ABD Emperyalist Haydudunun “USS Nitze” adlı savaş gemisi ile vatan topraklarımızı ve denizlerimizi kirletmesini Gölcük’te protesto ettik

Ülkemizin tek ve gerçek antiemperyalist partisi olan Halkın Kurtuluş Partisi olarak bir kez daha; “Katil ABD, Ülkemizden Defol!”, “Yankee Go Home!” diye haykırmak için alanlara çıktık. Bu kez eylem yerimiz, Kocaeli’nin Gölcük ilçesi oldu.

Bilindiği gibi kanlı zalim ABD Emperyalizminin savaş gemisi USS Nitze, 3 Şubat Perşembe günü İstanbul’a gelerek Dolmabahçe açıklarında demirlemişti. Emperyalist Haydut, uşakları AKP’giller’e görevlerini hatırlatmak, Rusya’ya ise meydan okumak için savaş gemisine, bütün uluslararası teamülleri yok sayarak dev bir ABD bayrağı çekmişti. Gemiyi ABD Emperyalizminin Büyükelçisi Jeffry L. Flake ve ABD Başkonsolosu Julie A. Eadeh de ziyaret ederek çektirdikleri fotoğrafları küstahça basına servis etmişlerdi. Daha sonra Dolmabahçe’den ayrılan gemi, bilindiği gibi Gölcük açıklarında demirledi.

ABD Emperyalist Haydudunun ülkemize ve dünya halklarına yönelik aşağılık politikalarına karşı anlık refleksler göstermeyi bugünün koşullarında Gerçek Devrimciliğin bir gereği olarak gören partimiz, Yankee’yi protesto etmek için eylem kararı aldı. Hava şartlarının tüm olumsuzluklarına rağmen ABD gemisinin demirlediği Gölcük Sahilinde, emperyalist savaş gemisinin demirlediği yerde HKP Kocaeli İl Örgütü olarak protesto eylemimizi gerçekleştirdik.

Eylemimizde “Yankee go home!”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Bağımsızlık Benim Karakterimdir”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “ABD Savaş Gemisi USS Nitze Ülkemizden Defol”, aynı içerikli güçlü sloganlarımız Gölcük sahilinde yankılandı.

Protesto eylemimizde basın açıklamasını HKP Gebze İlçe Başkanı Murat Kızıltaş Yoldaş’ımız yaptı.

Yoldaşımızın yaptığı açıklamayı aynen yayımlıyoruz:

***

Masum halkların kanını oluk oluk akıtan kanlı zalim ABD Emperyalizminin savaş gemisi; topraklarımızdan defol!

ABD Emperyalizmine ait savaş gemisi bir kez daha ülkemiz sularını kirletmek için gelmiştir. ABD Donanmasına ait savaş gemisi USS Nitze’nin niçin topraklarımıza girdiğinin yanıtını başta AKP’giller iktidarı olmak üzere kimse verememektedir.

Ve ne yazık ki bugün sadece biz gerçek devrimciler, Halkın Kurtuluş Partililer topraklarımızı-denizlerimizi kirleten, bağımsızlığımızı çiğneyen ABD Emperyalizminin bu savaş gemisini protesto ediyoruz. Katil ABD Emperyalizmi ne zaman, nereye, hangi koşullarda gelirse gelsin; Halkın Kurtuluş Partisi olarak onların karşısına dikileceğiz. ABD Emperyalizmine hiçbir şartta, hiçbir koşulda geçit vermeyeceğiz.

Ey kanlı zalim! Topraklarımızdan da denizlerimizden de defol! Şehitlerimizin kanıyla sulanan bu toprakları, bu denizleri daha fazla kirletme!

Biz neden ABD Emperyalizmine geçit vermeyeceğiz, diyoruz?

Neden ABD Emperyalizmine ve onun askeri örgütü NATO’ya karşıyız?

ABD Emperyalizmi Che’nin deyimiyle “İnsan soyunun en büyük düşmanı”dır. Onun askeri örgütü NATO da kanlı, katil bir örgüttür.  ABD ve AB Emperyalist Haydutları, bırakalım Birinci ve İkinci Emperyalist Paylaşım Savaşlarında katlettikleri 80 milyon civarındaki insanı; 1990’dan bu yana sadece Ortadoğu’da on bir milyon civarında Müslümanın canına kıymışlardır, kanını akıtmışlardır. Suriye’yi, Irak’ı, Libya’yı kana bulamışlardır. Afganistan’dan Libya’ya kadar uzanan geniş coğrafyayı ölüm tarlalarına çevirmişlerdir.

Afganistan’da yine Sosyalist Necibullah İktidarını devirmiş ve bu ülkeyi Taliban gibi bir Ortaçağcı caniler güruhunun eline teslim etmişlerdir. Ve şimdi orada kadınlar, çocuklar ve emekçi halk kan ağlamaktadır.

Bilindiği gibi, ABD Emperyalistlerinin hedefinde şimdi de Karadeniz vardır. Ortadoğu’da yaptığı katliamları şimdi de Karadeniz’de yapmak istemektedir. Karadeniz’i bir ABD gölü, bir savaş denizi haline getirmek istemektedirler. Bu yüzden bugünlerde Marmara’da, İstanbul’da, boğazlarımızda, İzmit Körfezi’nde savaş gemisini dolaştırmaktadırlar. Böylece Karadeniz tarafından şu an Ukrayna yani NATO ile savaşta olan Rusya’yı da tehdit etmektedir. Güç gösterisi yapmaktadırlar.

