8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü İzmir’de de KUTLANDI!

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ İZMİR’DE DE KUTLANDI!

      Bir Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü daha geride bıraktık Kadınlar, hala ikinci sınıf insan konumunda ve hala çifte sömürüye uğruyor. Biz Kurtuluş Partili Kadınlar olarak bir dizi eylem ve etkinlikle 5 Mart Cumartesi günü kadın sorununa bakışımızı ve taleplerimizi haykırdık.

      Kurtuluş Partisi olarak ve İPSD adına yoldaşlarımız İzmir Can Radyo’da programa katıldılar. Partimizin kadın sorununa bakışını, kadına yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerine dikkati çekerek feministlerden farkımızı ve türbanla simgeleşen kadınları yeniden Orta Çağ’ın karanlığına götürmek isteyen Şeriatçı güçlerin teşhirini yaptılar.

 

        

      

     Akşam saat 19.00’da da Bayraklı Belediyesi Postacılar Salonunda Halkın Kurtuluş Partisi, İPSD, SEV-DER, Yamanlar Spor Kulübü olarak “Yoksulluk, İşsizlik ve Kadın” gündemiyle bir etkinlik düzenledik. Etkinliğimizde İPSD adına bir kadın yoldaşımız konuşma yaptı. Genç bir arkadaşımızın şiirinin ardından Kurtuluş Partisi Konak İlçe Sekreteri Ezgi Selçuk “Yoksulluk ve kadın” başlıklı ana konuşmayı gerçekleşti. Halkın Kurtuluş Partisi İl Başkanı Av. Tacettin Çolak ve Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın yaptığı konuşmaların ardından etkinliğimiz Hakan YEŞİLYURT konseriyle son buldu.

Kadının Kurtuluşu İşçi Sınıfının Kurtuluşundan Bağımsız Değildir!

Yaşamın Yarısı Bizsek Kavganın Yarısı da Biz Olmalıyız!

                                                                                        İzmir’den Kurtuluş Partili Kadınlar 

Print Friendly, PDF & Email