37’nci yılında Maraş Katliamı’nı Unutmadık!

maraş katliamı_HKP19-24 Aralık 1978’de, insanlık tarihinin en korkunç katliamlarından biri olan Maraş Katliamı, Ortaçağcı gericiler, Kontrgerilla’nın suç örgütü MHP eliyle Kontrgerilla ve CIA tarafından planlı bir şekilde yaşama geçirildi. 12 Eylül Faşizmine giden yolda tezgâhlanan bu katliamda; hamile kadınlar, genç-yaşlı, çoluk-çocuk demeden yediden yetmişe, resmi kayıtlara göre bile 111 insanımız hunharca katledildi.

Bugün (24 Aralık Perşembe) İzmir Karşıyaka’da saat 18.00’da gerçekleştirdiğimiz eylemle, 37’nci yılında Maraş Katliamı’nı lanetledik.

Eylemde HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak bir açıklama yaparak özetçe şunları söyledi:

“Maraş Katliamı, AB-D Emperyalistleri tarafından ülkemizi 12 Eylül Faşizmine götürmek için tezgâhlanmıştı. Bugün AB-D Emperyalistlerinin başta Ortadoğu olmak üzere dünyanın her yerinde halklara yönelik katliamları hız kesmiyor. Yugoslavya’da katlettiler halkları, 7 parçaya böldüler. Irak’ta katlettiler halkları, fiilen üçe böldüler. Libya’da katlettiler halkları, Libya şimdi 2’ye bölünmüş durumda. Suriye’de katlettiler halkları, Suriye Halkının ve önderliğinin direnmesine rağmen şu an için fiilen 3’e bölünmüş durumda.

“Sıra Türkiye’de. Ülkemizin üçe bölünmüş haritalarını yayınladılar. Bir proje partisi olan AKP’nin büyük patronunu da, bin devletli bir dünya projesi olan BOP’un eşbaşkanlık  göreviyle “onore” ettiler.

“Yeni Maraş’lar, Sivas’lar, Suruç’lar, Ankara’lar olmasın diyorsak; Halkımızla, onun bir parçası olan Bilim İnsanlarımızla, Aydınlarımızla, Ordu Gençliği’mizle ve bin yıldan beri birlikte yaşadığımız Kürt Kardeşlerimizle omuz omuza vererek, AB-D Emperyalistlerini ve kaderleri onların varlığına bağlı olan yerli satılmışları yenilgiye uğratmak için kurmak zorundayız Halkın İktidarını.”

Ardından eylem “Maraş’ın Hesabı Sorulacak”, “Kahrolsun MİT-CIA-Kontrgerilla”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi” sloganlarıyla sonlandırıldı.

İzmir’den Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email