Ayrıca iktidara taşıyıp orada tutmaya devam ettikleri AKP’giller’e de asıl sahibinin kendileri olduğunu hatırlatmaktadırlar. İstediğimiz zaman sebep bile söylemeden denizlerinizde savaş gemilerimizle gezeriz. Bir de üstüne üslük devasa bir ABD Bayrağı asarız gemimize, diyorlar. Ve hemen yanına da küçücük bir Türk bayrağı asarak ve bu yaptığıyla uluslararası hukuku da yok sayarak böyle yerin dibine sokarız sizi, diyorlar. AKP’giller ise efendilerine gık diyemiyor.

Ama ABD Emperyalizmi bu yaptıklarıyla sadece AKP’giller’i değil, ülkemizi ve bayrağımıza da aşağılamaktadır. Mustafa Kemal ve Birinci Kuvayimilliyeciler’in Emperyalist Yedi Düveli mağlup ederek kurduğu ülkemizden de intikam almaya çalışıyor.

1969’da Amerikancı rektör Kemal Kurdaş tarafından ODTÜ’ye davet edilen dönemin ABD Büyükelçisi, CIA Ajanı Robert Komer’in ODTÜ’ye gelişini protesto ederek arabasını ters çeviren ve ateşe veren devrimci gençlerin başını Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan çekiyordu. ABD Emperyalistleri bunun intikamını Deniz’leri, Yusu’fları, Hüseyin’leri, Mahirler’i ve diğer yiğit devrimcileri asarak ya da katlederek aldılar. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, onların hesabını ABD Emperyalistlerinden soracağız!

ABD, demokrasi yalanı altında ülkelere giriyor, insanları katlediyor, çoluk çocuk bırakmıyor, o ülkelerin yeraltı ve yerüstü zenginliklerini ele geçirip oradaki işini bitirdikten sonra başka bir ülkeye, başka bir bölgeye geçiyor. Dünyanın jandarmalığını üstleniyor. ABD demek kötülüklerin ve ölümün ta kendisi demektir.

İşte biz tam da bu yüzden ABD Emperyalizmine karşıyız.

Biz Gerçek Devrimciler, bu ülkenin İkinci Kurtuluş Savaşçıları, dünya halklarının kanını oluk oluk akıtan bu Kanlı Zalime ve onun savaş örgütüne karşı olmak mecburiyetindeyiz. Tıpkı Birinci Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal ve Silah Arkadaşları önderliğinde Emperyalist Yedi Düvele karşı çıkan halkımız gibi… Tıpkı Türkiye Devrimi’nin Önderi Kıvılcımlı gibi, Deniz’ler gibi, Yusu’flar, Hüseyin’ler, Mahir’ler gibi…

Ülkemizi dört bir yandan işgal eden emperyalist çakallara karşı halkımız nasıl Mustafa Kemal önderliğinde Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşı verdiyse, biz de bugün İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı vermek zorundayız. Sadece ABD Emperyalizmine, sadece NATO’ya karşı değil, onun ülkemizdeki yerli uşaklarına karşı da bu savaşı vermek zorundayız.

Çünkü ABD Emperyalizminin bu savaş gemilerini ülkemize sokanlar şu anki AKP’giller iktidarıdır. AKP’giller iktidarı, ABD Emperyalizminin ve NATO’nun uşağı olduğunu bu şekilde de göstermiştir.

Hangi Türk Gemisi ABD karasularında?

Hangi Türk Gemisi ABD’nin herhangi bir denize kıyısı olan kentinde demir atmış vaziyette?

Peki, ABD’nin savaş çıkarmak amaçlı gemileri neden bizim ülkemizde?

Biz Tam Bağımsızlığımızı savaşarak, kan dökerek kazanmış bir ülkeyiz. Ve Bağımsızlığımızı ABD Emperyalizminin bir avuç uşağına bırakacak değiliz. Mücadelemiz hem ABD Emperyalizmine hem ABD Emperyalizminin savaş gemilerine hem de ülkemizi ABD Emperyalistlerinin dikensiz gül bahçesine çeviren AKP’giller iktidarına karşı durmadan sürecektir.

Bunların yaptıkları yanlarına kalmayacak. Tarih ve İnsanlık önünde yaptıkları bunca zulmün, döktükleri bunca kanın hesabını verecekler.

Ve işbirlikçileriyle birlikte Tarihin lanetli sayfaları arasında yerlerini alacaklar…

Utanç verici bir yaşamı iradi olarak seçmişlerdir bunlar. Tarih boyunca da hep lanetle anılacaklardır…

  1. Filo’nun sarhoş, sapık askerlerini nasıl 1968’de denize döktüysek, onları yine denize dökeceğiz. Geldikleri yerlere geri göndereceğiz.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana ABD Emperyalizmine her alanda karşı çıktık, her alanda onlarla mücadele ettik. NATO tatbikatı için geldiler, karşılarına çıktık. G-20 Zirvesi dediler, karşılarına çıktık. Onları karşıladık. İşte şimdi de karşılıyoruz.

Çünkü mücadelemiz bu vatan için mücadeledir, bağımsızlığımız için mücadeledir. Halkın Kurtuluş Partisi olarak, emekçi halkımızın kurtuluşunu zafere ulaştırana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Ve günü geldiğinde ABD Emperyalizmini de, onun kanlı örgütü NATO’yu da, onlarla işbirlikçilik yapan AKP’giller iktidarını da silip süpüreceğiz. Ve Tam Bağımsız, Gerçekten Demokratik Türkiye’yi kuracağız.

Bu, bizim halkımıza sözümüzdür!

***

5 Şubat 2023

Halkın Kurtuluş Partisi
Kocaeli İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email