ABD-AB Emperyalist Haydutlarının Kanlı Terör Örgütü NATO’nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in AKP’giller’e emirlerini dikte etmek üzere gelerek ülkemiz topraklarını kirletmesini protesto ettik

ABD-AB Emperyalistlerinin kanlı terör örgütü NATO’nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in, işbirlikçileri ve uşakları olan AKP’giller’e yeni emirlerini dikte etmek üzere Türkiye’ye gelerek ülkemiz topraklarını kirletmesini İstanbul Beşiktaş’taki Barbaros Meydanı’nda yaptığımız bir eylemle protesto ettik. Protesto eyleminde basın açıklamasını genç yoldaşımız Kıvılcım Çolak gerçekleştirdi. Kanlı zalim ABD-AB Emperyalistlerinin temsilcisinin ülkemize gelişi üzerine yaptığımız basın açıklaması metnini aynen yayımlıyoruz:

***

AB-D Emperyalistlerinin Eli Kanlı Savaş Örgütü

NATO’nun Genel Sekreteri Stoltenberg

Ülkemizden Defol!

Yankee go home!

Kanlı katil ABD’nin ve Avrupa Birliği Emperyalistlerinin savaş örgütü NATO’nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ülkemize alçakça planlarını dikte etmeye geliyor.

Emperyalist Haydutların savaş aygıtı NATO’nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ülkemizi, o uğursuz bedeniyle dünden beri kirletmektedir. Gittikleri her yerde arkalarında kan izleri bırakan, ölüm meleğini de kendileriyle birlikte götüren ABD Emperyalizminin temsilcilerini protesto etmek biz Gerçek Devrimcilerin, Yurtseverlerin yani Kurtuluş Partililerin en büyük görevlerinden biridir.

Geçtiğimiz Mart ayında yine aynı emperyalist amaçlarla Katil ABD’nin Dışişleri Bakanı Wendy Sharman gelmişti ülkemize. O zamanlar gelme sebepleri, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik olarak başlattığı askeri harekât konusundaki emirlerini ilk ağızdan dikte etmekti. ABD-Emperyalistlerinin temsilcilerinin bugün gelmesinin sebebi de yine aynıdır. Bir taraftan AKP’giller iktidarına “Rusya ile olan ilişkilerine dikkat et”, derken diğer taraftan Ortadoğu’da ve Karadeniz’deki görevlerini hatırlatacaktır.

Nedir peki bu görevler?

İlki, bildiğimiz gibi Ortadoğu’yu lime lime parçalamayı öngören, milyonlarca insanı yerinden yurdundan eden, yüz binlercesini öldüren Büyük Ortadoğu ve Genişletilmiş Afrika Projesi’dir. Diğeri ise aynı amaçlarla Karadeniz’i kan gölüne çevirecek olan, Rusya’yı kuşatıp NATO’nun ve ABD’nin emperyalist amaçlarını Doğuya yaymayı amaçlayan Genişletilmiş Karadeniz Projesi’dir.

NATO’nun kanlı temsilcisi işte bu alçak planları ile ilgili emirler vermek için geliyor satın aldıklarına. Daha önce verilen emirler ne kadar yerine getirildi, denetlemek için geliyor. Benim Ortadoğu’daki yerel güçlerime dokunma, demek için geliyor. Çizgi dışına çıkmayın, haddinizi bilin, benim dışımda sahip aramaya girişmeyin, demek için geliyor. Benim izin verdiğim ölçüde bana karşı, o da halkı uyutmak için, efelenebilirsiniz ama ölçüyü de kaçırmayın, demek için geliyor. Sizi BOP’un Eşbaşkanı yaptık, bunun hakkını verin, demek için geliyor.

Kısacası insan soyunun en büyük düşmanının askeri katliam örgütü NATO’nun Genel Sekreteri, bu “Kuduz Köpek”; ülkemizi BOP kapsamında en az üçe bölecek projelerini denetlemek için geliyor. Türk ve Kürt Halkları arasındaki bin yıllık kardeşliği bozmaya geliyor. Laik Cumhuriyet’i yıktırdılar işbirlikçilerine, Türk Ordusu’nu “site güvenlikçisi” konumuna indirgediler, enkazı görmek için geliyor. Acaba bir kalıntı kaldı mı geriye Türk Ordusu’ndan Mustafa Kemalci, Laik, Yurtsever; işte bunu denetlemeye geliyor “Kuduz Köpek”.

