9 Eylül’ün 100’üncü Yıldönümünü İzmir’de coşkuyla kutladık!

Emperyalistler, İşbirlikçiler, Bir kez daha Geldikleri Gibi Gidecekler!

Vatansever gazeteci Hasan Tahsin’in 15 Mayıs 1919’da İzmir’de attığı İlk Kurşun, Vatanımızı hayasızca işgal eden Batılı Emperyalist haydutlara ve onların yerli işbirlikçilerine karşı Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının önderliğinde yaklaşık dört yıl sürecek olan Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın şanlı başlangıç nişanesi olmuştu.

Bu yıllar boyunca, genci-yaşlısı, kadını-erkeği, askeri-siviliyle birbirine kenetlenen mazlum Türkiye Halkı, varını yoğunu ortaya koyarak, yılmadan, bıkmadan, usanmadan, Emperyalist Çakallara karşı amansız bir mücadele yürüttüler. Mustafa Kemal önderliğindeki Kuvayimilliyeci Atalarımız, “Ya İstiklal Ya Ölüm” şiarı ile bağımsızlık mücadelesine baş koydular. Onurluca yaşamayı ve vatan topraklarını savunmayı canlarından öte bildiler.

Ve kazandılar!

Tüm mazlum halklara ilham verecek bir bağımsızlık destanı yazdılar!

Kararlı ve cesur bir Halk karşısında emperyalistlerin kağıttan bir kaplan olduğunu tüm dünyaya gösterdiler. Yunan maskeli İngiliz Emperyalizmi, bundan tam 100 yıl önce, 9 Eylül 1922’de İzmir’de denize döküldü. 9 Eylül, İzmir’in Kurtuluşunun gerçekleştiği ve İşgalci Emperyalistler ile yerli uşaklarının kesinkes yenilgiye uğratıldığı, Kurtuluş Savaşı’mızın zaferle taçlandığı gündür.

Ancak emperyalist çakallar, bu yenilgiyi hiç bir zaman hazmedemediler. Aradan 100 yıl geçmesine karşın, Yeni Sevr hayalleri ile yanıp tutuşuyor ABD ve AB Emperyalistleri. Bu hain emellerinin yerli işbirlikçisi ise onların devşirip iktidara getirdikleri AKP’giller. BOP sürecinin Türkiye ayağında ülkemizi en az üç parçaya bölmeyi hedeflerlerken, diğer yandan da Ortaçağcı gericiliğe mahkûm ediliyor halkımız. Kurtuluş Savaşı’mızın kazanımı olan Laik Cumhuriyet’e, onun kazanımı olan tüm kurumlara saldırıyor ve çürütüp yerle bir ediyor ABD-AB Emperyalistlerinin uşağı Muaviye-Yezid, CIA-Pentagon İslamcısı AKP’giller.

İşte 9 Eylül 2022 tarihinde ülkemizin durumu böyle, ne acıdır ki!

Ama yağma yok! Teslim etmeyiz emperyalist haydutlara ve onların yerli işbirlikçilerine vatanımızı! Çünkü bizler, 17 yaşında Yörük Ali Efe Çetesi’nde Kuvayimilliye mücadelesine katılan, Köyceğiz Kuvayimilliye Komutanı, “Vatan Aşkını Söylemekten Korkar Hale Gelmektense Ölmek Yeğdir”, diyen Hikmet Kıvılcımlı Usta’mızın devamcılarıyız. Çünkü bizler, bu ülkenin Gerçek Devrimcileriyiz.

Vatan aşkıyla, bağımsızlık ateşiyle çıkarız alanlara Birinci Kuvayimilliyecilerin bizlere armağan ettiği ulusal kurtuluşumuzu simgeleyen günlerde. Bu yıl da Halkın Kurtuluş Partililer olarak, Mustafa Kemal’e, Laik Cumhuriyet’e ve onun yarattığı değerlere sahip çıkmak için geleneksel olarak düzenlenen Zafer Yürüyüşünde yerimizi aldık. 9 Eylül sabahı saat 09.00’da Basmane Karakolu’nun önünden başlayan geleneksel yürüyüşe, Mustafa Kemal’in portresi ve sözü olan “Bağımsızlık Benim Karakterimdir”  yazılı pankartımız ve flamalarımızla katıldık. Anafartalar Caddesi boyunca devam edip Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüş boyunca sesli ajitasyonlarımız eşliğinde tüm inancımız ve coşkumuzla “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Ne ABD Ne AB, Tam Bağımsız Türkiye”, “Bağımsızlık Bizim Karakterimizdir”, “Mustafa Kemal Ölümsüzdür” sloganlarını hep bir ağızdan haykırdık. Pankartımızla, flamalarımızla ve sloganlarımızın canlılığıyla dikkat çeken yürüyüş kortejimiz halkımız tarafından alkışlarla desteklendi.

100 yıl önce İzmir’in ve Ülkemizin emperyalist işgalden nihai olarak kurtuluşunun gerçekleştiği, 9 Eylül Zaferi’miz kutlu olsun!

Halkın Kurtuluş Partisi, bu topraklarda bağımsızlık meşalesinin sönmesine asla izin vermeyecek! Bizler ABD-AB Emperyalistlerine ve yerli satılmışlar cephesine karşı verdiğimiz İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı zaferle taçlandırıncaya kadar mücadeleye edeceğiz!

9 Eylül 2022

Halkın Kurtuluş Partisi
İzmir İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email