29 Ekim coşkusuyla, Laik Cumhuriyet’i savunma azmiyle Cumhuriyet Bayramı’nda alanlardaydık!

Ankara’da İkinci Kuvayimilliyecilerin 29 Ekim Coşkusu

Yerli Satılmış AKP’giller’in emrindeki kolluk kuvvetleri her sene olduğu gibi bu sene de Kalpaklı Mustafa Kemal ve onun en özlü sözü olan “Bağımsızlık benim karakterimdir!” ve “Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” yazılı bayrak ve pankartlarımızı Anıtkabir’e almadı. Kalpaklı Mustafa Kemal’in ve bu özlü sözün Laik Cumhuriyet’in 99. yılında da AB-D Emperyalistlerini ve işbirlikçi AKP’giller iktidarını nasıl korkuttuğunu ve ürküttüğünü bir kez daha görmüş olduk.

Fakat onların bu yasaklamaları bizi asla yıldırmadı, yıldıramayacak. Biz biliyoruz ki bayraklaşan bu sözler, Laik Cumhuriyet’in ve Halkımızın kurtuluş reçetesidir. AB-D Emperyalistlerinin ve onların kuklası AKP’giller iktidarının bu denli korkutmaya çalışması bu yüzdendir. Ancak Mustafa Kemal nasıl pes etmediyse İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak biz de asla pes etmeyeceğiz. “Bağımsızlık bizim karakterimizdir!” şiarıyla zafere ulaşacak, emperyalistleri ve işbirlikçilerini geldikleri gibi göndereceğiz.

Bugün barikatlar önünde yaptığımız basın açıklamamızda, partimizin Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Ayça Okur Yoldaş’ımızın da dediği gibi:

“Bakın, yıllarca üzerinde Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık benim karakterimdir!’, ‘Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri gibi Gidecekler!” , sözleri yazan bayraklarımızla saygımızı sunmak için girdiğimiz Anıtkabir’e birkaç yıldır alınmadığımız gibi kapısına bile yaklaştırılmıyoruz Halkın Kurtuluş Partisi olarak!”

Neden?

Çünkü dostu da düşmanı da çok iyi biliyoruz biz. Ve düşmanlarımız da çok iyi biliyor bizi.

Önümüzdeki amaç Şeyh Bedreddin’in veciz bir şekilde dile getirdiği: “Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur. Ekmek neden herkesin değildir?”, dediği bir vatan, dünya kurmaktır.

Cumhuriyet; tıpkı Tanzimat, Meşrutiyet gibi ileri bir adımdır. O halde önce onu koruyacak ve geri gidişinin önünü keseceğiz. Sonra İkinci Kurtuluş Savaşı’mız sonunda kuracağımız Demokratik Halk İktidarıyla insanlığın eşit, kocaman bir aile olduğu, güneşin herkesi ısıttığı bir dünyaya giden yolun ilk taşlarını döşeyeceğiz.”

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bir kez daha haykırıyoruz; bu yasaklarınız bizleri yıldırmadı, yıldıramayacak. AB-D emperyalistleri ve işbirlikçi iktidarları tarihin çöplüğüne karışana dek mücadele edeceğiz. Bizler; İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak devraldığımız bu bayrağı, nihai kurtuluşun adı olan Halkın İktidarıyla taçlandıracağız.

Zafer günleri gelecek. Birinci Kuvayimilliyecilerden aldığımız bu bayrak bu ülkenin en yüksek burçlarına dikilecek. O zamana kadar “Vatan Aşkını Söylemekten ve Gereğini Yapmaktan Korkar Hale Gelmektense Ölmeyi Yeğdir!” diyerek mücadele edeceğiz ve zafere ulaşacağız.

“HALKIZ, HAKLIYIZ, YENECEĞİZ!”

***

99. Yılında Cumhuriyet Bayramı İzmir’de Kutlandı

Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı 99. yıl dönümünde kutladık. 29 Ekim günü Karşıyaka Çarşı’da bir araya gelen Kurtuluş Partililer olarak Cumhuriyeti Kuranlar, Katil Emperyalistler Ülkemizden Defolun Diyenlerdir, yazan ozalitimizi açtık. Arkasından Mustafa Kemal’in Bağımsızlık Benim KarakterimdirEmperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler sözleri ve portresinin olduğu pankartlarımızı taşıdık. Ayrıca Antiemperyalist 1. Kurtuluş Savaşımızın Önderi Mustafa Kemal ve müttefiki Lenin’in portrelerinin yer aldığı pankartımızı da taşıdık.

İzmir Marşı ile başlayan yürüyüşümüz sloganlarla coşkuyla çarşı girişine kadar devam etti. Burada partimiz adına İşçi Komitesi’nden Yusuf Gençer yoldaşımız bir açıklama yaptı.

“Bağımsızlık Bizim Karakterimizdir”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Cumhuriyet”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri gibi Gidecekler” vb. sloganlarının atıldığı eylemimiz Gündoğdu Marşı’yla son buldu.

***

Cumhuriyetimizin 99. Yıl Dönümünde

Cumhuriyete ve Laikliğe Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz!

Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü kutladığımız bugün bir kez daha alanlardan haykırdık: “Cumhuriyete, Laikliğe sahip çıkacağız, Halk İktidarını Kuracağız”.

AKP’giller’in ülkeyi Ortaçağ karanlığına götürmek adına her fırsatta Mustafa Kemal’e, cumhuriyet devrimlerine saldırıları, hakaretleri, yok saymaları, her türlü gerici uygulamaları devam ediyor.

Kurtuluş Partililer olarak AKP’giller’in bu saldırılarına karşı her mevzide savaşıyor; ülkemizi, değerlerimizi korumak için canımız pahasına mücadele ediyoruz. İşte bu inançta olan biz İkinci Kurtuluş Savaşçıları, emperyalistleri ve onlarla işbirliği içerisinde olan yerli hainleri vatanımızdan mutlaka defedeceğiz.

Bu inanç ve kararlılığımızla Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü olarak bugün, Kadıköy Mustafa Kemal Heykeli önünde basın açıklaması gerçekleştirdik. Eylemde basın açıklamasını İstanbul İl Başkanımız Av. Pınar Akbina Karaman yaptı.

Yoldaşımız; yaptığı açıklamada fedakâr, cefakâr, çilekeş halkımızın Mustafa Kemal ve silah arkadaşları önderliğinde, kendilerine Cesaret Vatanı olmuş ve 1071 Malazgirt Zaferi’nden beri yurt olmuş toprakları koruyarak Emperyalist Yedi Düveli vatan topraklarından kovarak Cumhuriyeti kurduklarını belirtti.

Yoldaşımız konuşmasını bu saldırılara karşı mücadele eden Kurtuluş Partililer olarak İkinci Kurtuluş Savaşı’mız sonunda kuracağımızı Demokratik Halk İktidarıyla insanlığın eşit, kocaman bir aile olduğu; güneşin herkesi ısıttığı bir dünyaya giden yolun ilk taşlarını döşeyeceğimizi bir kez daha ifade ederek bitirdi.

Kadıköy’de bulunan halkımız basın açıklamamızı ilgiyle dinleyerek alkışlarla da destek oldu. Coşku bir şekilde gerçekleşen eylemimiz de “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yaşasın 29 Ekim”,  “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız”  “Bağımsızlık Benim Karakterimdir”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Ne ABD Ne AB Tam Bağımsız Türkiye” sloganları atıldı.

29 Ekim 2022

Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email