ABD Emperyalistlerinin halk düşmanı temsilcileri; Ülkemizden, Ortadoğu’dan defolun!

ABD Emperyalistlerinin temsilcileri topraklarımızı bir kez daha kirletiyor. Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı General H.R. McMaster’ın bu haftasonu İstanbul’a, Dışişleri Bakanı Tillerson’ın ise haftaiçi Ankara’ya gelmesini protesto ediyor. Basın açıklamamıza tüm basın emekçileri ve halkımız davetlidir.

Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü

Basın açıklamasının yapılacağı:

Tarih: 11 Şubat 2018 Pazar

Yer: Beşiktaş Çarşı Girişi

Saat: 13.00

 

ABD Emperyalistlerinin halk düşmanı temsilcileri; Ülkemizden, Ortadoğu’cdan defolun!

ABD’nin hasta ruhlu, bunak ve faşist Başkanı Trump’ın Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster Türkiye’ye geliyor. Tillerson’un önümüzdeki hafta ortasında geleceği haberleri basına yansırken McMaster’ın ise bu haftasonu kanlı ayaklarıyla ülkemiz topraklarını kirleteceği belirtiliyor.

Dünyanın Başhaydudu, İnsan Soyunun en büyük düşmanı ABD Emperyalistlerinin 1950’lerden beri ülkemize geliş nedenleri hep aynıdır: İktidara taşıdıkları işbirlikçilerine emirlerini dikte etmek, gerektiğinde kulaklarını çekmek, zaman zaman da verdikleri mesajlarla sureti haktan görünmek. Emperyalist Haydudun hangi temsilcisi gelirse gelsin, geliş amaçları değişmez. Yalnızca verecekleri talimatların konusu değişir. Türkiye’nin tepesine çökmüş bulunan bir avuç emperyalist uşağı halk düşmanı da bu talimatları harfiyen yerine getirir.

Yakın Tarihte Irak’ın Cehenneme çevrilmesi sürecinde nasıl bizdeki yerli satılmışlara görevlerini tebliğ etmek için gelmişlerse, nasıl Libya’nın ölüm tarlalarına dönüştürülmesi için emirler yağdırmaya gelmişlerse, nasıl meşru Suriye Yönetimi ve onun Lideri Beşşar Esad’ı ortadan kaldırıp ülkeyi paramparça etmek için yerli işbirlikçilerine talimat vermek için gelmişlerse; bu gelişlerindeki amaçları da AKP’giller’e yeni görevler vermek, onları hizaya çekmektir.

BOP Eşbaşkanlığı sıfatını bir utanç vesikası olarak taşıyan Kaçak Saraylı Reis’in AKP’giller’i, ABD’nin halk düşmanı projesi çerçevesinde Suriye’nin parçalanması için 2011’den bu yana emperyalistlerin tüm buyruklarını yerine getirdi, bildiğimiz gibi. “Kardeşten de öteyiz” dediği Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ı, aldığı talimatlar gereği bir anda satıp geçti. Tıpkı daha önce Şehit Müslüman Lider Muammer Kaddafi’ye yaptığı gibi…

ABD Emperyalistleri, Ortadoğu’yu kendi emperyalist amaçları çerçevesinde yeniden dizayn etmeyi amaçlayan Büyük Ortadoğu Projesi’ni (BOP) hayata geçirebilmek için dünyanın dört bir tarafından devşirdikleri insan düşmanı, sapık, Ortaçağcı canileri “Özgür Suriye Ordusu” adıyla örgütleyip Suriye’ye saldırttı. Bu aşağılık işte ABD Emperyalistlerine, başta AB Emperyalistleri olmak üzere Suudi Arabistan, Katar, İsrail ve ne yazık ki Kaçak Saraylı Reis ve AKP’giller yönetimindeki Türkiye’nin de içinde bulunduğu yüzden fazla irili ufaklı devlet destek verdi. Bu emperyalist politikayı destekleyen ülkelere baktığımız zaman hepsinin de halk düşmanı iktidarlar tarafından yönetildiğini görmekteyiz.

Ve elbette Suriye’ye yönelik bu emperyalist saldırıyı destekleyen bir başka “yerel ortak”, bir başka “kara gücü” daha vardı: ABD Emperyalizmiyle kaynaşmış, emperyalizmin kuracağı bir “Free Kurdistan” hülyasıyla onların gönüllü hizmetkârlığını yapan Amerikancı Burjuva Kürt Hareketi PKK ve Suriye’deki kolu PYD-YPG. 2011’den bu yana Ortaçağcılarla birlikte ABD’nin fiili askeri desteğiyle Suriye’nin meşru yönetimine karşı savaşan “yerel ortaklar” ne yazık ki Suriye’nin toprak bütünlüğünü bozmayı başardılar.

