AKP; işsizlik, pahalılık, zam, zulüm demektir!

AKP’giller memura verdiği üç kuruş ücret artışını, daha şimdiden, çalışanın cebine girmeden, Asgari Ücrete yaptığı artışı ise yaptığı zamlar ve vergi artışlarıyla katbekat geri almaktadır. Bu sabah da emekçi halkımız AKP’giller’in bu ekonomik zulmünden nasibini almıştır.

Adeta zam yağmuru başlamıştır. İğneden ipliğe her şeye zam gelmektedir. Zaten artan akaryakıt fiyatları ve döviz kurları yüzünden her şeye otomatikman zam gelmektedir. Bu da yetmiyormuş gibi vergi ve harçlara da fahiş zamlar yapmıştır.

Adeta “sorma, ver!” denilen KDV’ye yüzde 20, vergi ve harçlara yüzde 50, MTV’ye  yüz 100 zam yaparak ekonomik krizi zaten açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşamaya çalışan emekçi halkımızın sırtına yüklemiştir. Bu düpedüz vurgundur, soygundur, halk düşmanlığıdır.

Bu vurgunlar ve soygunlar düzenine son verecek tek siyasi hareket Partimizdir. Tüm halkımızı yerli-yabancı Parababalarının bu sömürü ve soygun düzenine son vermek için Partimiz saflarında mücadele etmeye, örgütlenmeye çağırıyoruz.

Örgütsüz halk köle halktır!

Örgütlü halk yenilmez!

7 Temmuz 2022

HKP Merkezi İşçÖrgütleri Komitesi

Print Friendly, PDF & Email