9 Eylül 1922; Emperyalistler geldikleri gibi gönderildiler! 9 Eylül 2020; Yeni Sevrciler geldikleri gibi gidecekler!

98 yıl önce emperyalizmin Batılı emperyalistlerin Yunan maskeli uşaklarını denize dökerek ülkemizin emperyalist işgalden kesince kurtuluşuna son noktanın konulduğu gündür 9 Eylül 1922.

 

Batılı Emperyalistlerinin ve onların uşaklarının vatan topraklarımızı yağmalamak için bitkin Osmanlı’ya dayattıkları ve kabul ettirdikleri Sevr Antlaşması’nın yırtılıp atıldığı, Tarihin çöplüğüne gönderildiği gündür 9 Eylül.

Tabiî bu zaferin elde edilmesi kolay olmamıştır. Kadını erkeği, yaşlısı genci, askeri sivili ile başa baş, dişe diş yürüttükleri ve her türlü zorluğa göğüs gerdikleri ve yüzbinlerce şehit verdikleri yaklaşık dört yıl süren bir savaşla bu zafer elde edilmiştir.

Batılı Emperyalistler aradan geçen 98 yılda hiçbir zaman Sevr hayallerinden vazgeçmemişlerdir. Bu nedenle günümüzde de Yeni Sevr’i dayatıyorlar. İçimizdeki yerli satılmışlar cephesi eliyle de hızla yol almaktadırlar. Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın intikamını bugün almak istiyorlar.

Ülkemizin yeraltı ve yerüstü kaynaklarını sömürdükleri yetmezmiş gibi vatan topraklarımızı da en az üç parçaya bölmek istemektedirler. Birinci Kurtuluş Savaşı’mızla elde ettiğimiz bağımsızlığımızı, Cumhuriyet’in değerlerini, Laiklik ilkesini ortadan kaldırma yolunda hızla ilerlemektedirler. Böylece ülkemizi, işbirlikçileri AKP’giller eliyle kendilerine bağlı Faşist bir Din Devletine dönüştürmek istemektedirler.

HKP olarak bugün de Mustafa Kemal’e ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak için geleneksel olarak düzenlenen İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde yerimizi aldık.

9 Eylül sabahı saat 09.00’da Basmane Meydanı’ndan başlayan geleneksel yürüyüşe Mustafa Kemal’in portresinin ve kendi sözleri olan “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” ve “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” ifadelerinin bulunduğu bayrak ve pankartlarımızla katıldık.

Yürüyüş sırasında “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler, Demokratik Laik Tam Bağımsız Türkiye, Ne ABD Ne AB Tam Bağımsız Türkiye, Mustafa Kemal Ölümsüzdür” sloganlarımızı attık. Yürüyüş sırasında coşkuyla attığımız “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganımızdan polis rahatsız olmuş ve bu sloganın atılmasını engellemek istemiştir. Ancak Bizler Kurtuluş Partililer olarak böyle bir günde bu slogana sahip çıktığımızı ve sonuna kadar atacağımızı vurgulayarak yürüyüşümüze sloganlarımızla devam edip sonlandırmış olduk. 9 Eylül 2020

HKP İzmir İl Örgütü

**********************

 

Emperyalistler, işbirlikçiler geldikleri gibi gidecekler! 9 Eylül Kutlu Olsun!

9 Eylül Kutlu Olsun!

 

15 Mayıs 1919’da Gazeteci Hasan Tahsin ilk kurşunu atmıştı İzmir’de emperyalistlerin uşakları Yunan Ordusu’na. Yaklaşık 4 yıl sürecek Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın fitili o zaman ateşlenmişti. Mustafa Kemal ve Birinci Kuvayimilliyeciler, İngilizlerin maşası haline gelmiş olan Yunan Ordusu’nu 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz’la 9 Eylül 1922’de denize dökmüştü. Yiğit Kuvayimilliyeciler, 15 Mayıs 1919’da başlayan işgali büyük fedakârlıklar ve kahramanlıklar sonucu püskürtmüş, emperyalistlere ve onların uşaklarına bugün dahi unutamadıkları bir utanç ve yenilgi tattırmış, tüm dünya mazlum halklarına ilham kaynağı olmuştu.

 

Bilindiği gibi Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı da, Birinci Kurtuluş Savaşı’nın bu cephesinde savaşmıştır Batılı Emperyalistlere ve yerli işbirlikçilerine karşı Yörük Ali Efe Çetesi’nde. Ve Köyceğiz Kuvayimilliye Askeri Komutanlığı yapmıştır.

 

Kurtuluş Savaşı’mızın sonunda başta İngiliz Emperyalizmi olmak üzere, İngiliz Emperyalizminin maşası Yunanistan ve diğer Batılı Emperyalistlerle birlikte yerli satılmışlar da yenilgiye uğratılmıştı. O günlerde İstanbul’a demirlemiş olan İngiliz gemileri için Mustafa Kemal, bugün biz devrimcilere de ışık tutan o ünlü sözünü söylemişti: “Geldikleri gibi giderler”.

 

Ama yenilgiyi hazmedemeyen Batılı Emperyalistler ve yerli satılmışlar cephesi, 98 yıldır Mustafa Kemal ve Kuvayimilliyecilerin izini tozunu silmek için elinden geleni ardına koymamaktadır. Ülkemize ve Halkımıza ihanette sınır tanımamaktadırlar. Bunların en bariz örneklerinden biri, 18 Ada’mızın Yunanistan’ın işgaline uğraması, AKP’giller’in bu işgale göz yumması yani vatan topraklarımızın bir bölümünü gönüllü bir şekilde başka bir devletin egemenliğine terk etmesidir.

 

Her geçen gün ülkemiz Sevr bataklığına itilmektedir. Yine her gün acı bir şekilde şahitlik ettiğimiz gibi ülkemiz, AKP’giller’in koruyup kolladığı, her biri birer yılan yuvası olan, tıpkı AKP’giller gibi ABD Emperyalistlerine göbekten bağlı tarikatlar, cemaatler eliyle Ortaçağ’ın karanlığına gömülmektedir. AKP’giller Faşist bir Din Devleti kurma peşindedir.

 

Bilindiği gibi başını ABD’nin çektiği Emperyalist Çakallar özellikle Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmiştir. Ne yazık ki ülkemiz üzerinde de aynı oyunları oynamaktadırlar. Bu oyunlara karşı bu toprakların İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak her yerde mücadele ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Tıpkı 98 yıl önce olduğu gibi…

98 yıl önce elde ettiğimiz zaferin son durağı olan İzmir’in Kurtuluşu, aynı zamanda ülkemizin de kurtuluşudur. Halkın Kurtuluş Partisi olarak bir kez daha söz veriyoruz:

Bizi mahvetmek isteyen Emperyalizme ve yerli satılmışlar Cephesine karşı hiç durmadan mücadele edeceğiz.  

 

9 Eylül Kutlu Olsun!

Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler!

9 Eylül 2020

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email