2 Temmuz Ortaçağcı Gericiliğe Karşı Mücadele Günüdür

NE ZAMAN AŞIMI, NE DE MAHKEMELERİNİZ SİVAS KATLİAMI’NI UNUTTURAMAZ, YAPANLARI ve YAPTIRANLARI AKLAYAMAZ!


ETKİNLİKLER :

İzmir ;

Tarih        :  2 Temmuz 2011 Cumartesi

Saat         :  20,30

Yer           :  Yamanlar Mah. Nazım Hikmet Meydanı

                   

İstanbul  ;

Tarih        :  2 Temmuz 2011 Cumartesi

Saat         :  19,00

Yer           :  Sancaktepe İlçesi Veysel Karani Mahallesi

Ankara ;

Tarih        :  2 Temmuz 2011 Cumartesi

Saat         :  16,00

Yer           :  Toros Sokakta buluşulacak, Kolej Meydanında  miting

NE ZAMAN AŞIMI, NE DE MAHKEMELERİNİZ SİVAS KATLİAMI’NI UNUTTURAMAZ, YAPANLARI ve YAPTIRANLARI AKLAYAMAZ!

Bundan 18 yıl önce Sivas’ta 33 aydın insanımız, 2 otel çalışanı insanımız göz göre göre vahşice katledildi. Katliamı yapanlar yıllardır halkımızı Allah’la kandıran-korkutan Tayyipgiller zihniyetindendi.

Bu vahşi katliamı gerçekleştiren sanıkların bir kısmı hâlâ firarda, kalanlar ise zaman aşımından paçayı sıyıracaklar. Öyle sansınlar…

Bu katliamı yapanların avukatlarının bir kısmı Tayyipgiller tarafından ödüllendirilerek 12 Haziran seçimlerinde milletvekili seçildiler. Böylesine bir vahşetin savunuculuğunu yapanlar insanlıktan nasibini almamış kimselerdir. Bunlar Kerbela’da Hz. Hüseyin’i, Banaz’da Pir Sultan Abdal’ı, Serez’de Şeyh Bedreddin’i, Menemen’de Kubilay’ı, Çorum’da, Maraş’ta yaşlı-genç, kadın-erkek çoluk-çocuk demeden, yüzlerce insanı hunharca katledenlerin soyundandır. Amerikan 6. Filosu’nu protesto eden devrimci gençliğe saldıranlar da bunlardı. Ülkemizi AB-D Emperyalizminin boyunduruğuna sokanlar da bunlardır. Bunların Müslümanlığı Yezid’in Müslümanlığıdır. Hz. Muhammed ve Dört Halife’nin Müslümanlığı ile uzaktan, yakından hiçbir ilgisi yoktur. Bunlar halklarımızın temiz din duygularını sömüren din bezirgânlarıdır. Siyasette ve ticarette dini kullanırlar.

Her türlü ilerici hareketin karşısında oldukları için karşıdevrimcidirler. Mustafa Kemal’e ve onun geleneklerini sürdüren Ordu’ya da bu yüzden düşmandırlar. “Ergenekon”, “Balyoz” adı altında CIA patentli operasyonlarla, Nemrut Paşa Divanı Mahkemelerle Ordu’yu (özellikle Ordu Gençliği’ni) ve Laik aydınları, Bilim insanlarını dolayısıyla halklarımızı baskı altına almak istemektedirler. Bu amaçlarında kısmen de olsa başarılı olmuşlardır.

Kısmen diyoruz, çünkü bu topraklarda yaşayan halklar, her türlü gerici ve emperyalist kuşatmaya rağmen dünyadaki başarıya ulaşmış ilk Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’nın mimarlarıdır.

Bu ikinci kuşatmayı da bir daha geri gelmemek üzere Tarihin çöplüğüne atacaktır.

Gün; Sivas’ta diri diri yakılan 33 yurtsever aydınımızın katledilmesinin hesabını sormak için Şeriatçı-Ortaçağcı güçlere ve AB-D Emperyalistlerine karşı mücadeleye gözü kara, ikircikliğe düşmeden atılma günüdür.

Gün; sadece yitirdiğimiz onurlu, namuslu, yurtsever, laik insanlarımızı ağıtlarımızla anma değil, onların anılarını ve özlemlerini mücadelelerimizle yaşatma günüdür.

Gün; Halkın Kurtuluş Partisi öncülüğünde, İkinci Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandırıp emperyalistleri, yerli satılmışları ve Ortaçağcı Şeriatçıları ülkemizden ikinci ve son kez geri dönmemecesine kovup Demokratik Halk İktidarını kurup, dünya halklarına yeniden umut olma günüdür. Halkın Kurtuluş Partisi bunun için vardır.

ŞERİAT ORTAÇAĞDIR!

SİVAS KATLİAMI’NI UNUTMADIK HESAP SORACAĞIZ!

YENİ SEVR’E KARŞI YAŞASIN İKİNCİ KURTULUŞ SAVAŞI’MIZ!

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

Print Friendly, PDF & Email