2 TEMMUZ SİVAS KATLİAMI 18. YILDÖNÜMÜNDE İZMİR YAMANLAR MAHALLESİNDE YAPILAN ETKİNLİKLE BİR KEZ DAHA LANETLENDİ

2 TEMMUZ SİVAS KATLİAMI 18. YILDÖNÜMÜNDE İZMİR YAMANLAR MAHALLESİNDE YAPILAN ETKİNLİKLE BİR KEZ DAHA LANETLENDİ

       18 yıl önce Sivas Pir Sultan Abdal Etkinlikleri için gittikleri Sivas’ta, Ortaçağcı Şeriatçılar tarafından kaldıkları otel ateşe verilerek katledilen 33 aydın, yurtsever, ilerici insanımızı her yıl olduğu gibi bu yılda andık.Anma etkinliği için afişler yapıldı, el ilanı dağıtıldı, sesli anons yapıldı.

      Halkımızın bu ve benzeri katliamlara karşı örgütlü olması gerektiği vurgulandı. Etkinlik için Yamanlar Mahallesinde bulunan İPSD İzmir Şubesinin önünde toplanıldı. Saat 20.30’da etkinliğin yapılacağı alan olan Nazım Hikmet Meydanına doğru yürüyüş başlatıldı.

    Önde Sivas Şehitlerinin resimleri, meşaleler, pankartlar, parti bayraklarımızın olduğu kortej, sloganlarla Kubilay Caddesinden meydana kadar yürüdü. Halkın yoğun ilgisinin olduğu yürüyüş boyunca, Sivas Katliamı’nı, Tayyipgiller’i, ABD ve AB Emperyalizmini protesto eden sloganlar atıldı. Nazım Hikmet Meydanında son bulan yürüyüşün ardından, anma programı açılış ve saygı duruşu ile başladı.

   Şair Münir Gençer’in okuduğu şiirlerin ardından genç ozan Seyrani sazı ve sözü ile halkı coşturdu. Ardından İPSD İzmir Şube Başkanı ve HKP Bayraklı İlçe Başkanı Yusuf GENÇER bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından genç yoldaşımız Doğan Kaya’nın hazırlamış olduğu sinevizyon izlendi. Sinevizyonun ardından HKP İl Başkanı Av. Tacettin ÇOLAK coşkulu ve halkın beğenisini kazanan bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından devrimci ozan Aliyar’ın konseri ile etkinlik sona erdi.

Print Friendly, PDF & Email