28 Şubat Davası saldırısını protesto ettik

 

28 Şubat Davası saldırısını protesto ettik

Ortaçağcı gericiliğe karşı Ordu Gençliği’nin bir isyanıydı 28 Şubat. 28 Şubat’ın hemen ertesinde de haykırmıştık, “28 Şubat, Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşının, 27 Mayıs Politik Devriminin Devamıdır” diye. Ordu Gençliği’nin bu ilerici atılımını desteklemiştik o zamanlar.

İşte o zaman bu ilerici atılım daha da ileriye götürülemediği için Ortaçağcı Tayyipgiller bütün kurum kurallarıyla yaşamın her alanına dal budak salıp yerleşiyorlar. Kımıl zararlısının buğday tarlasını yok etmeye girişmesi gibi, Birinci Kuvayimilliyecilerden kalan tüm değerleri yok etmeye çalışıyorlar bir bir. 28 Şubat Davası saldırısı da, arkasına ABD ve AB Emperyalistlerinin alan Tayyipgiller’in Ordu Gençliği’nin ilerici yönünü yok etmeye yönelik saldırılarından biridir.

Bu davayı, davanın görüldüğü Ankara Adliyesi önünde 3 Eylül günü protesto ettik. Partimizin MYK Üyesi, Ankara İl Başkanı Sait Kıran tarafından yapılan basın açıklamasında, bu davanın mandacılığın devamı olduğu vurgulandı.

Sait Yoldaş yaptığı açıklamada bu davayı protesto ettiğimizi, 28 Şubat İlerici Atılımını gerçekleştiren Mustafa Kemalci Yurtsever Subaylara her zaman sahip çıkacağımızı belirtti. Ayrıca Sait Yoldaş, 28 Şubat’ın pansuman bir tedavi olduğunu, bu ilerici atılımın eksik kaldığını, o yüzden Ortaçağcı Tayyipgiller’in daha güçlü bir şekilde iktidara oturduğunu açıkladı. İşçi Sınıfı mücadelesi ve halk hareketiyle birleşmediği sürece bu tür atılımların ne yazık ki olmamışa döndüğünü somut örneklerle anlattı.

Sait Yoldaş açıklamasını, Tayyipgiller boşuna sevinmesinler, nasıl Birinci Kurtuluş Savaşı sonunda kazanılan zaferle Vahdettin’ler, Damat Ferit’ler İngiliz zırhlısıyla gönderildiyse Halklarımız tarafından, Ortaçağcı Gericiler de gönderileceklerdir. Ama bu sefer Vahdettin’lerin, Damat Ferit’lerin torunları Tayyipgiller, kaçacak zırhlı bulamayacaklardır, sözleriyle tamamladı.

“Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız”, Ne ABD Ne AB Tam Bağımsız Türkiye” sloganlarıyla basın açıklamamızı bitirdik ve çağdaş Nemrut Mustafa Paşalarca yargılanan Yurtseverlerin her zaman yanlarında olacağımızı haykırdık.

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email