30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 94’ÜNCÜ YILI HKP TARAFINDAN ANITKABİR’DE COŞKULU VE KİTLESEL BİR ŞEKİLDE KUTLANDI

DSC_0108Mazlum ulusların emperyalizme karşı ilk başarılı Kurtuluş Savaşı’nın zafer günü olan 30 Ağustos’un 94’üncü yılında HKP (Halkın Kurtuluş Partisi); Tandoğan’dan Anıtkabir’e doğru kitlesel bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında, “ Yaşasın 30 Ağustos Zaferimiz”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “ Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”,  “Ne ABD Ne AB Tam Bağımsız Türkiye” sloganları atıldı.

Kitlenin taşıdığı Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünün bulunduğu bayraklar, dövizler ve pankartlarla Aslanlı Yol’dan Anıtkabir’e doğru benzer sloganlarla gelindi.

30 Ağustos’u kutlamak üzere Anıtkabir’e gelen halkın yoğun ilgisini çeken yürüyüş kortejine dışarıdan katılımlar da oldu.

DSC_0095

Mozole merdivenlerinde toplanan kitleye HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Avukat Sait Kıran; 30 Ağustos’un kazanıldığı günler, ulusal kurtuluş savaşımıza Sosyalist Sovyetler İktidarının yardımları ve içinde bulunduğumuz ortaçağcı gidişat hakkında açıklamalarda bulundu.

DSC_0045

Kıran; Mütareke günlerinden daha kötü olan bu karanlık ve zor günlerde 30 Ağustos Zaferi’nin meşalesinin yolumuzu aydınlatmaya devam ettiğini, Mustafa Kemal’in Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmadan söylediği gibi emperyalistler ve yerli işbirlikçilerinin geldikleri gibi gideceklerini, HKP öncülüğünde verilecek İkinci Kurtuluş Savaşı’yla Ortaçağcı gidişe, emperyalist sömürü ve soyguna dur denileceğini belirtti.

Sık sık sloganlarla kesilen konuşmadan sonra yine bayraklar, dövizler ve pankartlarla birlikte mozole önündeki geçit törenine katılındı.

DSC_0052

Birinci Ulusal Kurtuluş; dışarıda Batılı Emperyalistlere ve içeride de Saltanan ve Hilafet özlemcilerine karşı kazanılan bir zaferdir.

DSC_0057

AKP’giller tarafından Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın önderlerine, Cumhuriyet’in kazanımlarına, Kamu mallarına yönelik, her gün yeni saldırılarla karşılaştığımız ve toplumuzun dinci-faşist devlet diktatörlüğüne hızla sürüklendiği bu günlerde emekçi halkımızın gerçek önderi HKP’nin verdiği Antiemperyalist, Antifeodal ve Antişovenist İkinci Kurtuluş Savaşı da mutlaka başarıya ulaşacaktır.

DSC_0063

Halkız, Haklıyız, Kazanacağız! 30.08.2016

Ankara’dan
Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email