ABD Emperyalist Haydudunun “USS Mount Whitney” adlı savaş gemisi ile vatan topraklarımızı ve denizlerimizi kirletmesini Sarayburnu’nda protesto ettik

Katil ABD ve 6. Filo Ülkemizden Defol!
Yankee Go Home!

Basında yer alan haberlerde ABD Donanması’nda 6. Filo’ya bağlı olarak görev yapan sancak ve komuta gemisi USS Mount Whitney savaş gemisi olağan liman ziyaretleri kapsamında 300 kişilik ekibiyle Sarayburnu’na demirlediği yazıyor.

Ayrıca gemide yapılan basın toplantısında ABD Büyükelçisi Jeffrey L. Flake, Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiler 70 yılı aşkın ilişkiler, özellikle NATO üyeliği çerçevesindeki ilişkiler ve daha öncesinde yakın ilişkilerimiz olmuştu. Bu birliğimiz, bu geminin ziyareti Türk-Amerikan ortaklığını, aynı zamanda bu gemi ziyaretiyle ortaklığın geldiği noktayı iyi bir şekilde sembolize ettiğini düşünüyorum” dediği belirtiliyor.

İşte 70 yılın son 21 yılında ABD ve AKP birlikte planlar yaparak, işbirliği yaparak, ülkemizi, Ortadoğu’yu ekonomik ve politik olarak yönlendirerek halklara kan kusturuyorlar. Tezgahladıkları savaşlarla binlerce masum insanın canını aldılar, katlettiler.

Şimdi bir kez daha kanlı elleri, kirli postallarıyla ülkemizi kirletmeye ve kim bilir daha ne korkunç halk düşmanı, insanlık düşmanı planlar yapmaya geldiler.

Kurtuluş Partililer olarak ABD Emperyalist Haydut Devletinin Donanmasına ait USS Mount Whitney adlı savaş gemisinin Türkiye’deki Amerikan uşaklarına emir vermek için gelip Sarayburnu’nda demirlemesini, basın açıklaması ile protesto ettik.

Sarayburnu Limanında yaptığımız protesto eylemimizde basın açıklaması Partimiz MYK üyesi ve İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina tarafından yapıldı.

Basın açıklamamızda Katil ABD, Ülkemizden ve Ortadoğu’dan Defol!” pankartını açtık. Protesto eylemimizde “Katil Amerika Ülkemizden Defol”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Gün Gelecek Devran Dönecek ABD Halklara Hesap Verecek”, Yankee Go Home”, “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Hoşt Hoşt Amerika Puşt Puşt Amerika” sloganları atıldı.

Pınar Akbina Yoldaş’ımızın yaptığı açıklamayı aynen yayımlıyoruz:

***

Dünya halklarının baş düşmanı ABD Emperyalizminin USS Mount Whitney savaş gemisi ülkemizden defol!

ABD donanmasına bağlı USS Mount Whitney savaş gemisi, basından öğrendiğimiz bilgilere göre, “olağan liman ziyaretleri” kapsamında Sarayburnu’na demirledi.

ABD Emperyalistleri bir kez daha ülkemiz sularını kirletmek için gelmiştir. ABD Savaş Gemisinin topraklarımıza girmesinin gerçek nedenini ne o Emperyalistler ne de AKP’giller açık etmiyor. Ancak sadece biz, gerçek devrimciler, Halkın Kurtuluş Partililer topraklarımızı kirleten, bağımsızlığımızı çiğneyen ABD Emperyalizminin bu savaş gemisinin ülkemizin ve Dünya halklarının hayrına burada olmadığını, emperyalist çıkarları için geldiğini adımız gibi biliyoruz. Ve sadece biz bu ABD savaş gemisini protesto ediyoruz.

Ve hep dediğimiz gibi, Katil ABD Emperyalizmi ne zaman, nereye, hangi koşullarda gelirse gelsin; Halkın Kurtuluş Partisi olarak onların karşısına dikileceğiz. ABD Emperyalizmine hiçbir şartta, hiçbir koşulda geçit vermeyeceğiz.

Biz neden ABD Emperyalizmine geçit vermiyoruz?

Neden NATO’ya karşıyız?

ABD Emperyalizmi de, onun askeri örgütü NATO da kanlı, katil bir örgüt ve devlettir. ABD Emperyalizmi ve NATO Ortadoğu’yu, Suriye’yi, Irak’ı, Libya’yı, Afganistan’ı kana bulayan, kadın erkek, çoluk çocuk, genç yaşlı demeden katleden, lanetlenmesi gereken bir örgüt ve devlettir.

