8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü İstanbul’ da coşkuyla kutlandı.

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü İstanbul’ da coşkuyla kutlandı.

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Türkiye’nin dört bir tarafında olduğu gibi İstanbul’da da özüne ihanet etmeden biz Kurtuluş Partililer tarafından hakkıyla kutlandı.

Günler öncesinden başladığımız çalışmalarımızın ilk ayağı olarak Bakırköy, Kadıköy gibi merkezi yerlerde bildiri dağıtımı gerçekleştirdik.

8 Mart günü ise Taksim Meydanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdik.

Basın açıklamamız, halkımız tarafından ilgiyle dinlendi. Hatta bizi dinleyenler arasından bazı insanlarımız saflarımıza katılarak dövizlerimizi tuttular, attığımız sloganlara bizimle birlikte eşlik ettiler.

Basın açıklaması sırasında sık sık, “Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”, “Kadın Erkek El Ele Kurtuluş Partisine”, “Örgütsüz Kadın Köle Kadındır, Örgütlü Kadın Yenilmez” sloganlarını attık.

Basın açıklaması sonrasında Partimizin kadın meselesine yönelik bakışını içeren bildirilerimizi halkımızla buluşturmak için İstiklal Caddesi boyunca yürüyerek Galatasaray Lisesi önüne geldik. Yürüyüş boyunca sesli ajitasyonlarımız ve sloganlarımız hiç dinmedi. Halkımızdan da bildirilerimize yönelik olumlu tepkiler aldık.

Buradan da Kadıköy İskele Meydanı’na geçerek bildiri dağıtımı gerçekleştirdik.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne ilişkin bütün çalışmalarımızda, kadın meselesinin düzen meselesi olduğunu, dolayısıyla çözümün de sınıflarüstü düşünülemeyeceğini ifade ettik. Bu bakış açısıyla genelde tüm insanlığın, özelde kadınlarımızın gerçek kurtuluşunun ancak Demokratik Halk İktidarı ve onun mantıksal sonucu olan Sosyalizmle mümkün olabileceğini vurguladık.

Bu görevin bilincinde olan kadınıyla erkeğiyle tüm Kurtuluş Partililer olarak mücadele azmimizi ve karalılığımızı bir kat daha arttırdık.8 Mart 2012

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partili Kadınlar

Lütfen resimlerin üzerine tıklayınız.

{gallery}8_mart_istanbul{/gallery}

Print Friendly, PDF & Email