4.Çukurova Tüyap Kitap Fuarı

 

4. ADANA TÜYAP KİTAP FUARI, 11-16 OCAK 2011 TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
Biz Derleniş Yayınları-Kurtuluş Yolu olarak üçüncü kez fuarda yer aldık. Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın anıt eserleri, Önderimiz Nurullah Ankut’un geliştirdiği kitaplarıyla ve  Partimizin yayın organı, afiş ve bildirilerimizle yine fuarın kızıla boyanmış tek standıydık.
Biz gerçek Proletarya Sosyalistleri açısından fuarın iki olumlu, iki olumsuz yanı vardı;

 

Halklarımızın standımıza olan ilgisi geçen yıllara oranla daha yoğundu. Özellikle bilgi edinme ve tartışma amaçlı ziyaretler çok fazlaydı. 45-60 dakika süren tartışmalar yaşadık. Kürt Sorunu, İrtica ve Kurtuluş Savaşı-Lenin ilişkisi yoğunluktaydı. Halkımızın artan emperyalist-şeriatçı saldırılardan korkmadığını, tam tersine çareler aradığını ve Partimize giderek artan ilginin nedeninin de bu olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Bu bizlere heyecan ve yeni görevler yükledi.
Mersin İl Başkanımız Arif Çakır’ın yönettiği Partimizin Başkanlık Kurulu Üyesi Gürdal Çıngı Yoldaş’ımızın konuşmacı olduğu; “AB-D Emperyalistleri ve Tayyipgiller Hükümeti Türkiye’yi Nereye Götürmek İstiyorlar?” Konferansımıza yoğun ilgi gösterildi.
Özellikle Gürdal Yoldaşımızın acık,net ve heyecanlı söylemi dinleyicileri çok etkiledi.
Konferans sonrası tartışma amaçlı stant ziyaretleri bu gerçeği somutluyordu.
Olumsuzluklara gelirsek; ilk katıldığımız 2008 tarihli Fuarda “gerici-şeriatçı yayınevleri” sayısı salonun 1/4’te biriydi. 2009’da bu oran 1/2’de bire çıktı ve ne yazık ki 2010’da bu oran 3/4’e taşınmış durumda.
Neden?
Çünkü ilerici-devrimci yayınevleri ya kaçıp gitmişler ya da artık iyice “bezirgân”laşmışlar. Stantlarına bakıldığında “devrimci”liklerini gösteren bir tek ibare yoktu. “Onlar” için deniz bitmiş.
Samandağlı, İskenderunlu, Adanalı ve Mersinli yoldaşlarımızın kollektif çabalarıyla gerçekleştirdiğimiz 4. Adana Tüyap Kitap Fuarı, biz Kurtuluş Partililere yine çok şey öğretti:
Doğru yoldayız. Halkımız bizlere daha fazla görevler yüklüyor. Biz bunu başarırız.Buna inancımız tamdır.
Halkız Haklıyız Kazanacağız!

Çukurovalı Kurtuluş Partililer
Print Friendly, PDF & Email