Bilindiği gibi, aynı kanlı örgüt ve kanlı devlet hedefini artık Karadeniz yapmıştır. Ortadoğu’da yaptığının aynısını, katlettiği insanları bu sefer de Karadeniz’e taşımak istemektedir. Karadeniz’i bir ABD gölü haline getirmek, bir savaş denizi haline getirmek istemektedir. Bu yüzden sözde “olağan liman ziyareti” gibi bahanelerle Marmara’da, İstanbul’da savaş gemisi ile durmaktadır. Böylece Karadeniz tarafından şu an Ukrayna yani NATO ile savaşta olan Rusya’yı da tehdit etmektedir. Ayrıca ülkemizde AKP’gillere de senin patronun benim, işte istediğim zaman, olağan ziyaret adı altında denizlerinde savaş gemilerimle gezerim, diyor.

Neden bunu yapıyor ABD Emperyalizmi?

Çünkü dünyanın neresinde olursa olsun kendi sözünün geçmesini, kendi lafının dinlenmesini, kendisine karşı gelinmemesini istiyor. Dünyanın jandarmalığını üstleniyor.

İşte biz tam da bu yüzden ABD Emperyalizmine karşıyız. Demokrasi yalanı altında ülkelere gidiyor, insanları katlediyor, çoluk çocuk bırakmıyor, oradaki işini bitirdikten, oradaki insanları katlettikten sonra başka bir ülkeye, başka bir bölgeye geçiyor.

Biz Gerçek Devrimciler, bu ülkenin İkinci Kurtuluş Savaşçıları, bu katil ve kanlı örgüte, kanlı devlete karşı olmak mecburiyetindeyiz. Aynı Birinci Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal ve Silah Arkadaşları önderliğinde Emperyalist Yedi Düvele karşı çıkan halkımız gibi…

Nasıl o tarihlerde ülkemizi dört bir yandan işgal eden emperyalist çakallara karşı halkımız bir Kurtuluş Savaşı verdiyse, Mustafa Kemal önderliğinde toplanıp Antiemperyalist bir savaş verdiyse, biz de bugün İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı vermek zorundayız. Sadece ABD Emperyalizmine, sadece NATO’ya karşı değil, onun ülkemizdeki yerli uşaklarına karşıda bunu vermek zorundayız.

Çünkü ABD Emperyalizminin bu savaş gemilerini ülkemize sokanlar şu anki AKP iktidarıdır. AKP iktidarı, ABD Emperyalizminin ve NATO’nun uşağı olduğunu bu şekilde de göstermiştir.

Hangi Türk Gemisi ABD karasularında?

Hangi Türk Gemisi ABD’nin herhangi bir denize kıyısı olan kentinde limanlamış, demir atmış vaziyette?

Peki, ABD’nin savaş çıkarmak amaçlı gemileri neden bizim ülkemizde? Biz Tam Bağımsızlığımızı savaşarak, kan dökerek kazanmış bir ülkeyiz. Ve Tam Bağımsızlığımızı bir avuç ABD Emperyalizminin uşağına bırakacak değiliz. Mücadelemiz hem ABD Emperyalizmine hem de ABD Emperyalizminin savaş gemilerine hem de tüm bunları ülkemize getirip ülkemizi bir uydu devleti durumuna sokmak isteyen AKP’giller iktidarına karşı durmadan sürecektir. 6. Filo’nun askerlerini nasıl 1968’de denize döktüysek tekrardan ve tekrardan onları denize dökeceğiz. Geldikleri yerlere geri göndereceğiz.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana ABD Emperyalizmine her alanda karşı çıktık, her alanda onlarla mücadele ettik. NATO tatbikatı için geldiler, karşılarına çıktık. G-20 Zirvesi dediler, karşılarına çıktık. Onları karşıladık. İşte şimdi de karşılıyoruz.

Çünkü mücadelemiz bu vatan için mücadeledir, bağımsızlığımız için mücadeledir. Halkın Kurtuluş Partisi olarak mücadelemizi asla terk etmeyeceğiz. Zafere ulaştırana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Ve günü geldiğinde ve o zaferi kazandığımızda ABD Emperyalizmini de, onun kanlı örgütü NATO’yu da, ona işbirlikçilik yapan AKP’giller iktidarını da silip, süpüreceğiz. Ve Tam Bağımsız gerçekten demokratik Türkiye’yi kuracağız.

Bu, bizim halkımıza sözümüzdür!

***

Pınar Akbina Yoldaş’ımızın konuşmasının ardından sloganlarla eylemimiz sona erdi.

Katil ABD, Ülkemizden ve Ortadoğu’dan Defol!

Yankee Go Home!

19 Ağustos 2023

Halkın Kurtuluş Partisi

İstanbul İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email