Ama bildiğimiz gibi, özellikle Rusya’nın sahaya inmesi ve İran ve Lübnan Hizbullahı’nın Suriye’ye yönelik desteğinden dolayı ABD Emperyalistleri Irak gibi, Libya gibi Suriye’yi tamamen teslim alamadılar, halkının desteğini arkasına alarak yiğitçe direnen Beşşar Esad’ı deviremediler. Ve görünen odur ki Rusya ve İran bu tutumunu sürdürdüğü sürece de Suriye’yi teslim alamayacaklar.

Tüm bu gelişmeler üzerine AKP’giller’de şafak attı. Özellikle ABD’nin ülkemiz sınırlarında 30 bin kişilik bir ordu kuracağını açıklaması üzerine, kendi meczuplaştırılmış kitlesinin desteğini bile kaybetmekte olduğunu gören Kaçak Saraylı Reis ve avanesi bir anda vatan millet edebiyatı yapmaya başladı. Ne yazık ki her gün şehadet haberlerini aldığımız vatan evlatlarını, ABD Emperyalistleriyle birlikte yarattıkları cehennemin içine sürüklemek, içinde bulundukları açmazdan biraz olsun kurtulmak için “Zeytin Dalı” adını verdikleri “Afrin Harekâtı”nı başlattılar. Kaçak Saraylı Reis ve AKP’giller’in diğer temsilcileri kürsülerden, televizyon ekranlarından yalancı pehlivanlık yapmaya, yaratıcıları, örgütleyicileri, iktidara taşıyıcıları olan ABD Emperyalistlerinin aleyhinde atıp tutmaya başladılar.

ABD Emperyalistlerinin eli kanlı temsilcileri, işte bu gündemle geliyor ülkemize. İşbirlikçilerine Afrin Harekâtının sınırlarını çizecekler. Şuraya kadar gel, şurada dur, diyecekler. Halkı kandırmaya şu yöntemlerle devam et, ama oradaki “yerel ortaklar”ımıza daha fazla zarar vermeyeceksin, diyecekler. Sen istesen de, istemesen de orada benim borum ötecek ve sen de buna göstermelik birkaç vızıltı dışında başka tepki göstermeyeceksin, diyecekler. Tamam, aleyhimizde atıp tutmana belli ölçülerde müsade ederiz; ama asla çizdiğimiz sınırların ötesine geçmeyeceksin, diyecekler. Aksi takdirde sizi iktidara getirdiğimiz gibi alaşağı etmeyi de biliriz, diyecekler.

Yerli satılmışlar da “başüstüne efendimiz” deyip topuk selamını çakacak. Elleri mahkum…

Bakmayın şu günlerde esip gürlediklerine, “Eeey Amerika” dediklerine. İş ciddiye bindiği anda, ABD Emperyalistleri kaşlarını çattığı anda emperyalist efendilerine sadakatlerini göstermek için binbir meanevra yapar AKP’giller’in temsilcileri. Çünkü varlıklarını, iktidar oluşlarını, bu İnsan Soyunun en büyük düşmanına borçludurlar.

Ama şu gerçek de unutulmamalıdır: İnsan denilen varlık isyan huyludur; sürgit kandırılamaz, sürgit hayvan yerine konulamaz. Dünya Halkları ABD Emperyalistlerinin ve bölgesel işbirlikçilerinin içyüzlerini çok iyi görmekte, bilmektedir. Sakın ola ki bu kara günler bizi umutsuzluğa, moralsizliğe sürüklemesin. Eninde sonunda halklar ayağa kalkacak, emperyalist çakalları ve işbirlikçilerini kendi ülkelerinden def edecektir. Emperyalistler ise son darbeyi kendi ülkelerinin İşçi Sınıfından yiyecek, tüm dünyada sınıfsız, sömürüsüz, adil bir düzen kurulacaktır.

Katil ABD, Ortadoğu’dan, ülkemizden defol!

Emperyalistler, işbirlikçiler geldikleri gibi gidecekler!

Davamız Halkların Kurtuluş Davasıdır!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

11 Şubat 2018
HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email