AKP’giller Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut’u siyaseten susturmak için hukuka takla attırıyor! Konusu, kişileri aynı olaydan iki kez üst üste ceza vermek için yeni soruşturma başlattı! Yetmedi; duruşmasında savunma yapan Avukatı Ayça Okur’a da soruşturma başlattı!

AKP’giller yargısı şaşırdı iyice!

HKP Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut’un neredeyse her sözüne, her açıklamasına, dava açıyor. Hatta Genel Başkan’ımızın mahkemelerde yaptığı ve dokunulmaz ve kutsal olarak bilinen (savunma değil, aslında AKP’giller’i yargıladığı) savunmalardan bile, AKP’giller’in kendi emir erlerine dönüştürdüğü, hukukla ve vicdanla bağlarını kopartmış Savcılar ve Hâkimler suç çıkartır oldular.

Sadece Genel Başkan’ımıza mı?

Onu savunmak için orada bulunan Avukatlarımıza bile yaptıkları savunmadan dolayı suç isnat eder oldular.

AKP’giller ve Reisinin haksızlıklarına, yolsuzluklarına, hırsızlıklarına, halka karşı işledikleri suçlarına, vatan satıcılıklarına, bütün değerlerimize, Kuvayimilliyeci Atalarımıza saldırılarına, hakaretlerine karşı yapılan ve en doğal insan haklarından biri olan suç duyurusu dilekçelerimiz nedeniyle de Genel Başkan’ımız ve Avukatlarımıza soruşturma açtırılıyor.

AKP’giller şunu söylüyorlar aslında:

Ne yaparsak yapalım sesinizi çıkartmayın, yolsuzluklarımızı, hırsızlıklarımızı, vatana ihanetlerimizi görmezden gelin. Aksi takdirde başınıza inecek olan Yargı sopasıdır. Hak hukuk adalet, hepsi hikaye. Bize itaat edin, “mutlu”, “huzurlu” yaşayın.

Ama işte bu, İkinci Kurtuluş Savaşçılarına sökmüyor!

Gerçek Devrimci, Gerçek İnsan Nurullah Efe Ankut’a sökmüyor!

Bu ülkenin en Vatansever en Halksever Partisi HKP’ye sökmüyor!

Ve AKP’giller’in ve Reisinin ensesinde devrimci nefeslerini hiç eksik etmeyen Halkçı Hukukçularımıza, yaptığı savunmasından dolayı hakkında soruşturma başlatılan Av. Ayça Okur’a sökmüyor!

Bildiğimiz gibi Genel Başkan’ımıza Tayyip’e hakaretten açılan davalardan şimdiye kadar verilen ceza miktarı 11 yıl 8 aydır. Yargılandığı davalardan istenen ceza miktarı ise 32 yıl 8 aydır.

Bu cezalar yetmemiş olacak ki AKP’giller’in hukuk bürolarına dönüşmüş Yargı, Genel Başkan’ımıza aynı olaydan 2 kez soruşturma açtı! Bu soruşturmalar Genel Başkan’ımızın yine Tayyip’e hakaretten yargılandığı İstanbul Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesinde 10.06.2022 tarihinde yaptığı savunma nedeniyle Mahkemenin yaptığı suç duyurusu sonucu açıldı. Aynı Mahkeme, Parti Avukatımız ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Av. Ayça Okur Yoldaş’ımız hakkında da duruşmada yaptığı savunmadan dolayı suç duyusunda bulunmuştu. Yoldaşımıza da soruşturma açıldı.

İstanbul Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davanın konusu, Genel Başkan’ımızın yazdığı bir yazıda geçen “Vatan Satıcı, Yezid Dincisi ve Amerikan Piyonu…” sözcükleridir. Genel Başkan’ımız bu davada AKP’giller’i ve Reislerini bir kez daha yargılamış ve bütün suçlarını tek tek ortaya dökmüştü. Bu tarihi yargılamadan Mahkeme o kadar rahatsız oldu ki kutsal bir hak olan “savunma dokunulmazlığı” ilkesini hiçe sayarak hem Genel Başkan’ımız hem de Avukat Yoldaşımız Ayça Okur hakkında suç duyurusu yaptı.

Tayyipgiller’in korkusu ikiye katlandı!

İşte bu suç duyurusu nedeni ile Genel Başkan’ımıza bir dava açıldı ve şu anda İstanbul Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 2023/341 E. No’lu dosyasında görülüyor. Ancak AKP’giller Yargısı bununla yetinmeyip aynı olay hakkında ikinci bir soruşturma daha açtı ve Genel Başkan’ımız ifadeye çağırıldı! Bu konu ile ilgili Hukukçu Yoldaşlarımız gerekli itirazları yapmışlardır.

Bu olay Yargının geldiği acı durumu, önlerine Tayyip’le ilgili gelen olaylarda nasıl da korktuklarını ve hemen soruşturmalar, davalar açtıklarını gözler önüne sermektedir. Bir defa korku sarmıştır benliklerini. Eğer soruşturma ve dava açmazsak uzak yerlere sürülürüz, mesleğimizden oluruz kaygısı ile dolmuşlardır ve bu sırada vicdanlarından, insanlıklarından uzaklaşmaktadırlar…

Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut ise her olayda, her soruşturma ve davada Gerçek İnsan, Gerçek Devrimci olduğunu, tüm hayatını İnsanlığın Kurtuluş Davasına nasıl vakfettiğini korkusuzca, yiğitçe göstermektedir. Ama sonunda kazanan Gerçek İnsanlar olacak, Gerçek Devrimcilerin verdiği mücadele, Tarihin şanlı sayfalarında yerini alacaktır. Hainler, zalimler ise Tarihin karanlık sayfalarına gömülecektir!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

20 Haziran 2023

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Konuyla ilgili Av. Ayça Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama:

Print Friendly, PDF & Email