AKP’giller ve Suudilerin Mustafa Kemal düşmanlığına Halkımızdan ve futbolcularımızdan tokat gibi yanıt

Eski adı Cumhurbaşkanlığı kupası. Yeni adı Süper Kupa. Türkiye Ligi (Süper Lig) şampiyonuyla, Türkiye Kupası şampiyonu arasında oynanan bir organizasyon. İşte AKP’giller bu organizasyonu Türkiye’de yapmıyorlar, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlemeye kalkıştılar. Hem de Laik Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılı kutlamaları çerçevesinde. Halkımızın ve genç futbolcuların günlerdir bu maçın, Mustafa Kemal ve Laik Cumhuriyet düşmanı Suud Krallığının başkentinde oynanmasına karşı çıkmalarına rağmen AKP’giller ve Onların Futbol Federasyonu kulüplere baskı yaparak organizasyonun Riyad’da oynanacağını açıkladı.

Ama alçak Suudi Arabistan Krallığı, Mustafa Kemal ve Laik Cumhuriyet düşmanlığını yine gözler önüne serdi. Mustafa Kemal’i ve Laik Cumhuriyeti anlatan tişörtlerin, pankartların sahaya sokulmasına ve İstiklal Marşının okunmasına izin vermedi.

Buna tepki gösteren futbolcuların kararlı tutumları nedeniyle de organizasyon iptal edilmiş oldu.

Bu Meclis’teki Amerikan devşirmesi, yani hainler güruhu on yıllardan beri Mustafa Kemal ve Kuvayimilliye’ye o denli açık ve sinsi saldırılarda bulundular ki futbolcular bile kariyerlerini riske ederek artık bu ihanet sürecine daha fazla tahammül edemez oldular.

Nihayetinde onlar Amerikancı siyasiler gibi Halkımızı binbir hileyle kandırarak Meclise doluşup ballı maaşlara kavuşmuş değildirler.

Onlar yoksul halk çocuklarıdırlar. Bileklerinin, yüreklerinin hakkına ter dökerek, o kulüplere yükselmişler o formaları giyme hakkına sahip olabilmişlerdir. Ve hemen her gün de ter dökmeye devam etmektedirler.

Bu sebeple de kendilerine can ve kan veren bu vatan topraklarına ve onları bize yeniden kazandıran Kuvayimilliyeci Atalarımıza, Mustafa Kemal’lere, İnönü’lere yapılan bu iğrenç, aşağılık saldırılara artık isyan etme noktasına gelmişlerdir.

Meclisteki tamamı Amerikanofil, Halkımıza, Vatanımıza ve Milletimize düşman hainler güruhunu lanetlerken Kuvayimilliye’ye ve bugün bizim bu topraklarda özgürce soluk almamızı sağlayan atalarımıza sahip çıkma yürekliliğini gösteren futbolcu genç kardeşlerimizi kutlar, sevgi ile kucaklar, alınlarından öperiz. Tabii ki günlerdir bu organizasyonun, Mustafa Kemal ve Laik Cumhuriyet düşmanlığını her fırsatta dile getiren saygısız, halk düşmanı Suudi Arabistan Krallığında yapılmasına tepki gösteren Halkımızı da kutluyoruz.

Onların bu haklı isyanı tarihin altın sayfalarında yerini alacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Aynen Tayyipgiller gibi açık bir şekilde ABD alçağının desteği olmasa, Halkına yüz yıldan bu yana yaptığı ihanetten dolayı bir hafta bile sarayını ve saltanatını ayakta tutamayacak olan, yedi nesilden bu yana Türk ve Kuvayimilliye, Mustafa Kemal düşmanlığını çok açık bir biçimde sürdüren bu Suudi Arabistan Krallığı alçağı da zaten birkaç yıl önce Siyonist İsrail ile Türkiye’nin parçalanmasında ortak çalışma yapmak üzere resmi anlaşmalar yapıyorlar.

Doğaları gereği halkına düşman satılmış bu alçak Krallıkta Mustafa Kemal’lere, İnönü’lere ve Laik Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmanlık gütmektedir.

Demek ki hacının hacıyı Mekke’de bulduğu gibi Kuvayimilliye ve Mustafa Kemal düşmanı Tayyipgiller’le Suudi Krallığı birbirlerini Mekke’de ve Riyad’da bulmuşlardır. Fakat doğup yaşadığı Vatana ve Onu kurtaranlara karşı sorumluluk taşıyan genç futbolcu kardeşlerimiz bu ihanet ittifakına daha fazla tahammül edememişlerdir.

Yüzlerce kez tekrarladığımız gibi Mustafa Kemal’leri, İnönü’leri ve Kuvayimilliyeci Atalarımızı Halkımızın gönlünden ne yaparlarsa yapsınlar silip atamayacaklardır. Ve en son kapışmada Kuvayimilliyeci Atalarımız gibi yine, Gerçek Vatanseverler, Halkseverler, Gerçek Devrimciler olan biz İkinci Kuvayimilliyeciler kazanacağız.

Zafer eninde sonunda yine bir kez daha bizlerin olacaktır.

29.12.2023

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email