AKP’giller Ortaçağcı Gericilikle Gemi Azıya Aldı

yamanlar_HKPCİA İslamı ile doktirine edilen Akpgiller, her geçen gün toplumu hem Ortaçağın karanlığına itiyor, hem de Suriyeleşitiriyor.  Geçenlerde 9 Eylül Üniversitesindeki bir mezuniyet törenindeki dans gösterisini müstehcen bularak Dekan Yardımcısını görevden aldılar                                                                                                                                          

İstanbul'da bir esnafın dükkanını bastılar. En son ve en vahim uygulamaları da, İzmir'in Yamanlar Mahallesinde Alevi bir yurttaşımızın cenazesinde ortaya çıktı. Cenazenin Sela'sını okutmak için çevredeki üç camiye giden cenaze sahipleri aynı cevapla karşılaştı. "Diyanetin genelgesi var, cenazenin Cemevi'nden kalkacağını söyleyemeyiz ". CIA-Yezit İslamcısı bu Ortaçağcı gericiler bu uygulamayla toplumu germekte ve ayrıştırmaktadırlar.

Hz.Muhammed ve 4 Halife döneminin İslamlığı ile zerre kadar ilgisi olmayan bu sahte müslümanlar, yaptıkları uygulamalarla insanlarımız arasına kin ve nefret tohumları ekmektedirler. Ülkemizin parçalanmasına, Suriyeleşmesine hizmet etmektedirler. Aynı zamanda Laiklik karşıtı olan bu uygulama ile kendi inançları dışında, başka herhangi bir inanca ve düşünceye tahammül etmediklerinin de göstergesi olmuştur.

Diyanetin bu islamıdışı uygulamasını protesto ediyoruz. Samimi, içten insanlarımızın inançlarını istismar etmesine, Allahla adam kandırılmasına izin vermeyeceğiz.Laiklik ilkesine sonuna kadar sahip çıkacağız.

HKP programından: "Halkın iktidarında Her yurttaş, yer, içerken olduğu gibi, dini ve manevi ihtiyaçlarını giderirken devlet ya da şahıs karışmasına uğramayacak. Ancak din, insanlarımızın özel hayatı içinde kalan bir konu olacak. Kamu düzeni, aklın, bilimin ve insani değerlerin kaynaklık ettiği kurallara sağlanacak."  Halkımızı din, mezhep, ırk, cins ayrımı yaparak sömürenlere karşı mücadelemizi hiç bir güç engelleyemez.25.06.2016

HKP İzmir İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email