkın Kurtuluş Partisi’nin ve Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’un cesurca mücadelesini engellemek adına kullandığı araçlardan biri de yargı sopasıdır. AKP’giller, Genel Başkan’ımızın neredeyse her sözüne, her konuşmasına, her yazısına soruşturmalar, davalar açtırarak Genel Başkan’ımızı korkutabileceklerini, yıldırabileceklerini zannediyorlar. Tayyip Erdoğan’ın açtırdığı onlarca davadan bugüne kadar Yerel Mahkemelerde kesinleşen 12 yıl 2 ay 28 günlük hapis cezalarına ek olarak, süren davalar ve soruşturmalardan da Genel Başkan’ımız hakkında 52 yıla kadar hapis cezası istenmektedir.

Gerçek İnsan, Gerçek Devrimci olan Genel Başkan’ımızın mücadelesini emirleri altına aldıkları yargı aracını kullanarak engelleyebileceklerini zanneden AKP’giller, fena halde yanılıyorlar. Çünkü AKP’giller’in Genel Başkan’ımızı yargılamaya kalkıştığı her mahkeme; Genel Başkan’ımızın Türkiye’nin tepesine ABD Emperyalistleri tarafından çöktürülmüş çıkar amaçlı bir suç örgütü olan AKP’giller’in binbir türlü kanunsuzluklarını, hırsızlıklarını, yolsuzluklarını, vurgunlarını, soygunlarını maddi kanıtlarıyla bir bir ortaya serdiği birer platforma dönüşüyor. Her davada Genel Başkan’ımız yargılanan değil, yargılayan taraf oluyor.

Buna rağmen AKP’giller’in Reisi’nin bizzat kendisinin hukuk bürolarına dönüştürdüğü mahkemelerde açtırdığı sayısız davalar yetmiyor; avanesi de Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’a ceza verilmesi için olağanüstü çaba harcıyor, yeni davalar açtırıyorlar.

Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’un, “Kaçak Saraylı Despot ve Çıkar Ortakları” isimli kitabında Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’ya hakaret ettiği gerekçesi ile açılan dava 7 Mayıs’ta yani dün İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Genel Başkan’ımızın aylardır bir türlü kaldırılmayan ev hapsi nedeni ile katılamadığı duruşma, Parti Avukatlarımızın katılımı ile gerçekleşti. AKP’giller’in avanesinin avukatlarının Genel Başkan’ımıza ceza verilmesini talep ettiği davanın bir sonraki duruşması, 15 Ekim 2024 günü saat 15.00’te görülecek.

Genel Başkan’ımız gelecek duruşmada bir kez daha AKP’giller’i kendi mahkemelerinde yargılamak üzere hazır bulunacak.

Genel Başkan’ımız her duruşmada; “Biz dünyanın en haklı davasını savunuyoruz. Bu nedenle biz yargılanmayız, yargılarız!”, diyerek değil yargılanmak; onları kendi mahkemelerinde yargılamaya devam ediyor… Devam edecek…

08 Mayıs 2024

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email