Emperyalist canavarın temsilcileri bir ülkeye hayrına ayak basmaz. Ayak bastığı toprakların üzerinde yaşayan halkların çıkarına olmaz bu ayak basmalar. Buna son 70 yıllık dünya tarihi kanıttır. Son 70 yıldaki bütün savaşların, halklar arasındaki düşmanlıkların, ülkelerin bölünmesinin, halkların yaşadığı bütün acıların sorumlusudur, ABD Emperyalist Çakalları. Bu Emperyalist “Kuduz Köpek”lerin üzerine halklar kireç döküp izini tozunu yok etmediği sürece bu acılar yaşanmaya devam edecek. Kan, gözyaşı, ölüm halklar için bitmeyecek. Cennet dünyada cehennem yaşatmaya devam edecekler.

ABD-AB Emperyalizminin panzehri Halkın İktidarıdır. O yüzdendir ki ABD Emperyalistleri, halkların kıpırdanmasından rahatsızlık duyarlar. Kuduz Köpek gibi her tarafa saldırmaları bu yüzdendir. Salyalarını akıtıp satın aldıklarını, insanlığından vazgeçenleri kudurtmaları bu yüzdendir. Ayak bastıkları her yerde Caligula’lar yaratmaları bu yüzdendir.

ABD gibi katil bir devlet, NATO gibi kanlı bir savaş örgütü dünyanın herhangi bir yerine barış getirir mi?

Onların gittiği yerlerde halklar barış içinde yaşayabilir mi?

Bu soruların cevabı tektir ve çok nettir. Hayır, ABD Emperyalizminden ve savaş örgütü NATO’dan dünyanın herhangi bir bölgesine hayır gelmez, barış gelmez. Ancak kan, gözyaşı, acı ve zulüm gelir.

Peki, dünyanın Başhaydudu ABD Emperyalizminin savaş örgütü NATO’nun temsilcisi başka ülkelerdeki uşaklarıyla iyi niyetli, barışçıl şeyler görüşmek için dünyanın bir ucundan diğer ucuna gelir mi?

Bu sorunun cevabı da çok açıktır. Hayır, asla gelmez. Ancak ve ancak insanlığa daha fazla acı çektirecek emirleri işbirlikçilerine dikte etmek için gelir.

İşte biz bunun için bugün ABD Emperyalizminin temsilcisi Jens Stoltenberg’i protesto ediyoruz. Ve topraklarımızdan defolup gitmesini söylüyoruz.

Bu vatanda yüz yıl önce de Mustafa Kemal önderliğinde atalarımız o zamanın en güçlü emperyalist haydutları olan İngiltere, Fransa, İtalya vb. devletlere karşı elde silah savaşmıştı. Ve Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızı başarıyla sonuçlandırıp emperyalist canavarları bu topraklardan kovmuş, geldikleri gibi geri göndermişlerdi.

Ancak bu emperyalist çakallar, kapıdan kovulup bacadan girdiler ülkemize. 1950’den itibaren ne yazık Türkiye’yi Türkiye yönetmemekte, ABD Emperyalizmi ve en çok yıldızı parlayan işbirlikçileri yönetmektedir.

Ancak her şeye rağmen ülkemizde “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyen, “Bağımsızlık Benim Karakterimdir”, diyen Halkın Kurtuluş Partisi onurluca ve cesurca İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı zafere ulaştırmak için savaşmaktadır. Yüz yıl önce Birinci Kuvayimilliyeci Atalarımızın Emperyalist Yedi Düvel’e yaptıkları gibi, biz de bugün ABD-AB Emperyalistlerini bu topraklardan, işbirlikçi iktidarıyla birlikte kovalayacağız, bir daha gelmemek üzere. Ve ülkemizde, bölgemizde, tüm dünyada savaşların olmayacağı, insanın insanı sömürmeyeceği gerçekten adil bir düzeni mutlaka kuracağız. Sosyalizmi tüm dünyaya egemen kılacağız. Ve bu yolla tüm dünyada Gerçek Barışı tesis edeceğiz. İşte o zaman Fidel Castro Yoldaş’ın dediği gibi; “Tüm insanlık tek bir aile gibi kardeşçe” yaşayacaktır.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

Katil ABD, Ülkemizden Defol!

Katil NATO, Ülkemizden defol!

4 Kasım 2022

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email